Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 10:56, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A jak się ma kilka gnojówek, to jakimś systemem podlewać, bo za dużo, to też chyba nie wskazane?

Ze skrzypu będę mieć i z pokrzywy.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 11:01, 27 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
kasiab napisał(a)


No to nawet gnojówkę zrobiłam źle ja nazrywalam i upchnelam całe 10l wiadro i to zalalam wodą... Dobrze że z niej jeszcze nie korzystałam bo bym pewnie zniszczyła moje malutkie roślinki...


Nie zrobiłaś źle Taka zasada jest przyjęta z tym kilogramem, ale jedno wiadro plus woda też jest ok. Jedno wiadro to będzie tylko troszkę więcej tego zielska. To nie chemia, tu nie trzeba czytać zaleceń producenta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:02, 27 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Zakrecona napisał(a)
A jak się ma kilka gnojówek, to jakimś systemem podlewać, bo za dużo, to też chyba nie wskazane?

Ze skrzypu będę mieć i z pokrzywy.


Pokrzywę stosujemy tylko do lipca. Skrzypem możesz najpierw pryskać, a potem podlewać aż do jesieni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Toszka 11:03, 27 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kasiab napisał(a)
Magda mnie się pomysł z trzmielina podoba tylko ja bym tam wsadziła 3 i posadziła molinia ed bo strasznie mnie się się podobają ewentualnie gdzieniegdzie wrzuciła bym szałwię albo liatry tylko znając życie na tej wystawie moja propozycja jest do bani


za mało słońca Dlatego zawsze tak staram się dopytać o słoneczną wystawę - zestaw jaki dałaś albo bardzo słabiutko będzie kwitł, albo będzie wiecznie zagrzybiony. Najprawdopodobniej jedno i drugie

anbu napisał(a)


No nie wiem czy źle? Ja też zawsze na oko upycham i później zalewam wodą Jeszcze roślin nie spaliłam Przy gnojówkach nie bawię się w aptekarskie wielkości
Najwyżej przy podlewaniu bardziej rozcieńczysz


Otóż to - ogrodnik to nie farmaceuta ani... cukiernik (podobno cukiernik to niedoszły farmaceuta - receptury muszą się zgadzać)

Ja też mam bekę na full wypchną zielskiem i biorę kubkiem do konewki z wodą. Czyli też rozcieńczam

Madziu, gdyby było słońce to bym proponowała czerwone trawy, np. buchannani...
Ale tam słońca nie ma i tak, mozna wpleść kulki, ew. carexy np. Silver Sceptre lub Ptasie Łapki. Ewentualnie jeśli tam w miarę wilgotno to zawilce, które na jesieni dadzą kwiaty.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 11:45, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czy będzie wilgotno ocenię, bo póki co jest tam prawie sam piach z podsypywania fundamentów (do wymiany i wzbogacenia).

Na buchannani do 13,30, to będzie za mało słońca, tak? Pasowałyby do ciemnych żurawek

Ale jak się nie da, to ja myślę, żeby takie lustrzane odbicie z kulkami bukszpanowymi w trawach.







Będzie mniejszy misz masz, no i na zimę zostanie. Dając brunerę, hosty i dwie różne żurawki, to chyba za dużo by było?

Może być?

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 21:18, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wilgotno będzie, bo eMek linię kroplującą tam puści, bo u nas przeważają wiatry zachodnie, rzadko tam wystarczająco nawadnia woda z deszczu (bo ,,zacina" od drugiej strony)

Bez linii nawet chwast nie urośnie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 21:47, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nic się nie odzywam bo mam chorobliwe uczulenie na trzmieliny na kiju ale ja dałabym jakieś żarówiaste żurawki do tego zestawu, nie ciemno bordowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 21:48, 27 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Rio
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 21:48, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)


Bez linii nawet chwast nie urośnie


chwast wszędzie urośnie, nawet w betonie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:49, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Rio


Na przykład
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies