Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 10:02, 31 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)
Może fosforu mu daj na ukorzenianie lepsze?

Nie mogę znaleźć linka teraz, ale ja zawsze cisy i nowe roślinki tym podlewałam.



Madziu, dostał, bo mamy, fosfor z potasem do podlewania.
Już trudno, rano wyglądał tak samo Serce boli, ale może powalczy i będzie dobrze. Wieczorem obetnę, to co zwiędło i się spaliło. Część liści jest taka zwieszona a część jest dość sztywna, więc może ograniczył parowanie. Te liście są duże, wielkości mojej dłoni. Dziś jest chłodno więc będzie miał łatwiej.
Dzięki Kochana :-*
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 13:30, 31 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Asiu, a co to za nawóz z fosforem i potasem?
U mnie te gałązki irg to co rok tak mają. Ja je usuwałam ale w tym roku jest ich bardzo dużo. Szkoda mi tego krzewu, lubię irgi poziome.
Mąż zauważył jakieś robaczki na listkach i popryskał jakimś preparatem. Zobaczymy co dalej.
Wydaje mi się, że jeśli tulipanowiec czasem ma bardziej jędrne listki to będzie dobrze.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 14:25, 31 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, a co to za nawóz z fosforem i potasem?
U mnie te gałązki irg to co roku tak mają. Ja je usuwałam ale w tym roku jest ich bardzo dużo. Szkoda mi tego krzewu, lubię irgi poziome.
Wydaje mi się, że jeśli tulipanowiec czasem ma bardziej jędrne listki to będzie dobrze.


Basiu, jak wrócę do domu to zobaczę jak się nazywa ten nawóz, tam jest tylko fosfor i potas w formie związków rozpuszczalnych w wodzie, kupujemy go w ogrodniczym w naszej okolicy.

Moja irga to jakaś niska płożąca ale już ją obserwuję drugi sezon, trochę to brązowienie się rozprzestrzenia, ale najwięcej jest przy ziemi. Rozumiem, że Ci szkoda... to naturalne, chodzimy, chuchamy i dmuchamy, a tu coś się dzieje.

Tulipanowiec mnie bardzo martwi, gdyby nie potworne zmęczenie po nocnym karmieniu synka chyba bym nie spała po nocach. Wyczekane drzewko i taki numer

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:03, 03 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, przepraszam, wstawiam zdjęcie nawozu

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:07, 03 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ostatnio złapany krecik

W irdze mieszka pełno jaszczurek

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 00:04, 04 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Dzięki Asiu, szukałam tego nawozu na Alleg... ale identycznego jak ten nie ma. Ale kupię inny o podobnym składzie. Dziękuję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
andzia458 08:46, 04 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Jaka kolorowa jaszczurka. U nas takich nie widziałam.
Kreta upolowaliscie sami czy jakaś pułapka? U nas muszę wysłać męża na polowanie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Roocika 18:02, 10 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Dzięki Asiu, szukałam tego nawozu na Alleg... ale identycznego jak ten nie ma. Ale kupię inny o podobnym składzie. Dziękuję.

Widziałam na alle jakiś o podobnym składzie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 18:04, 10 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
Jaka kolorowa jaszczurka. U nas takich nie widziałam.
Kreta upolowaliscie sami czy jakaś pułapka? U nas muszę wysłać męża na polowanie.

Kreta przez przypadek złapał mąż widłami do wiadra Chciał mi pokazać, gdzie zrył a kret akurat wyszedł z ziemi Refleks mąż miał
Wynieśli na nieużytkowe działki za drogę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anusia 18:05, 17 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U ciebie jaszczurki a u mojej mamy przy oczku przesiaduje zaskroniec. Spory i wypasiony. Wpierw się wystraszyłam, ze to może żmija zygzakowata. Okazało się, że to jednak zaskroniec. Uff nie lubię takich gości. Jaszczurki bardziej do siebie przekonują.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies