Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 10:33, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


Zmiany na pewno będą ciekawe. Nie spiesz się roślinki będą mieć cały sezon na adaptację. Najwyżej przy upałach będziesz podlewać.

Ula, zobaczmy jak się ogarnę i czy uda się posadzić przed latem czy po

Jedno jest pewne, tulipanowiec umarł (nie miał korzeni nowych), nowych nie będzie bo w szkółce nie mają, a ja chyba chce uniknąć tego stresu z drzewami w tym miejscu.
Patelnia od domu powoduje, że ciężko tu coś posadzić, zimą za to mocno dmucha.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:34, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
A propos skarpy widziałam hortensje pnącą, puszczoną na płożąco po skarpie. Podobało mi się ale podejrzewam że pod spodem była mata.

Ula, skarpy są trudne w aranżacji i obsłudze.
Moją irga mocno przymarzły w tym roku, jest cała sucho brązowa, zanim puści nowe liście trochę czasu minie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:37, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milka napisał(a)
Fajnie rabata wygląda, kawał pracy tam. Asiu, powoli odbije wszystko, co tam jest. Wiadomo, krety i nornice psocą, ale tego się nie uniknie. Rosliny się namnożą i będzie ok.
Zdrówka

Irenko, rabatę będę przerabiać, bo usuwamy tu trawnik, stał się zbędny w tym miejscu, już z niego nie korzystamy
Mam nadzieję, że będzie ładniej
A roślinki rozdysponuję po ogrodzie.
Dziękuję za miłe słowa
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:16, 09 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Czytam, że irgi Ci przymarzła. A wiesz, że u mnie też? Cała jest sucha, rudo-brązowe liście, nie wiem co robić, ciąć czy zostawić?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Roocika 11:43, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Czytam, że irgi Ci przymarzła. A wiesz, że u mnie też? Cała jest sucha, rudo-brązowe liście, nie wiem co robić, ciąć czy zostawić?

U mnie też, wypuści nowe liście, tak przynajmniej było w ubiegłych latach. Jak się przyjrzysz gałązkom to pewnie dojrzysz już nowe liście
Tylko to trochę trwa. Jak masz jej niedużo to można ręką ściągnąć stare liście.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mgduska 11:59, 09 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Podobno szachownice cesarskie odstraszają gryzonie - nie wiem, czy to prawda, bo u mnie po rabatach się nie kręcą, raczej w pobliżu kompostu. Ale szachownice mają mocny zapach, więc może coś w tym jest. Możesz spróbować jesienią wsadzić kilka w tą rabatę, gdzie najbardziej psowają, przy okazji będzie troszkę kwiecia wiosennego
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 13:38, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mgduska napisał(a)
Podobno szachownice cesarskie odstraszają gryzonie - nie wiem, czy to prawda, bo u mnie po rabatach się nie kręcą, raczej w pobliżu kompostu. Ale szachownice mają mocny zapach, więc może coś w tym jest. Możesz spróbować jesienią wsadzić kilka w tą rabatę, gdzie najbardziej psowają, przy okazji będzie troszkę kwiecia wiosennego

U nas jest masakra z nornicami. Upodobały sobie skarpę z irgą, a że zima długa to pewnie się wypuściły tam gdzie sucho, bo niżej jest bardzo mokro.
Podobno też czosnek odstrasza.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:38, 09 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy to opuchlak?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 00:44, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Roocika napisał(a)
Czy to opuchlak?


Wiesz Asiu, u nas takie coś było. Tępiliśmy to nicieniami czyli Larvanemem. Ale czy to opuchlaki czy pędraki to nie wiem. Nie rozróżniam ich.
Asiu, nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale chyba pisałaś, że Twój dwulatek przechorował covida. A jakie u takiego maleństwa były objawy? Bo ja opiekuję się dwuletnią wnusią i zaciekawiło mnie to. Może na priv napisz?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Anda 07:56, 10 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak, to opuchlak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies