Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 21:52, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A czemu masz na nie uczulenie?

Żurawki takie jeszcze do przemyślenia. W pierwszej kolejności te bordowe i limonkowe mi wpadły do głowy. Tam wąsko jest, więc albo trzmielina, albo jakiś iglak na kiju.

Rozważam tam bukszpanowe kulki w trawach, bo jedna wyhodowane z zeszłego roku ma się super.

Właściwie nikt nie wie, czy za chwilę coś nam nie zeżre cisów
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 22:02, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie wiem, jakieś takie sztuczne twory choć muszę przyznać, że zdarzają się fajnie wyglądające. Ja chyba w ogóle nie przepadam za roślinami na kijach, trzmielinami, hortkami, lilakami z drugiej strony jak się ma mało miejsca to jest jakieś rozwiązanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 22:19, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Nawet nie wiedziałam, że jest żurawka Rio. Fajnie wygląda.

Fakt trochę sztuczne to, co na kiju, ale nie chcę tam tak płasko mieć, więc coś dać muszę. A to przy wjeździe, wypadałoby, żeby zawsze dobrze wyglądało.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:30, 27 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A czemu obawiasz się, że coś cisy ma zjeść?

Jesli ma być zimozielono na tej rabacie to możesz zamiast trzmielin dać cisy Robusta lub Wojtek a na dole trzmielina żółta strzyżona nisko, albo trzmieliny- tak jak chcesz - w cisowych kostkach/skarpetkach.

Opcji jest sporo.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:49, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A, że przyjdzie jakaś zaraza na nie jak ćma na bukszpany i po cisach

Nie chciałam się upierać na zimozielono, bo się obawiam, że pod płotem cisy i pod domem też, to trochę smutno może być, choć druga połówka pała miłością do cisów od pierwszego zakupu.

Nie chcę też zbyt pstrokato. Chciałabym ładnie, tzn. gdyby były hosty i trzmielina, to zimą zostanie trzmielina i pusto się robi bardzo na takiej długości.

Trzmieliny w cisowych skarpetkach na takiej ograniczonej już kostką rabacie nie mogę sobie wyobrazić.

Cisy rozumie jako kolumny, a nie na pniu?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 23:03, 27 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cisy są twarde. Nawet wycięte do łysego za moment zielenią się i odbudowują. Jak dla mnie to ukorzeniony cis jest nie do zdarcia. Wiem co mówię, bo cisów mam sporo i wiecznie mi mało...miejsca też
I nie uważam cisów za nudne - cały rok wyglądają elegancko.
Metrowa rabata to dla kostki cisowej w sam raz. Tak nawiasem mówiąc
Gałązki cisa ładnie by okryły pieńki trzmieliny.

Cisy jesli by dawać jako wykrzykniki to pionowe, nie lizaki. O lizaki trudniej, swoją drogą.

Cis ma tę wyższość nad buksami, że cis od ścisku i sąsiedztwa nie łapie grzyba. Buksy łapią momentalnie i łysieją na długo

Reasumując moją zbieraninę luźnych mysli.
Ja bym obawiała się łączyć opuchlakolubną trzmielinę z opuchlakolubnymi żurawkami. To po pierwsze. Po drugie nie wiem czy na dłuższą metę taka pstrokata żółto-czerwono-różowo-bordowo rabata nie będzie męczyć. Nie wiem czy nie lepiej połączyć mocne formy w stonowanych kolorach, czyli zielono-kolorową.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 23:21, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Przegryzę to jutro, bo moje młodsze dziecię ma półpaśca, boli ją mega, także raczej czuwanie w nocy, ale dziękuję za rady
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 23:28, 27 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No to niefajnie macie Zdrowia małej! A tobie zapas cierpliwości...niech MOC będzie z wami!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 10:10, 28 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wyszło mi coś takiego:

3 trzmieliny(ale wtedy rozłożone tak symetrycznie w stosunku do okien),
po 4 cisy Hicksi przy każdej na rogach by wystarczyły?,
trawy jako wypełniacz

Jak będzie w miarę, to dosadzę zawilce



Zimą ładniej chyba wygląda żółta trzmielina, ale wolę z białym obrzeżem?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 10:52, 28 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, wiesz, że ja mam taką wiedzę na temat planowania, jak Ty , ale chyba trawy między tymi trzmielinami byłyby lepsze. Zawsze możesz w nich posadzić coś, co da trochę koloru (wiosną cebulowe, potem szałwie, werbenę, zawilce czy tp), żurawki bardzo jednak narzucają swój kolor.
Ale to tylko moje zdanie
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies