Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

andzia458 21:09, 23 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Oglądając fotki chciałam napisać to samo, co Sylwia. No, ogrom pracy już wykonanej, duży teren zagospodarowany. Jest ładnie ale będzie pięknie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anusia 22:00, 23 sie 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Juz jest pieknie. Patrze na twoje graby i tak sie zastanawiam dlaczego ja nie dalam ich na zywoplot w przed ogrodku. Mam posadzone cisy, hmn Teraz za pozno na zmiany.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 22:15, 23 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
Oglądając fotki chciałam napisać to samo, co Sylwia. No, ogrom pracy już wykonanej, duży teren zagospodarowany. Jest ładnie ale będzie pięknie.


Dzięki Aniu, pracy kosztowało dużo, to fakt, jak sobie pomyślę ile było rycia i odchwaszczania, taczkowania Teraz podlewać i niech rośnie.
Przy platanie strasznie ryły nornice, kupiliśmy taki odstraszacz wibracyjno-ultradźwiękowy, widać go nawet na fotce i o dziwo nornic prawie nie ma, za to kretom nie przeszkadza. Wydaje mi się, że kretom przeszkadza prąd, który włączamy w pastuchu na noc, bo odkąd jest tam założony to w tych okolicach kretów nie ma, przeniosły się... kawałek dalej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:18, 23 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
Juz jest pieknie. Patrze na twoje graby i tak sie zastanawiam dlaczego ja nie dalam ich na zywoplot w przed ogrodku. Mam posadzone cisy, hmn Teraz za pozno na zmiany.

Aniu, a przed cisy się nie da ;-D ? Kiedyś chciałam cały szpaler z tych drzew od zachodniej granicy ale to byłby za duży koszt.
U nas w mieście rosną od kilku lat takie graby niedaleko mojej pracy i już całkiem szerokie są, te moje to jeszcze chudzielce chociaż zaczęły już rosnąc, więc chyba się ukorzeniły :-0
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 07:30, 24 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ależ ty się musiałaś napracować, za rok rośliny podrosną i będą jeszcze bardziej cieszyć
Chciałabym takiego pachnącego grujecznik a i platana ( jakie to?)
____________________
Magda W samym sloncu
Mariposa 08:21, 24 sie 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dawno u Ciebie nie byłam, akurat trafiłam na bogatą relację - no i szok! Wciąż widzę te plany, a tu już taki ogród! Platan i graby przepiękne! A ile masz grujeczników

Tulipanowiec jeszcze odżyje. Pamiętam, jak Asia-Margerytka martwiła się w ubiegłym roku o małą magnolię, tez wyglądała na uschniętą - a w tym roku pięknie rośnie

Ciężka praca, ale widok piękniejącego ogrodu rekompensuje wszystko.
____________________
Ela Motylogród
Roocika 10:37, 24 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)
Ależ ty się musiałaś napracować, za rok rośliny podrosną i będą jeszcze bardziej cieszyć
Chciałabym takiego pachnącego grujecznik a i platana ( jakie to?)

Megi, platan klonolistny i grujecznik japoński. Na 91 stronie wrzucałam zdjęcie w porównaniu z grabem tego platana (wielkościowo). On będzie ogromny, a chyba mu miejsce spasowało i ma bardzo duże przyrosty
Widziałam, że zastanawiasz się nad platanem Alpens Globe
Gdybym miała wybierać małe szczepione drzewko wybrałabym ambrowca kulistego, zobacz u Ewy z Do raju daleko, ma śliczne 3 ambrowce no i spektakl jesienią murowany.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:40, 24 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mariposa napisał(a)
Dawno u Ciebie nie byłam, akurat trafiłam na bogatą relację - no i szok! Wciąż widzę te plany, a tu już taki ogród! Platan i graby przepiękne! A ile masz grujeczników

Tulipanowiec jeszcze odżyje. Pamiętam, jak Asia-Margerytka martwiła się w ubiegłym roku o małą magnolię, tez wyglądała na uschniętą - a w tym roku pięknie rośnie

Ciężka praca, ale widok piękniejącego ogrodu rekompensuje wszystko.

Witaj Elu Dziękuję bardzo za miłe słowa Cieszę się, że na razie wszystko żyje po tych upałach
Mam nadzieję, że zbiorowe kciuki mu pomogą i puści ładne liście wiosną
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 20:56, 24 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)

Megi, platan klonolistny i grujecznik japoński. Na 91 stronie wrzucałam zdjęcie w porównaniu z grabem tego platana (wielkościowo). On będzie ogromny, a chyba mu miejsce spasowało i ma bardzo duże przyrosty
Widziałam, że zastanawiasz się nad platanem Alpens Globe
Gdybym miała wybierać małe szczepione drzewko wybrałabym ambrowca kulistego, zobacz u Ewy z Do raju daleko, ma śliczne 3 ambrowce no i spektakl jesienią murowany.

Zaraz zobaczę zdj. Ambrowce mają śliczne liście był w tej szkółce ten gum bal, ale cena to też 300zl
Ale był też slender- duży za 400 i już sprzedany
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 21:26, 24 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)

Zaraz zobaczę zdj. Ambrowce mają śliczne liście był w tej szkółce ten gum bal, ale cena to też 300zl
Ale był też slender- duży za 400 i już sprzedany

300 za szczepione wysoko drzewko to chyba teraz taka cena Drogo, wiem. Za naszego tulipanowca szczepionego na 2,1 m też poszło 350

Może wiśnie umbry są tańsze?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies