Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Margerytka40 13:30, 29 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bo najlepiej przetestować najpierw roślinkę, czasem u kogoś jest super a u nas taka sobie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 13:42, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O i to jest dobre rozwiązanie Wsadzę na próbę gdzieś obie, a może jeszcze inne i zobaczę co z nich będzie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 14:03, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Środkowa wiśnia ma takie już listki



i szałwia, całkiem, ale ta wcześniej posadzona

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 16:46, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Myślę intensywnie, nie śmiejcie się

Z boku, po zachodniej stronie na przeciwko wykusza.

Wersja 1 z miskantami, red baronem i carexem Variegata. Przy studzience dereń IH i hakonechloa aureola, plus coś.



Wersja 2, pod grabami i płotem rozplenice jakieś wyższe, między nimi jeżówki i jakieś niższe, może seslerie jesienne, na płocie bluszcz



Klaruje mi się jeszcze coś, ale nie wiem, czy zdążę dziś, bo miszczu rysowania ze mnie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 16:59, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No dobra, biorę swoje wypociny na klatę, ostatnie.

Bluszcz na płocie, pomiędzy grabami miłorząb na kijku (ewentualnie trzmielina, mam je już po drugiej stronie domu), rozplenice z jeżówkami pomiędzy. Na wiosnę tulipany.

Przy studzience wtedy to samo na kiju, tylko nie wiem co pod, bo przy studzience już jest aureola.



Jest to ten wycinek całości:



Z drugiej strony od tarasu wygląda tak:

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 17:59, 29 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Do mnie najbardziej trafia wersja 2.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 18:45, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417


A koło studzienki dać derenia, żeby trochę zasłonić skrzynkę gazową, pod spodem hakone aureola?

Tylko pstrokato trochę się chyba robi?

Te rozplenice mogłyby potem w jakieś wyższe coś przejść koło placyku, a przy tarasie jakieś miskanty.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 20:01, 29 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Też jestem za 2 nie mogę się przekonać do dereni... U wszystkich dookoła mnie się podobają u siebie i h nie widzę ... Pewnie przez te dwukolorowe listki (?)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 20:11, 29 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Nie wiem czy z dereniem nie będzie za dużo ... Mimo, że akurat lubię derenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 20:21, 29 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Potrzebny mi tam jakiś krzaczek, tak sobie ubzdurałam.

Jaśmin, kalina za duże, palibin krótkotrwałe ładny...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies