Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 10:28, 04 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Monia81 napisał(a)


No to rzeczywiście kochana musisz uważać, ja się odważyłam ostatnio, bo już zgłupieć można było...a co kupiłam tawuły, choiny kanadyjskie, bez czarny Golden Tower i palibiana a ja wiesz chciałam ograniczyć się kolorystycznie ale jakoś nie potrafię lubię mieszać no i nieraz wychodzi z tego coś fajnego, eksperymentuję buziol


No.i muszę niestety. A jestem taką stęskniona szkółek, zakupów i roślin że nie pytaj
A te kolory to mnie tak męczą, że spać nie mogę drugi ogród to już nie czas na eksperymenty fajne zakupy zrobiłaś..a jakiegoś miejsca tajemnego z cisami przypadkiem nie masz ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:33, 04 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bo ja tak cały czas myślę o tych kolorach..wiem,że bredze jak potluczona
Ale mimo zachwytu eleganckimi ogrodami w kolorach kremu, bieli ,wanilii..to tak zaglądam przez okno i myślę..jak to będzie idiotyczne wyglądać taki wysublimowany ogród na tle sciany lasu.....aaaaa..przeciez to chyba wcale nie będzie pasować
Piszcie co Wam w duszy gra
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 15:48, 04 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tak marudziłam, że niektorzy już mają pączki na rózach mam i ja

Dostałem miodunkę od cioci...ottt..tak mi dała Teraz jestem zachwycona jak kwitnie mimo faktu,za nadal się ciśnie w doniczce..dwa kolory kwiatów na jednej łodydze??")

Hosty zaginione w boju przy wykopywaniu gdzieś się straciła..Teraz odnalazłam ją w lesie...


Wariaty pióropuszniki...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa777 19:30, 04 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
No patrz, masz już pączek róży Szybciutko
Paprocie się śmiesznie rozwijają
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Monia81 20:47, 04 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
gierczusia napisał(a)


No.i muszę niestety. A jestem taką stęskniona szkółek, zakupów i roślin że nie pytaj
A te kolory to mnie tak męczą, że spać nie mogę drugi ogród to już nie czas na eksperymenty fajne zakupy zrobiłaś..a jakiegoś miejsca tajemnego z cisami przypadkiem nie masz ??


Elu ja ostatnio po 35 zeta płaciłam za cisa Hicksii u mojej ogrodniczki taki na 80 cm, ale nie wiem czy by cię interesowało, ja jeżdżę do niej do Sośnicowic... jak chcesz to fotkę mogę zrobić mojego co żem go kupiła... ma też mniejsze..., ale kulek nie ma...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gierczusia 20:52, 04 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa777 napisał(a)
No patrz, masz już pączek róży Szybciutko
Paprocie się śmiesznie rozwijają

Sama oczom nie dowierzałam jak te pączki zobaczylam A jeszcze nawozu jej dać nie zdążyłam
Powrocie to rzeczywiście wariaty wyglądają kosmicznie ") myślę,że będzie z nich niezły ubaw
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 21:02, 04 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Monia81 napisał(a)


Elu ja ostatnio po 35 zeta płaciłam za cisa Hicksii u mojej ogrodniczki taki na 80 cm, ale nie wiem czy by cię interesowało, ja jeżdżę do niej do Sośnicowic... jak chcesz to fotkę mogę zrobić mojego co żem go kupiła... ma też mniejsze..., ale kulek nie ma...

Dzięki Moniu znalazłam fajne w tej Końskowoli, ale tam transportu nie mają.. I nie chcą kurierem wysyłać .. Sebek mi też dziś fajne namierzyl tu na miejscu. Ale pisał że jest tylko 5 więc mi trochę mało..moze uda mi się tam jutro podjechać i zapytać czy mają więcej lub mogą zamówić.. Nie wiem też jakie tak naprawdę są duże, bo na fotce wyglądały spore..ale ile dokladnie tego.nie wiem zobaczę i potem się ewentualnie do Ciebie zgłoszę ok??? Bo chciałabym je wszystkie mieć mniej więcej tego samego rozmiaru,bo będą rosły obok siebie ale 80 cm za 35 zł to chyba dobry stosunek wielkości do ceny dziękuję Ci jesteś Aniołem
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 23:20, 04 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
gierczusia napisał(a)

Sylwia czemu kalina a nie hortensja ?? W czym jest lepsza ?? Naucz mnie czegoś jak z czasem kwitnienia ??? Bo kwiaty cudne okragłe i która w takim razie pachnie najładniej ?? Nie fiksujemy się na czysta biel

Elu kaliny już kwitną i sporo jest pachnących, a niektóre już przekwitają. Jesienią kalina koralowa dodatkowo ma czerwone owoce i w zimie często też.... Najmocniej i najpiękniej kwitnie jak dla mnie kalina Burkwoodi Anne Russel w tej chwili już kończy kwitnienie, ale prawie miesiąc kwitła, a jakby doliczyć faze w pączku to miesiąc dodatkowo trzeba doliczyć tylko pączuszki różowe. Limonkowe pączki są na koralowej i na tej zwykłej kalinie ( białe kule- tej babcinej nie pachnącej), teraz właśnie limonkowe są, a potem bielusieńkie, ale akurat ona często łapie mszyce. Pozostałe u mnie nie. U watanabe układ kwiatów talerzykowy, kwiat płony i płodny układ taki pagodowy czy pachnie nie wiem. Większość kalin ślicznie liście przebarwia jesienią w borda. W sezonie zielone w kształtach do wyboru do koloru. Roślina dla człowieka, owadów i ptaków A hortensje piękne, ale raczej późno startujące, bez zapachu niestety( ja nie czuję by pachniały, a wsadzam nos we wszystko co kwitnie)zdecydowanie mniejsze, gorzej znoszą suszę, nie są pożytkiem poza wizualnym żadnym, trzeba ciąć co roku by formę utrzymać ....no i wszyscy je mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
waldek727 23:48, 04 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Popatrzyłaś jak Rosi i Memory rozmawiają z wiatrem?
Podobają się?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gierczusia 13:03, 05 maj 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sylwia wiesz,że Cię kofffam to właśnie magia ludzi z Ogrodowiska pomoga, doinformuja..i zawsze można na nich liczyć ... Dziękuję teraz mogę pomyśleć sobie na spokojnie..wybrać..bo w mojej głowie taka kotłowanina, że nie pytaj ...aaa..miałaś babo znaczek pocztowy i to już zagospodarowany i ci siem hektarów zachciało

Waldziu oczywiście ,że obejrzałam..żałowałam tylko ,że po przyłożeniu ucha do monitora tego szumu nie słychać
Rozi to imię mojej kochanej babci miała mieć na imię Róża,tak przynajmniej prababcia nakazała ale pradziadek zanim dotarł do USCto już był taki " słaby", że powiedział pani urzędniczce ( klasyczny Ślazak ).. Rołza mo być..i tak z Róży zrobiła się Rozalia sorry za elaborat , ale tyle ciepłych uczuć mam do tego imienia,że nie pytaj
Skad wytrzasnałeś tak egzotyczne odmiany ????
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies