Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 12:55, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ania111 napisał(a)
… fajnie ,że się znalazłaś
nadrabiaj fotkami


Trochę mnie życie docisnęło

Ale już się ogarniam, wczoraj poobcinałam część szałwii, ostróżki, zostały cisy

Wieczorem był Armagedon



Byłam w strachu, że drzewka połamie. Na szczęście tylko wody dużo, grad strat nie poczynił, uff...

Za to u siostry zlikwidował wiatr dach altany, katalpę i sosnę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:56, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
kasiab napisał(a)
Madziu co masz za szalwie?


Mama Caradonnę i drugą NN. Caradonna ładniejsza, bardziej trzyma pokrój. Ale kępy mam olbrzymie, zjadły gaurę i cisną się na róże. Muszę co drugą wysadzić, bo tłok niesamowity
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:59, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Magda70 napisał(a)


I książkowo znikaja sprawdzone!


I bardzo dobrze . Na razie koszę i przyznam, że chwastowej tragedii nie ma. Gorsze jest to, że mamy źle spad zrobiony na podwórku od samego początku i nic się nie da z tym począć.

W związku z tym boje się, żeby mi trawa nie gniła tam gdzie zbiera się woda.

Jest tez minus kolejny, że przy kostce jest z 10 cm podsypki i w tym miejscu trawa bardziej wysycha mimo częstszego podlewania
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 13:15, 29 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
O ja Cię... Dobrze że u Ciebie bez strat... Strasznie współczuję. Super z tą szałwią! Dziękuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
mrokasia 13:28, 29 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Zakrecona napisał(a)


I bardzo dobrze . Na razie koszę i przyznam, że chwastowej tragedii nie ma. Gorsze jest to, że mamy źle spad zrobiony na podwórku od samego początku i nic się nie da z tym począć.

W związku z tym boje się, żeby mi trawa nie gniła tam gdzie zbiera się woda.

Jest tez minus kolejny, że przy kostce jest z 10 cm podsypki i w tym miejscu trawa bardziej wysycha mimo częstszego podlewania


Magda, w tym miejscu gdzie Ci się woda zbiera na trawniku możesz systematycznie dosypywać ziemi, cieniutką warstwą. Trawka przerośnie i teren Ci się wyrówna.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zakrecona 13:40, 29 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
mrokasia napisał(a)


Magda, w tym miejscu gdzie Ci się woda zbiera na trawniku możesz systematycznie dosypywać ziemi, cieniutką warstwą. Trawka przerośnie i teren Ci się wyrówna.


Fajnie Kasiu, że zerkasz

Powiem Ci, że tam jest celowo tak zrobione, bo spad z kostki od strony garażu jest właśnie na trawnik

Inaczej się nie dało, opcja jeszcze gorsza, to zrobienie spadu z kostki pod cisy rosnące przy płocie

Będę obserwować i kombinować w razie W.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 12:27, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)


Fajnie Kasiu, że zerkasz

Powiem Ci, że tam jest celowo tak zrobione, bo spad z kostki od strony garażu jest właśnie na trawnik

Inaczej się nie dało, opcja jeszcze gorsza, to zrobienie spadu z kostki pod cisy rosnące przy płocie

Będę obserwować i kombinować w razie W.


A może zrobić taki dół chłonny, wysypany jakimś żwirem/kamieniami i na to trawka. Woda by się tam zbierała a nie stała na trawniku?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasiab 14:11, 30 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Asia masz na myśli studnię chlonną? A co z rura drenarska i warstwą zwiru pod reszta żeby wszystko trafialo właśnie do tej studni? Dopytuje bo i u mnie w kilku miejscach stoi po deszczach woda i szukam rozwiazania
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Roocika 14:30, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasiab napisał(a)
Asia masz na myśli studnię chlonną? A co z rura drenarska i warstwą zwiru pod reszta żeby wszystko trafialo właśnie do tej studni? Dopytuje bo i u mnie w kilku miejscach stoi po deszczach woda i szukam rozwiazania



Studnia chłonna lub kilka studni chłonnych , połączonych drenażem to czasem jedyny sposób, jak nie ma gdzie odprowadzić wody

Gdzieś tu na forum czytałam o takich specjalnej konstrukcji zbiornikach, które się montuje w ziemi i które zbierają wodę. Pisała o tym gdzieś Danusia.

Jak masz gdzieś warstwę przepuszczalną w gruncie to jasne, że byłoby to rozwiązanie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasiab 15:04, 30 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Dziekuje Asiu!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies