Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Ewa777 20:42, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Bardzo fajne miejsce na zwiedzanie Ciekawią mnie wszystkie takie miejsca do podziwiania natury Fajne, że są takie dostępne dla każdego.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 21:18, 20 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa w taki upał to była pełna wytchnienia wycieczka, byłam taka zaaferowana, że na początku nie wyjęłam aparatu, a takie ładny labirynt z cisów był . Tam były nie tylko rośliny, były atrakcje dla dzieci i dorosłych oddziałujące na zmysły , ciekawy pomysł Też lubię takie miejsca
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 21:37, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)
Tez mam zawsze problem z odróżnieniem zaskrońca o żmij

Wróciliśmy z urlopu, wszystkie roślinki żyją. U nowego tulipanowca, pomimo podlewania, uschly liście, wyglada strasznie Gałązki jeszcze żyją, więc mam nadzieję, ze jakoś przeżyje.
Pieciorniki też zrzuciły liście coniektóre.
Reszta dala radę, najlepiej wygląda platan, rośnie jak dziki.

Asia, jakiego masz platana?
W wolnej chwili pooglądam pismo obrazkowe u Ciebie
____________________
Magda W samym sloncu
Anusia 07:53, 21 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
W upały najlepiej schronić się w takim miejscu. Ciekawy i duży ogród. Zawsze jak jadę na wypoczynek zwracam uwagę na to uwagę i wypatruję szkółek ogrodniczych
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 12:07, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)

Asia, jakiego masz platana?
W wolnej chwili pooglądam pismo obrazkowe u Ciebie


To platan klonolistny Bardzo urósł od ostatniej jesieni (jak go sadziliśmy). Mieliśmy go nie ciąć ale chyba się nie da go nie ciąć Na wyjeździe widziałam ogromne niecięte platany, miały bardzo szerokie i ażurowe korony
Mój aparat strasznie prześwietla zdjęcia, nic nie pomaga. Ten po prawej, po lewej grab fastigiata


Muszę znaleźć czas na zrobienie fotek, jak go mam to już ciemno jest
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:11, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
W upały najlepiej schronić się w takim miejscu. Ciekawy i duży ogród. Zawsze jak jadę na wypoczynek zwracam uwagę na to uwagę i wypatruję szkółek ogrodniczych


Ja ostatnio też szukam szkółek i ogrodów Chociaż to chyba rozumieją tylko ci, co mają ogród

Wrzucę jeszcze zdjęcia z parku mikrokosmos, który łączył funkcje dla dzieci i dorosłych i też był przyjemnym cienistym miejscem w upały.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:02, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Korzystam, że Młodszy śpi, starszej nie ma

Tulipanowce...

Stary...


I nowy, z suchymi liśćmi Trzymajcie mocno kciuki, gałązki wciąż zielone w środku.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 15:34, 21 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zauważyłam że drzewa sadzone latem, nawet te z doniczki, szybciej jesień dosięga. Bardzo łatwo je przesuszyć. W zeszłym roku przesuszyłam judaszka w doniczce, oczywiście w torfie siedział. Myślałam już po nim jednak tylko końcówki gałązek musiałam obciąć. Więc podlewaj i daj mu szansę.
Sprawdź czy ma wilgotno w korzeniach, może podlewanie jest mało skuteczne. Niestety ciężko podlać głęboko.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Roocika 16:02, 21 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii podlewamy i czekamy, dostał już fosfor i potas, następny za 2 tygodnie, w międzyczasie woda. Nasza wina, mogliśmy nie sadzić, tylko zadołować w cieniu (bo tu słońce od rana do wieczora praży), teraz będziemy mądrzejsi
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 16:09, 21 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja też parę dni temu posadziłam klona, mam nadzieję że słońce go nie spali.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies