Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 09:44, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)


Wiesz Asiu, u nas takie coś było. Tępiliśmy to nicieniami czyli Larvanemem. Ale czy to opuchlaki czy pędraki to nie wiem. Nie rozróżniam ich.
Asiu, nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale chyba pisałaś, że Twój dwulatek przechorował covida. A jakie u takiego maleństwa były objawy? Bo ja opiekuję się dwuletnią wnusią i zaciekawiło mnie to. Może na priv napisz?


Ja to mam szczęście do zamówień internetowych Zawsze dostanę jakoś gratis
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:55, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)
Tak, to opuchlak.


Mówiłam już kiedyś, że mam "szczęście" do zakupów internetowych haha
Zaczęłam sadzić prymule, rozpakowałam 5 doniczek i w 2 byli pasażerowie na gapę, reszty już nie sprawdzałam. Wybrałam ile się dało w tych dwóch i posadziłam.
Mąż rozrobił decis i wszystko poszło do moczenia. Te posadzone podlaliśmy pozostałym roztworem. Mam nadzieję, że żaden się nie uchował. Za 2tygidnie zrobimy powtórkę.
Ehh te sklepy internetowe

Dziś może poczyszczę i posadzę resztę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:00, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Z pracy dziś nici, bo deszcz popaduje, jutro ma być ładniej to może uda się coś zrobić.
Kwitną kwiatki tam gdzie im dobrze
Zawilce gajowe?


Podbiał
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 19:04, 10 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
U mnie dzisiaj ciepło i słonecznie, prawie cały dzień w ogródku warzywnym mojego taty (zajmuję się już od paru lat), "padam na twarz". Ale to fajne uczucie.

Zawilec gajowy też u mnie rośnie gdzie chce, a podbiał w tym roku się nie pojawił, nie wiem dlaczego?

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anda 19:18, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Roocika napisał(a)


Mówiłam już kiedyś, że mam "szczęście" do zakupów internetowych haha
Zaczęłam sadzić prymule, rozpakowałam 5 doniczek i w 2 byli pasażerowie na gapę, reszty już nie sprawdzałam. Wybrałam ile się dało w tych dwóch i posadziłam.
Mąż rozrobił decis i wszystko poszło do moczenia. Te posadzone podlaliśmy pozostałym roztworem. Mam nadzieję, że żaden się nie uchował. Za 2tygidnie zrobimy powtórkę.
Ehh te sklepy internetowe

Dziś może poczyszczę i posadzę resztę.


My w szkółce podlewamy wrażliwe rośliny nicieniami. Ogólnie często sprawdzamy doniczki i czasem musimy usuwać ręcznie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:19, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Zawilce gajowe śliczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 22:42, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alija napisał(a)
U mnie dzisiaj ciepło i słonecznie, prawie cały dzień w ogródku warzywnym mojego taty (zajmuję się już od paru lat), "padam na twarz". Ale to fajne uczucie.

Zawilec gajowy też u mnie rośnie gdzie chce, a podbiał w tym roku się nie pojawił, nie wiem dlaczego?

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.


Fajne uczucie się tak napracować
Może jutro uda się podziałać, u nas też ma być ładnie
U nas podbiał rośnie w dziwnych miejscach, na gruzie, na żwirze, na kamieniach, wygląda na to, że lubi sucho

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:44, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


My w szkółce podlewamy wrażliwe rośliny nicieniami. Ogólnie często sprawdzamy doniczki i czasem musimy usuwać ręcznie.


Mam nadzieję, że udało mi się je wszystkie usunąć, a te których nie to zabije decis.
Jutro będę sadzić dalej, to sprawdzę resztę roślin.

Czy to oznacza, że te prymule są wrażliwe?

Anda napisał(a)
Zawilce gajowe śliczne


Rosną masowo za płotem pod brzozami sąsiada i trochę "wpadło" do nas.
W masie wyglądają zjawiskowo
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 01:51, 11 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Fajnie mieć takich sąsiadów

No to miałaś nie za ciekawych pasażerów na gapę. Ale myślę, że mogło to się zdarzyć też przy zakupach w „normalnej” szkółce, nie tylko internetowej.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 13:23, 11 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Fajnie mieć takich sąsiadów

No to miałaś nie za ciekawych pasażerów na gapę. Ale myślę, że mogło to się zdarzyć też przy zakupach w „normalnej” szkółce, nie tylko internetowej.


Dużo ich było tych pasażerów Mam nadzieję, że większość wybrałam i unicestwiła, niektóre były bardzo małe.
Z lokalnych szkółek jeszcze się nie zdarzyło, że y coś było w korzeniach, za to z internetu zamawiałam dopiero 4 raz i 2 razy były opuchlaki, niestety.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies