Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

kasia1 08:27, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Fajne pole bitwy To ta Wasza glebogryzarka tak wzruszyła ziemię?
Jakiego miskanta posadzisz?

Propo świerków, to wiesz, że ja walczę z mszycą świerkową u siebie. W tym momencie już jej nie widać, ale igły, na których żerowała brązowieją i opadają . Ja nie wiem, czy to jest to, mam nadzieję, że bardziej błaha przyczyna. Na szczęście czytałam, że serbów mszyca raczej nie tyka, bo woli twardsze igły - świerka kłującego.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Roocika 08:45, 27 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Fajne pole bitwy To ta Wasza glebogryzarka tak wzruszyła ziemię?
Jakiego miskanta posadzisz?

Propo świerków, to wiesz, że ja walczę z mszycą świerkową u siebie. W tym momencie już jej nie widać, ale igły, na których żerowała brązowieją i opadają . Ja nie wiem, czy to jest to, mam nadzieję, że bardziej błaha przyczyna. Na szczęście czytałam, że serbów mszyca raczej nie tyka, bo woli twardsze igły - świerka kłującego.

Kasiu, tak, mąż wzruszył, jednym zębem na razie, ale karpy trawy trzeba niestety wybrać ręcznie, potem przejedzie czterema zębami i już będzie z górki

Czytałam o tej mszycy u Ciebie ale nie wiem czy to to. Świerki sadzilismy jesienią, może odchorowują? Albo mają przędziorka?
Wiosna zastosuję promanal, na razie pilnujemy podlewania. Z zewnątrz są ładne... Mam nadzieję, że będzie dobrze...

Miskanty kupiłam gracillimus, bo takie mieli
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kasia1 16:35, 27 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Mi się marzą miskanty Memory. Może kiedyś się skuszę
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Mariposa 20:47, 27 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mój znajomy, który też ma alergię, mówi, że od kiedy zakłada maseczkę przeciw- covidovą, to alergia go tak nie męczy. Może spróbuj.
____________________
Ela Motylogród
ElzbietaFranka 21:10, 27 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Asiu a u nas dzisiaj przeszly 3 burze. Ostatnia była taka, że obok korty tenisowe i całe zalane jezioro.
Są to ulewy 20!minutowe ale tak silne że tworzą się jeziora.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 07:34, 29 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj krajanko. Mieszkasz w pięknym miejscu. Wczoraj przeszła przez Malbork burza może i u Ciebie choć trochę się schłodziło. Wiem co to znaczy alergia. Codziennie rano używam kropli do oczu do codziennego użytku. Bez nich oczy moje tragicznie znoszą upały. Pozdrawiam z za miedzy
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 09:48, 29 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mariposa napisał(a)
Mój znajomy, który też ma alergię, mówi, że od kiedy zakłada maseczkę przeciw- covidovą, to alergia go tak nie męczy. Może spróbuj.

Elu, niestety przy takim "napadzie" alergii to maseczka, podobnie jak leki miejscowe, nic nie pomaga. Mam też objawy ze strony oczu i po chwili nic nie widzę, oczy mi łzawią, puchną i zamiast oczu mam dwie szpary
Jedyne co pomaga, to siedzenie w domu, z zamkniętymi i zasłoniętymi oknami oknami, najlepiej jakby była klima z filtrem Na szczęście takich ciężkich dni nie ma dużo, pozostałe dni jakoś daję radę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:51, 29 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
Witaj krajanko. Mieszkasz w pięknym miejscu. Wczoraj przeszła przez Malbork burza może i u Ciebie choć trochę się schłodziło. Wiem co to znaczy alergia. Codziennie rano używam kropli do oczu do codziennego użytku. Bez nich oczy moje tragicznie znoszą upały. Pozdrawiam z za miedzy


Witaj Aniu w moich skromnych progach
Burza była, popadało na szczęście i na razie całkiem dobrze mi się oddycha.
Krople do oczu to już standard
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:52, 29 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
Asiu a u nas dzisiaj przeszly 3 burze. Ostatnia była taka, że obok korty tenisowe i całe zalane jezioro.
Są to ulewy 20!minutowe ale tak silne że tworzą się jeziora.



Elu, rozumiem, takie ulewy to nic przyjemnego.
U nas wczoraj była burza, ale w sumie to chyba dostaliśmy tylko ogonem, bliskość jeziora Drużno oraz Wysoczyzny ma wpływ na te burze
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:53, 29 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kasia1 napisał(a)
Mi się marzą miskanty Memory. Może kiedyś się skuszę

Jak będą gdzieś do kupienia, to czemu nie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies