Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 23:36, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
nicol21 napisał(a)
kurczę, z mikroogródka do ogrodu w którym i altana, i placyk na leżaki i strefa basenowa i inne cuda!Super!
Nowy kolor tarasu dużo fajniejszy. Będzie gites.
Super trafić na fajnych sprzedawców co mają dobre i ładne rośliny i chętnie doradzają.

Czekam na nowe fotorelacje bo teraz wymówki nie masz!

Ewelina to jest prawda..nie potrafię się ogarnać z tym metrażem serio jak człek tyle lat miał mikro areał to teraz te 240 m2 to istne szaleństwo

Z tymi sprzedawcami jest różnie..zreszta..co Ci będę mówić ... Choć może u Was jest lepiej ??.. Takich super sprzedawców trzeba hołubić

Relacje będa , mam nadzieję tylko niech się coś dzieje przez tego wirusa to jest taaakie zamieszanie,że szkoda gadać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:40, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa777 napisał(a)


Eluś, a kiedy kończysz ten kurs internetowy? Oby nie jesienią ;-D
A ja dziś bez kursu posadziłam 72 begonie Teraz odpoczywam


.... Zuch dziewczynka 72???
To taki kurs,że dostajesz dostęp do filmików i pdfów i webinarów..jak dasz radę wchłonać tyyyle wiedzy na raz , to możesz to zrobić w ciagu 24 godz...ale ja sobie tak wolę na spokojnie..wchlonać wiedzę..i igladam te moduły, ktöre w obecnym czasie najbardziej mnie interesuja
Też posadziłam dziś hortensje i zaczęłam z pióropusznikami
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:42, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sebek napisał(a)


Graba chciałem albo Buka - ale może być tez bambus Jak widzisz wymagania mam mocno sprecyzowane

Duże cisy... nie wiem

Ale tu przynajmniej nie będzie raczej problemu ze znalezieniem tych drzew..szkoda ,że nie wiesz gdzie znaleźć fajne cisy..znalazłam ale...w Końskowoli .. diabelnie daleko a oni transportu nie maja doooopa
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:47, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ela no to szybko ten kurs kończ. Sadzić trza. Do biało limonkowego czerwienie albo mocne róże, bordo, dołóż aby okresowo kwitły bo będzie ci mocnego akcentu kolorystycznego brakować.
Buziaki

Kurs w internetach już Ewci pisałam i dostęp dożywotni, więc mom czas...chyba
Właśnie myślę nad kolorami...jesteś przekonana,że musi być mocnoejszy akcent...bo powoli dociera do mnie,że koffam ogród Joli i Ani od kulek..w obu jest dość monochromatycznie i raczej brak mocnych akcentów kolorystycznych...

Aaaaaa...wypowiedźcie się plissssss....Ty Gosiu jednak obstawiasz kontrast..rozumiem
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 23:51, 02 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Ja też mówię, ze tylko biało zielono będzie nudą wiało pod dwóch sezonach. Ale ja kocham kolory, a biały zwłaszcza po zimie niekoniecznie Subtelnie dołóż koloru, choć by delikatnego.
Koniecznie posadź kalinę w ogrodzie najlepiej z tych cudnie pachnących, choc jeśli o biel Ci chodzi to dla mnie najładniejsza Eskimo, a ta ma zapaszek bardzo delikatny i bardzo krótko dwa dni ledwie czuję potem już nie. Inni nie czują jej wcale.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 23:51, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
gierczusia napisała
Myślę,że przez to całe szaleństwo duży zjazd w tym roku może nie wypalić ale cieszę się,że dalej nasze mikro zjazdy się odbywaja to pozwala mi mieć nadzieję,że wnet Was zobzczę
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też taką nadzieję mamy

To nie pozosteje nam nic innego tylko czekać i mieć nadzieję mam ogólnie taki głód kontaktów towarzyskich,że szkoda gadać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:54, 02 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja też mówię, ze tylko biało zielono będzie nudą wiało pod dwóch sezonach. Ale ja kocham kolory, a biały zwłaszcza po zimie niekoniecznie

Tu u nas praktycznie nie ma śniegu , więc niechęć do białego po zimie odpada ... Może niekoniecznie tylko zieleń i biały ale do tego limonka, zółty i coś troszku bordowego ... Mam buka purpurea...aaaaa
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 23:55, 02 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Teraz wszyscy taki głód mamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 05:55, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Strefa basenowa to jest moje nowe marzenie

I ja zaczynam myśleć, aby zrobić wielki basen z prawdziwego zdarzenia.
Gierczusiu, jakie zmiany
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
nicol21 11:54, 03 maj 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
gierczusia napisał(a)

Ewelina to jest prawda..nie potrafię się ogarnać z tym metrażem serio jak człek tyle lat miał mikro areał to teraz te 240 m2 to istne szaleństwo

Z tymi sprzedawcami jest różnie..zreszta..co Ci będę mówić ... Choć może u Was jest lepiej ??.. Takich super sprzedawców trzeba hołubić

Relacje będa , mam nadzieję tylko niech się coś dzieje przez tego wirusa to jest taaakie zamieszanie,że szkoda gadać


podeślesz mi proszę nazwę sprzedającego.. może mają derenie kwieciste - wpadł mi pomysł żeby może kogoś obdarować, ale chciałabym solidne drzewka

Jest zamieszanie, oj jest. Wczoraj lubemu wpisałam na listę zakupów passiflorę bo w lidlu były na promocji, ale chłopina nie ogarnął gdzie one stoją... [za kasami] i stwierdził, że może w poniedziałek po nie pojedzie, ale ganiać nei będę specjalnie o nie, tymbardziej, że czasy są jakie są nie ma co się narażać, a dwa że pod koniec tygodnia ma mi przyjść przesyłka z roślinami i to już będzie duże wyzwanie aby je zmieścić . Dziwne, w Belgii ciężko dorwać wysyłkowy sklep, zamówiłam w holandii i nastukałam roślin tyle, że wysyłka za friko.

Czasu wolnego więcej to i zdjęć można więcej robić i dzielić się tutaj

ja mam nadzieję, że za 2-3 lata uda mi się przesiąść z niecałych 90m2 na ponad tysiac , grubo ponad tysiaczek . No ale będzie i ogród z drzewami [oby dane było mi posadzić jeszcze tej jesieni!, uzależnione od zasypania dołu, czyli dowóz jakiś 7-8 wywrotek po 15 ton ziemi i rozsypanie tego... i jakiś nawóz etc]
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies