Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 14:02, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)


Oj tak, chciałoby się, chciało, coś o tym wiem...
Kora też kończy mi się w zastraszającym tempie. Pod żywopłotem zaczęłam rozkładać kartony i sypać skoszona trawę.
Brawo za posadzenie roślinek, zawsze to kroczek do przodu .


Odkryliśmy źródło kory w dobrej cenie, mąż jeździ po tyle worków co do bagażnika wejdzie, trzeba sobie jakoś radzić
Kartony mieliśmy rozkładać ale boję się golasów, obok mamy nieużytek i rów, a one lubią się chować.
Jeszcze dużo zostało do posadzenia, mam nadzieję, że nie wykończymy roślin w tych doniczkach haha
U Ciebie Kasiu to regularnie czytam, ale nie piszę, bo u Ciebie ruch taki
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 20:21, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dostęp do taniej kory to prawdziwy skarb. Przedwczoraj w zaprzyjaźnionym ogrodzie pomagałam w rozkładaniu kory z 45 worków. A i tak zabrakło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 20:39, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dostęp do taniej kory to prawdziwy skarb. Przedwczoraj w zaprzyjaźnionym ogrodzie pomagałam w rozkładaniu kory z 45 worków. A i tak zabrakło.

U nas do przekopania z korą zostało miejsce za ambrowcem, gdzie mają iść hortensje wims red, a potem jeszcze wszystko trzeba wysypać między roślinkami Ale potrzebna ta kora, tam gdzie nie ma od razu pełno chwastów, a tam gdzie za mało to już próbują wyrosnąć...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
SylwiaBe 21:58, 19 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Szkoda, że daleko, bo bym chętnie poznała te Twoje źródło tańszej kory
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Roocika 22:02, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
SylwiaBe napisał(a)
Szkoda, że daleko, bo bym chętnie poznała te Twoje źródło tańszej kory

Sylwia haha to tak trochę pół żartem pół serio, u nas w leklerku jest po 8 zł za 80 l Może u Ciebie też, sprawdź. W ogrodniczym sprzedają po 15 zł
Edit. I całkiem spoko wygląda jak za tą cenę, da się żyć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
fasola 00:48, 20 cze 2020


Dołączył: 13 lis 2011
Posty: 301
Przejrzałam Twój wątek. Działkę masz bardzo fajną, i ten strumyk moje marzenie.
W dobrą stronę idziecie. Wybierasz sprawdzone i łatwe do utrzymania rośliny.
Nie bój się sadzić, zawsze jak źle wyjdzie rośliny można przesadzić, póki nie urosną duże nic im nie będzie.
Za kilka lat będziesz żałować, że miejsce na działce się skończyło.
Ja u siebie dokładałam co roku jakąś rabatę i tak się ogród przez lata zapełnił.
Teraz poszerzam istniejące, bo na nowe miejsca jakby brak.

Póki masz małe dzieci zrób sobie jagodnik z malinami, jeżyną, jagodą kamczacką i borówką amerykańską itp. U mnie chłopcy chodzili podjadać owoce.

Ja choinę tnę w kwietniu zanim puści przyrosty, a drugi raz w lipcu w celu korekty. Jak już są dość wysokie, to czubki też obcinam.
____________________
Fasola Igielnik
kasia1 08:21, 20 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Też by mi się przydały z dwie palety kory
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 20:27, 20 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tawulec pogięty na skarpie dla A_gawy
Sorki, że taka nieogarnięta ta skarpa, ale u mnie wszystko takie nieogarnięte do końca z każdej strony Za dużo tego wszystkiego Worki z kompostem i korą leżą i czekają na zmiłowanie, miałam rozsypać między tawulcami. W tym sezonie mam nadzieję, że dam radę Obok rośnie irga.
Zdjęcie z dzisiejszego dnia

Z bliska,już po kwitnieniu

I zdjęcie z 13 czerwca, jak kwitły

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:47, 20 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tu zdjęcie z 23 mają 2019
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:51, 20 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
fasola napisał(a)
Przejrzałam Twój wątek. Działkę masz bardzo fajną, i ten strumyk moje marzenie.
W dobrą stronę idziecie. Wybierasz sprawdzone i łatwe do utrzymania rośliny.
Nie bój się sadzić, zawsze jak źle wyjdzie rośliny można przesadzić, póki nie urosną duże nic im nie będzie.
Za kilka lat będziesz żałować, że miejsce na działce się skończyło.
Ja u siebie dokładałam co roku jakąś rabatę i tak się ogród przez lata zapełnił.
Teraz poszerzam istniejące, bo na nowe miejsca jakby brak.

Póki masz małe dzieci zrób sobie jagodnik z malinami, jeżyną, jagodą kamczacką i borówką amerykańską itp. U mnie chłopcy chodzili podjadać owoce.

Ja choinę tnę w kwietniu zanim puści przyrosty, a drugi raz w lipcu w celu korekty. Jak już są dość wysokie, to czubki też obcinam.

Witaj Fasola, dzięki za te słowa, dodają otuchy Choiny potnę na dniach, przyrosty jej sciemniały , następne cięcie w kwietniu
Jagodnik musimy zrobić w przyszłym roku, w tym już nie damy rady. Są na szczęście truskawki i poziomki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies