Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

sylwia_slomc... 18:59, 15 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
gierczusia napisał(a)
Koncepcja huśtawki po prawej stronie altany



A ja sobie tak myślę, że gdybyś każdy kolejny element tej konstrukcji zrobiła o 1 cm wyżej niż wcześniejszy to by woda nie stała wcale
Tam jest chyba 5 przęseł czyli ostatnie byłoby ledwo 4 cm wyżej niż pierwsze, przy tych szerokościach prawie nie zauważalne, a problem rozwiązuje i pleksi na dach mogłoby iść
a jeszcze lepiej jakby to z przodu było najwyżej, a to z tyłu najniżej to by się przy wchodzeniu w deszczu na człeka nie lało z dachu
Pomyśl bo warto wziąć pod uwagę by konstrukcja i meble nie mokły na deszczu do tego pogoda Ci będzie nie straszna można się bujać i w czasie deszczu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 10:12, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sylwia czy Ty wiesz ,że mnie zawsze Twoje koncepcje powalà ??? Powinnaś być ministrem startegii
Niestety ogród jest nadal z gatunku " mały"... altana , to też nie jest wielka kobyła..stàd będa tylko dwa takie elementy zamiast 5 widocznych na zdjęciu..drewno jest już kupione, więc chyba się nie uda.....no i czy ja lubię poliwęglan ??... chyba jeeednak nie..jak rzeczywiście będzie rzucać żabami , to trza będzie citać do dom albo do altany
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:15, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)
Elaaaaa, piękne te Twoje hektary <3


Taaaa od razu hektary ... A przeca to ledwo jakieś bidne 2 ary ...ale tak to się wydaje kiedy człek startuje od 30 m2
Bardzo się cieszę ,że się podoba
Trza będzie ta altanę poświęcić bo inaczej siem rozzzzzzwali
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:17, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Elcia tylko się nie zgub gdzieś w tym ogrodzisku wielkim Jest ślicznie


Starooom się Gosiaczku , starooom jak wychodzę do ogrodu bez opieki to zakładam smycz i przypinom do klamki tarasowej
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:23, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisał(a)
Już jest super a jak dojdą roślinki …..mmmm


Dzięki Madziu pilnujcie mnie cobym tego nasadzeniami nie spinkoliła
Radę nadzorcza będę musiała powołać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Anda 10:29, 16 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
200 qm masz teraz? No to podobne rozmiary do mojej chusteczki
Na zdjęciach wydaje się więcej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 10:29, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anda napisał(a)
Fantastycznie. W ogóle nie widać, ze ten ogród kiedyś był taki mini

Jutro możesz zrobić więcej, tak tak Zwłaszcza że u Was ma być super pogoda, to możesz się przejść z aparatem po Twoich włościach


Dzięki Bożeszzzz ,że nie widać wszystko wyprute do cna
U nas paskudnie, coś im prognoza nie wyjszła wcześnie rano stzreliłam parę fotek ,teraz chłopy dach robià.. może jutro będzie ładniej ,żeby przejść i zrobić więcej detali....

Ściskam mooocno Ewciu
Co myślisz o sadźcu ???? W kwestii dłuości kwitnienia i ozdobności zimà właśnie ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:33, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anda napisał(a)
200 qm masz teraz? No to podobne rozmiary do mojej chusteczki
Na zdjęciach wydaje się więcej.

Taaakieee wielkie mosz te chusteczkiii ???

Działka jest na szerkość domu czyli 10 m..na długość jest 20 z hakiem...i taki występ z lewej strony..nie mierzyłam tego teraz po zamknięciu całości płotem, ale maxxxx 300m2
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:38, 16 lis 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
To w zasadzie całość , zdjęcie zrobione z okna na piętrze ...

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Anda 10:50, 16 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Ja mam 7x30 Zazdraszczam tych 3m szerokości więcej. To dużo daje przy kompozycjach rabat.

Sadźca nie mam, ale gdybym mogła, to bym od razu sadziła. Piękna, strukturalna bylina. Zdobi nawet zimą. Zapytaj dziewczyn, np. Pszczółkę, Mirę, Gabrysia też pewnie ma, Irenka i Sylwia może też mają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies