Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

malinia 10:15, 08 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Adela napisał(a)
Przypomnę się: Malinia, pytałam, czy masz jakieś pewne źródło na zakup tego całego „złota” do ogrodu? Ale praca w ogrodzie pochłonęła Cię do reszty, czemu się wcale nie dziwię
Dziś odpoczywaj!
Pozdrawiam

Wysiłek teraz poniesiony nie pójdzie na marne. Roślinki w przyszłości sie Wam odwdzieczą

mam sąsiada który prowadzi gospodarstwo i u niego to same dobrocie zawsze mam
ziemniaczki, jajka itd . Obornik od nich też super bo karmią swoje zwierzaki własnym zbożem itd. Obornik na 100 % pewny bo oni go też potem dają na pole uprawne a po tym wszystko rośnie jak złoto
Kompost sama robię
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 10:16, 08 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
Nooo, super robotę wykonaliście . Rośliny Ci się odwdzięczą .
Ja mam do prac ogrodowych robocze ciuchy i buty w garażu, buty już kolejne .

Mrakosia tak tak to buty robocze do koszenia itd a kalosze też mam tylko wczoraj był taki upał że ....nie szło się w nie wbić ;D
Uwierz mi że jak już bylam urobiona po łokcie to mi to było obojętne w czym kopie i gdzie mi się ziemia z obornikiem przewala i ta mączka ...;-D wszystko było wszędzie ;-D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 10:38, 08 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
malinia napisał(a)

Mrakosia tak tak to buty robocze do koszenia itd a kalosze też mam tylko wczoraj był taki upał że ....nie szło się w nie wbić ;D
Uwierz mi że jak już bylam urobiona po łokcie to mi to było obojętne w czym kopie i gdzie mi się ziemia z obornikiem przewala i ta mączka ...;-D wszystko było wszędzie ;-D


Wierzę, znam to .
Czasem po kopaniu zanim wejdę do domu to zdejmuję co się da a nawet opłukuję z węża .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Adela 10:43, 08 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Malinia, napisałam Ci wiadomość na priv.
____________________
Ela - Moja ostoja
malinia 15:37, 12 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

Jak myslicie co dac do tych dwóch donic przy schodach?? Miejsce od poludnia full slonce. Lawendy? Co jeszcze nic dużego co pusci korzenie duze.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 06:50, 19 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Pogoda jest starszna leje i leje i leje ;(
robota w ogrodzie zamarła ;(
U Was też taka masakra z pogoda??
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
mrokasia 08:20, 19 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
U mnie też lało od tygodnia, nic zrobic nie mozna. Dziś ma być trochę lepiej, zobaczymy.
A w te donice to lawenda chyba najlepsza... zobacz sobie jeszcze trawkę Butelua - ona na suche, słoneczne stanowiska się nadaje .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 08:58, 19 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a moje pierwsze pytanie jest czy ta donica ma otwarte dno, czy wybetonowane?
Jesli wybetonowane to faktycznie jest ograniczona liczba gatunków. A jesli otwarte to wybór jest przeogromny i mozna śmiało donicę aranżować pod resztę ogrodu.

U mnie tez pada non stop. Nie moge zrobić oprysku na ćmę bukszpanową
Na szczęście jestem zawalona pracą i ten deszcz mnie ogrodowo tak nie irytuje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malinia 09:16, 19 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)
a moje pierwsze pytanie jest czy ta donica ma otwarte dno, czy wybetonowane?
Jesli wybetonowane to faktycznie jest ograniczona liczba gatunków. A jesli otwarte to wybór jest przeogromny i mozna śmiało donicę aranżować pod resztę ogrodu.

U mnie tez pada non stop. Nie moge zrobić oprysku na ćmę bukszpanową
Na szczęście jestem zawalona pracą i ten deszcz mnie ogrodowo tak nie irytuje

Toszka donica jest zabetonowana ale ma duże szpary bokiem przy każdej palisadzie bo to łupek i do ok 7 cm jest szpara 0d 0,5 do nawet 1 cm wiec spokojnie można sadzić woda będzie uciekać .
Tylko tam musze dać coś co ma małe korzenie .
Od jutra ma się pogoda poprawić aż się o to modlę bo szału dostaje ....
Co do tej ziemi pod tarasem to przemyslałam z mężem że jednak poczekamy nawet do września czy pierwszej połowy października żeby tam sadzić do tego czasu chciałabym zrobić plan co i jak tam dać . Nie ukrywam że bardzo liczę na Twoją fachową pomoc Toszka <3
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 09:19, 19 lip 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
mrokasia napisał(a)
U mnie też lało od tygodnia, nic zrobic nie mozna. Dziś ma być trochę lepiej, zobaczymy.
A w te donice to lawenda chyba najlepsza... zobacz sobie jeszcze trawkę Butelua - ona na suche, słoneczne stanowiska się nadaje .

u mnie od rana ulewa dalej na maxa ;(
no właśnie nie wiem czy na lawendach się tam nie skończy ;/ ale jeszcze czekam na propozycję Toszki czy coś się tam da dać innego .
Ogólnie donice miały być wieksze...brakło palisad....
i nie podobało mi się że idą tak stopniowo te boczne słupki i zmienili mi to na prosto jak jest płyta tarasu ;p Chociaż Panu się to chyba nie podobało ;p
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies