Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Toszka 21:47, 09 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kora w ziemi sukcesywnie zamienia się w próchnicę. Ok 2% dziennie pod warunkiem wilgoci w ziemi. Jesli przekopiesz drobniutką korę (frakcji 0-20mm) to w połowie przyszłego roku praktycznie "zniknie" wzbogacając glebę w próchnicę. Tak więc możesz śmiało sporo kory przekopać...ok. 50l na metr...moze być i grubsza - frakcji 20-60mmm

Obornik ze słomą kop. Ważne by starannie przekopać=przemieszać. Czasami trzy razy trzeba widłami popracować. Tak by wszystko było przemieszane jak składniki na dobre ciasto
Po wszystkim będzie trzeba lekko podlać (chyba, że deszcze wreszcie spadną), bo do "maceracji" potrzebna jest wilgoć. Obornik i kompost dadzą ciepło. Na wiosnę będzie cud miód orzeszki

Do wiosny gleba osiądzie, ułoży się i "przegryzie". Od 15 marca będzie można sadzić z dodatkiem nawozu pk po garści, dwie na dołek. Już bez kopania, wzbogacania - dołek i roslina.
Nie kombinuj tylko ten nawóz kupuj...działa jak ukorzeniacz. Pod zakładany trawnik też się nadaje.

Wyrażam swój wielki szacunek i podziw dla waszej pracy! Szacuneczek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 22:08, 09 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dołączam się do szacunków!
Sadzenie w tak przygotowanym stanowisku to będzie sama przyjemność!Zobaczycie!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 22:37, 09 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję dziewczyny, to miód na nasze serca, bo ja myślałam, że to nic niezwykłego po prostu porządnie przygotowana ziemia
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 23:59, 09 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kibicuję z całego serca. Znam tą ciężka pracę, roślinki będą wdzięczne
____________________
Gardenarium 07:06, 10 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak miło popatrzeć, jesteś wzorem pracowitej ogrodniczki. Brawo za wysiłek w przygotowanie gleby. A pomocnym dziewczynom dziękuję za wsparcie w tym wątku. Będzie ślicznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zakrecona 09:46, 10 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję Danusiu i dziewczynom tez dziękuję przede wszystkim za ,,otwarcie oczu"
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 18:43, 10 paź 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu, super! Pięknie przygotowane!
Oby do wiosny
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 20:02, 10 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dzięki Elu!

Jeszcze mam plan pod płotem pod cisy dokończyć i z przodu dorzucić kory mniej więcej tam, gdzie ma być rabata, bo konkretne jej granice i obrzeże, to już na wiosnę jak się wszystko ułoży.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:18, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417

Wersja pt. "ładny widok z kuchni";



Asiu wesprzyj mnie trochę

Muszę dać te korę w rabaty przed obornikiem, bo ciężko się miesza później. Jak dodam przynajmniej metr na cisy z lewej strony pod płotem (o których zapomniałyśmy)na 3,5 m od góry, to potem ten skos wychodzi mi prawie 6 m (od rogu płota do łuku).

Czy ten niski żywopłot z cisa tez będzie potrzebował z 1 m na szerokość?

Poza tym tę pod domem bym zaokrągliła do tego drugiego wykuszu, bo tam mam studzienkę odwadniającą.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 12:23, 11 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Oprócz tego z przodu też jest studzienka:



i nie wiem, czy nie byłoby głupio wciągnąć ją w rabatę i trochę schować, bo tak z brzegu trawnika, to po oczach daje.

Popróbuję dziś ze sznurkiem,żeby to ręce i nogi miało, ale jak znajdziesz chwilę to zerknij żeby proporcje zachować i potem sensownie coś wsadzić
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies