Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

BASIA8 19:49, 07 wrz 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Potwierdzam orliki odbija bez problemu fajne zakupy cebulowe poczyniłas
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
anpi 20:35, 07 wrz 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Piękne zakupu cebulowe, muszę się wybrać, ciekawe czy dla mnie coś jest jeszcze?
Z drzewami nie pomogę, bo sama jestem wiecznie niezdecydowana,latam zdobiczksmi jak opętana
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Roocika 20:50, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)




Asiu też miałam w zeszłym roku takie gąsienice ścięłam wszystkie liście i zalalam woda szlak je trafił i wylałam na kompost.

Nie martw się wszystko odrośnie to orliki i tsknodbijajs od ziemi.
Dobrze sobie radzisz skarpa się zagęszcza, irga ładnie wygląda przycinanie ja aby się zagęszczała.
Chyba już kiedyś pisałam trzeba wiosna przyciac platana nie bój się będzie gęsty. Choiny też wiosna przytnij koniec marca/ początek kwietnia. Musisz je prowadzić ładnie od młodości. Jeszcze na priv

Elu, dzięki, platana i choiny obowiązkowo będziemy przycinać, wiosną już były cięte pierwszy raz i myślę, że teraz już spokojnie do przodu z tym tematem

Irga czeka na więcej czasu ale dostała w tym sezonie jakiegoś turbo doładowania, myślę, że uda mi się ją przyciąć wiosną.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:55, 07 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rojodziejowa napisał(a)


To w L? Te czosnki to jakie? Bo tutaj literki przysłoniły mi nazwę

Tak w L. Czosnki purpule sensation

BASIA8 napisał(a)
Potwierdzam orliki odbija bez problemu fajne zakupy cebulowe poczyniłas
Pozdrawiam.


Dziękuję Basiu Ostatnie czosnki i była jedna paczka irysów reticulata, nie byłam pewna, czy to te irysy się mnożą.

anpi napisał(a)
Piękne zakupu cebulowe, muszę się wybrać, ciekawe czy dla mnie coś jest jeszcze?
Z drzewami nie pomogę, bo sama jestem wiecznie niezdecydowana,latam zdobiczksmi jak opętana


Mąż robił to polowanie w południe w poniedziałek a już było niewiele. Ale pewnie jeszcze będą.
Decyzja z drzewami już podjęta Czekają na sadzenie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 20:58, 07 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
OMG a u nas akurat remont w L
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 07:55, 08 wrz 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Mi te zielone paskudy co roku objadają kilka orlików. Ciesz się, że te Twoje zrobiły to teraz a nie na chwilę przed kwitnieniem Potwierdzam to, co piszą dziewczyny, orliki to twardziele, odbijają bez problemu.
Najmłodsze graby tez powolutku łapią u mnie jesienne kolory, wiec raczej wszystko ok.
Wczoraj wpadłam do L, ale juz niewiele zostało (a ostatnio jeszcze nic nie było ) Upolowałam jedynie paczkę tych samych irysów co Ty W zeszłym roku miały debiut w ogrodzie i juz wiem, ze chcę ich więcej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BASIA8 10:16, 08 wrz 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dziękuję Basiu Ostatnie czosnki i była jedna paczka irysów reticulata, nie byłam pewna, czy to te irysy się mnożą.


Tak Kochana to te irysy łatwo się mnożąJa też dziś planują do L zajrzeć-mam kupon druga paczka 40% taniej
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gruszka_na_w... 11:12, 08 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Roocika napisał(a)




A przy podjeździe chce posadzić jabłonki golden Hornet. Nawet mamy kupione, tylko przez prace przy drenie chyba ich nie posadzimy w tym sezonie, bo jest mnóstwo ziemi (a właściwie nawiezionej kiedyś szlaki z miejsca po drenie) do wywiezienia a jeszcze nie ogarnęlismy pozostałych prac.
Młodszy znowu chory więc realizacja planów czeka w kolejce.


Jabłonki będą wyglądały wspaniale. Zwłaszcza podczas kwitnienia.
dziecięcych chorób nie zazdroszczę. Na szczęście ten okres łapania przez dzieci wszelakich infekcji szybko mija.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 16:37, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rojodziejowa napisał(a)
OMG a u nas akurat remont w L


U nas jest kilka l, wczoraj mąż jeszcze dokupił conieco.
Może uda Ci się pojechać gdzieś dalej?

antracyt napisał(a)
Mi te zielone paskudy co roku objadają kilka orlików. Ciesz się, że te Twoje zrobiły to teraz a nie na chwilę przed kwitnieniem Potwierdzam to, co piszą dziewczyny, orliki to twardziele, odbijają bez problemu.
Najmłodsze graby tez powolutku łapią u mnie jesienne kolory, wiec raczej wszystko ok.
Wczoraj wpadłam do L, ale juz niewiele zostało (a ostatnio jeszcze nic nie było ) Upolowałam jedynie paczkę tych samych irysów co Ty W zeszłym roku miały debiut w ogrodzie i juz wiem, ze chcę ich więcej.


Właśnie czytałam o nich, trzeba będzie pilnować od maja.
Graby przy drodze też takie żółte.

BASIA8 napisał(a)


Tak Kochana to te irysy łatwo się mnożąJa też dziś planują do L zajrzeć-mam kupon druga paczka 40% taniej


Udało się upolować jeszcze jedną paczkę jupi
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:41, 08 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Jabłonki będą wyglądały wspaniale. Zwłaszcza podczas kwitnienia.
dziecięcych chorób nie zazdroszczę. Na szczęście ten okres łapania przez dzieci wszelakich infekcji szybko mija.



Haniu, tak mi brakuje wiosennego kwitnienia drzew i krzewów Na wysokiej skarpie upchnę chyba wszystkie kwitnąco przebarwiające się chciejstwa.

A infekcje żłobkowe to już ponad rok w trybie max tydzień żłobek i tydzień dwa w domku... Mam nadzieję, że to nie będzie trwało dłużej niż rok.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies