Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 12:34, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
W kółka dałabym może:

https://www.sadowniczy.pl/product-pol-10321-Sliwa-wisniowa-Pissardii-Ciemnopurpurowa-pieknotka.html

tylko, żeby taki bardziej kolumnowy pokrój miała

To pewnie nigra
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 19:17, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pierwsze próby:



Na powyższym, tutaj gdzie deska jest pod ziemią rura od wody. Studzienka na środku ścieżki psuje efekt Myślałam, czy by ją jakoś nie wkomponować?







Na ostatnim zdjęciu w miejscu deski rura od gazu. Masakra. Dziś mam załamkę
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 19:23, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417


Tutaj maa zmiana wg mnie, w zwiazku z kolejną studzienką włączyłabym ją w rabatę. Na wysokości studzienki od płotu z prawej zostawiłam 1,5 m



Tutaj mniej więcej pogląd na całość:





____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 20:46, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zakrecona napisał(a)

Wersja pt. "ładny widok z kuchni";



Asiu wesprzyj mnie trochę

Muszę dać te korę w rabaty przed obornikiem, bo ciężko się miesza później. Jak dodam przynajmniej metr na cisy z lewej strony pod płotem (o których zapomniałyśmy)na 3,5 m od góry, to potem ten skos wychodzi mi prawie 6 m (od rogu płota do łuku).

Czy ten niski żywopłot z cisa tez będzie potrzebował z 1 m na szerokość?

Poza tym tę pod domem bym zaokrągliła do tego drugiego wykuszu, bo tam mam studzienkę odwadniającą.


W myśl zasady, ze papier przyjmie wszystko proponuję kupić kilka farb w sprayu do malowania po gruncie. Dodatkowo dwa grubsze kołki i długi sznurek aby zrobić z nich namiastkę cyrkla.
Studzienka musi wylądować w rabacie. Dyskusji nie ma...to nawet nie kwestia gustu

Rury zaznacz, bo mają znaczenie gdyby sadzić drzewa. A wcale drzew sadzić na nich nie trzeba, prawda?

Jakiej szerokości chcesz rozwinąć "trawnikowy chodnik" pomiędzy rabatami? Może wcale szeroki nie jest potrzebny. Może wystarczy zrobić z niego ścieżkę?

Dół planu to jaka strona świata? Musimy wiedzieć czy kwiaty nie będa odwracać się dupką do okien. Zwłaszcza na tej rabacie pod płotem.

Teraz sprawa cyrkla z kołków i sznurka. Z rysunku wychodzi mi, że środkiem okręgu będzie ten mały prostokąt po lewej przy napisie 'Wejście", Tu wbijasz kołek i wiążesz do niego sznurek. Drugi kołek ze sznurkiem posłuzy ci jak ołówek przy wyznaczaniu linii-fragmentu okręgu.
Teraz kombinuj i rysuj w naturze. Idealnie nakreśloną, równoległą drugą stronę ścieżki uzyskasz przedłuzając sznurek o długość równą szerokości trawnikowej ściezki.
Czy jasno napisałam? Zrozumiałaś o co mi chodzi?

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 21:32, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Na dole południe
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 21:37, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a pod płotem będzie zywopłot?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 21:42, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No wstępnie zaplanowany jakiś niższy z cisa jako tło
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:05, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czyli rabata pod żywopłoto-płotem może być węższa, bo primo -będzie lekko zacieniona, secundo - będą kffiutki wykręcać się na ulicę. Czyli cenne dla oka może byc mądrze obsadzona rabata bliżej domu. Okna tam masz?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:15, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak od salonu, to mi dałaś do myślenia.

A jak cisa bym z przodu nie sadziła?

Ogólnie męż zgrzędzi, że rabata za duża, kory za dużo i kopania też
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:24, 11 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli nie posadzisz to tym bardziej kffiutki do ulicy się wykręcą...ku południowemu słonku. Sadząc cisa a pod nim kffiutki troche je cis przymusi by na wschód i zachód patrzyły. Pod cisem sporo cieniolubnych posadzisz np. zawilce, hortki ogrodowe...świecznice...wybór jest


Edit
łysa rabata wydaje się duża...tak jak pusty pokój. Po umeblowaniu trzeba się przeciskać, bo miejsce się kurczy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies