Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Ewa777 12:33, 30 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Brzózki wyglądają świetnie Będzie fajny zagajnik w przyszłości Tulipanowca podlewaj. Tego musisz pilnować. Drzewa sadzone latem często odchorowują, ale na wiosnę wypuszczą nowe listki.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 12:41, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)
Brzózki wyglądają świetnie Będzie fajny zagajnik w przyszłości Tulipanowca podlewaj. Tego musisz pilnować. Drzewa sadzone latem często odchorowują, ale na wiosnę wypuszczą nowe listki.


Kochana miód na moje serduszko Brzozy są śliczne, te za płotem również.

Z tym podlewaniem mam problem, wystarczy raz na 3-4 dni? czy lepiej codziennie?
Trochę mam wyrzuty sumienia, że teraz sadziliśmy, bo tam generalnie jest cały dzień słońce, a w donicy stał w półcieniu, ale no wyjazd nas zmusił...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ewa777 12:46, 30 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Roocika napisał(a)


Kochana miód na moje serduszko Brzozy są śliczne, te za płotem również.

Z tym podlewaniem mam problem, wystarczy raz na 3-4 dni? czy lepiej codziennie?
Trochę mam wyrzuty sumienia, że teraz sadziliśmy, bo tam generalnie jest cały dzień słońce, a w donicy stał w półcieniu, ale no wyjazd nas zmusił...


Na wyjazd pewnie, że lepiej zostawić go w gruncie niż w donicy. Co do podlewania - musisz sprawdzać. Jak ziemia mokra, to zostaw, ale jak masz podejrzenie, że przesycha, to podlej. Ciężko powiedzieć co ile dni podlewać. To zależy od wsiąkania wody i od pogody. Ale lepiej więcej niż za mało.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Roocika 12:48, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ewa777 napisał(a)


Na wyjazd pewnie, że lepiej zostawić go w gruncie niż w donicy. Co do podlewania - musisz sprawdzać. Jak ziemia mokra, to zostaw, ale jak masz podejrzenie, że przesycha, to podlej. Ciężko powiedzieć co ile dni podlewać. To zależy od wsiąkania wody i od pogody. Ale lepiej więcej niż za mało.


W sumie masz rację

No już się uspokajam
Cmok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 13:12, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Kurcze on tu na zdjęciach wygląda ok, chyba, że są po samym sadzeniu cyknięte. Wysoko szczepiony, ładny, powinno być ok wszystko, dobrze jeszcze sprawdź wokół bryły korzeniowej i pod nią czy pustego bez ziemi nie ma, potem dobrze ziemię przygnieść wokół bryły korzeniowej podlać zasypać korą, jeszcze mi to cieniowanie korony przychodzi do głowy. Powinien być zahartowany w szkółce jak w donicy rósł, na zewnątrz stał w tej donicy czy w jakimś namiocie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 13:18, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze on tu na zdjęciach wygląda ok, chyba, że są po samym sadzeniu cyknięte. Wysoko szczepiony, ładny, powinno być ok wszystko, dobrze jeszcze sprawdź wokół bryły korzeniowej i pod nią czy pustego bez ziemi nie ma, potem dobrze ziemię przygnieść wokół bryły korzeniowej podlać zasypać korą, jeszcze mi to cieniowanie korony przychodzi do głowy. Powinien być zahartowany w szkółce jak w donicy rósł, na zewnątrz stał w tej donicy czy w jakimś namiocie?

Tak, po sadzeniu cyknięte, trochę klapnął na początku ale w normie, dopiero następnego dnia mocno... Dziś trzeci dzień. Rano liście macałam i stały (poza tymi spalonymi), teraz mąż mówi, że znowu opuszczone. Może musi przecierpieć. Jak wrócę do domu to cyknę fotkę stanu.
W szkółce stał na zewnątrz (wcześniej w szklarni, czekaliśmy aż go zahartują), ale u nas w półcieniu był przywiązany i może dlatego. Nie wystawialiśmy na słońce, bo straszny skwar był...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:54, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bidulek zemdlał


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 16:42, 30 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
No mocno klapie, ale jeśli stawia na noc to powinno być z czasem ok Hortki u mnie też tak klapią jak słońce, a wieczorem wstają Musi się chłopina wzmocnić, przyzwyczaić, okrzepnąć na nowym miejscu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 17:39, 30 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)
No mocno klapie, ale jeśli stawia na noc to powinno być z czasem ok Hortki u mnie też tak klapią jak słońce, a wieczorem wstają Musi się chłopina wzmocnić, przyzwyczaić, okrzepnąć na nowym miejscu


Rano listki nie były takie oklapnięte. Chyba nic nie mogę zrobić, będę musiała cierpliwie czekać
Oberwiemy przypalone liście i czekamy... Ehh.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 09:42, 31 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Może fosforu mu daj na ukorzenianie lepsze?

Nie mogę znaleźć linka teraz, ale ja zawsze cisy i nowe roślinki tym podlewałam.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies