Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Judith 10:17, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9940
Czym karmiłaś piwonię, że taka urosła śliczna i duża? Piękne sztywne pędy. Moje piwonie niby urosły i pewnie nawet będą kwitły, ale pędy dość wiotkie mają...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anabuko1 13:01, 23 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Roocika napisał(a)
Bodziszek z bliska dla Gosi. Odmiana Ingversen Variety


Weszłam wczoraj do CO, wszystko po 20 zł :-/ No ale nie chciałam wyjść z pustymi rękoma to chociaż orlika wzięłam.

Piwonia na frontowej zbudowała w tym roku piękny krzaczek, zachwyca mnie

Masz też nie bodziszkow. Piękne te twoje.
I orliki też bardzo ładne.
Piwonia wielka. Pewnie ma dużo lat ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Roocika 08:33, 24 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
Ależ Ci to wszystko porosło! A dopiero co obsadzałaś frontową i resztę.
Super!
A jak skarpa z irgą? Ja swoją irgę przerośniętą perzem pożegnałam bez żalu za to z wielką ulgą .


Kasiu, są miejsca, gdzie skarpa z irgą wygląda b. dobrze i jest gęsta, a są takie gdzie chwasty mnie męczą... Teraz walczę z siewkami tawuł japońskich, które kiedyś tam rosły. Siewki zrobiły się małymi krzaczkami i bałagan mi robią na skarpie.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:36, 24 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)
Czym karmiłaś piwonię, że taka urosła śliczna i duża? Piękne sztywne pędy. Moje piwonie niby urosły i pewnie nawet będą kwitły, ale pędy dość wiotkie mają...


Judith, jak robiliśmy frontową to była gleba przygotowywana, obornik, żwir, mączka, wiórki. To był 2021 r. Została przesadzona o metr w lewo hehe i tyle. W tym roku taki krzaczek zbudowała
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:37, 24 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
anabuko1 napisał(a)

Masz też nie bodziszkow. Piękne te twoje.
I orliki też bardzo ładne.
Piwonia wielka. Pewnie ma dużo lat ?


Aniu, kupiona w 2018 r. z jednym kwiatkiem
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Joku 17:21, 24 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
No właśnie, chwasty w dywanie z irgi. Nie wiem czy już tobie pisałam żeby tego pilnować. Siewki tawuły czy innych podobnych są do opanowania. Ale u mnie kiedyś w dywanik z irgi Major wrosła trawa. Próby usunięcia się nie powiodły, skończyło się wywaleniem całości. Mnie po prostu strasznie wkurzał taki bałagan. Podobnie zachowywać się będą wszystkie chwasty rozłażące się kłączami typu podagrycznik, perz.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
basia3012 22:58, 24 maj 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Roocika napisał(a)




Asiu, te miejsca naj, naj, najbardziej mnie zachwyciły. Takie jednogatunkowe nasadzenia bardzo pasują przy lesie. Pięknie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 07:56, 25 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Joku napisał(a)
No właśnie, chwasty w dywanie z irgi. Nie wiem czy już tobie pisałam żeby tego pilnować. Siewki tawuły czy innych podobnych są do opanowania. Ale u mnie kiedyś w dywanik z irgi Major wrosła trawa. Próby usunięcia się nie powiodły, skończyło się wywaleniem całości. Mnie po prostu strasznie wkurzał taki bałagan. Podobnie zachowywać się będą wszystkie chwasty rozłażące się kłączami typu podagrycznik, perz.


Jolu, masz rację, chwasty płożące są okropne. Staram się nad nimi panować.
Trawy się łatwo pozbyliśmy opryskiem selektywnym, na perz działa gorzej ale też hamuje. Staram sie zrywać/wyrywać na bieżąco.

basia3012 napisał(a)


Asiu, te miejsca naj, naj, najbardziej mnie zachwyciły. Takie jednogatunkowe nasadzenia bardzo pasują przy lesie. Pięknie.


Basiu, dziękuję Też mi się tak podoba, tym bardziej, że patrzy się najczęściej z daleka więc takie plamy dobrze wyglądają
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:14, 25 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mam 4 kwiatki na kalinach koralowych, jeszcze nie rozkwitły ale kaliny ciągną do góry jak szalone


Rozkwitają krzewuszki Victoria, niestety Variegata nana zmarzły i 2 odbijają od korzenia a jedna poszła do krzewuszkowego nieba.



Nieśmiało zaczynają bodziszki kantabryjskie, na razie z jednej strony ganku.


Deszczu wciąż nie było niestety... a przydałby się.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:18, 25 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tawuła van Houttea bardzo ładnie wygląda z daleka i zgrała się co nieco z głogami w lasku. Taki wdzięczny zwyklak.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies