Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Wiolka5_7 19:13, 15 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Zakrecona napisał(a)
Polecę do Wiolkowego, ale obiad na jutro najpierw muszę

Zapraszam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 21:01, 15 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Polecę do Wiolkowego, ale obiad na jutro najpierw muszę

Ja też, muszę sobie odświeżyć Twój przedogrodek Wiola
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 21:06, 15 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na rurze mogą rosnąć różaneczniki, hakonechloa, hosty, carexy, byliny. Drzewa raczej nie. Jesli już to ok 3 metry od rur i nie mogą być to drzewa o masywnych korzeniach.

Z cisem dopytam...ma być pomiędzy tobą a sąsiadami czy od ulicy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 21:16, 15 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Od ulicy i przy płotach od sąsiadów. Bo wymyśliłam, że jak już cis, to chyba wszędzie. Choiny mi się nie zmieszczą raczej z prawej.

A te drzewa, a właściwie rury, to załamka, bo tak by tam coś wysokiego pasowało, aż się prosi.

Maznę jeszcze jakimś sprayem, gdzie te rury dokładnie, to ocenicie. Może coś się uda wcisnąć i nie zaszkodzić?

Iwonka, a jak tę rabatę pod płotem od północy wg Dorki zmniejszę, to będzie ok pod kątem nasadzeń?

I powiedz jeszcze, czy od zachodu zostawić po długości domu 1 m na rabatę, czy 1,5m?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 21:25, 15 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Dzięki Effcia

____________________
Mariposa 21:35, 15 paź 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No widzę, że ostro działasz! Super!
Mnie się też bardziej podoba pomysł ze ścieżkami z płyt lub żwirowymi na froncie, niż z trawą - ale musisz to przede wszystkim z Em przedyskutować.
Tak czytam u Ciebie i uświadamiam sobie, że u mnie front też będzie trudny do zaplanowania - wszystkie możliwe instalacje, studnia, szambo - a niestety, zgodnie z planem zagospodarowania musiałam odsunąć się z domem od ulicy o 12m - więc spory tam teren do planowania.
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 21:49, 15 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Całe szczęście, że u mnie się pozmieniał plan, bo wstępnie kazali się 50 m od drogi odsunąć, paranoja.

Staram się coś wstępnie zaplanować, bo właśnie już na etapie wytyczania rabat wychodzi a to rura, a to studzienka. A wiadomo im dalej się posuniemy z robotami, tym trudniej będzie coś obejść.

Mężuś temat przedogródka przyjął nad wyraz spokojnie Stwierdził nawet, że może technicznie w przyszłości będzie to wygodniejsze w utrzymaniu.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
makadamia 07:31, 16 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Super wieści!

Toszka - naprawdę aż 3 metry?! Nawet małe drzewko?!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 08:24, 16 paź 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Też się zmartwiłam

Ale poczytam jeszcze, może?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 09:49, 16 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, licz - korzenie są tak rozległe jak podokapie, czyli przestrzeń pod koroną. I od razu wyjaśniam, że drzewa kolumnowe tym bardziej mają rozległe i mocne korzenie tak jak gatunek podstawowy (inaczej by się poprzewracały).
Drzewa owocowe mają mniejsze korzenie....ale i tak je mają
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies