Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po nitce do kłębka ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Po nitce do kłębka ;)

Gardenarium 15:25, 23 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlatego jest tak trudno, bo rabaty są jamnikowate, czyli za wąskie.
Sensownie to nie da się tu nic zaprojektować, niż tylko pod sznurek
Ja bym to wszystko poszerzyła.

A jak to poszerzyć zależy od tego, jak jest pozostały ogród zaprojektowany/poprowadzony.
I tu leży cały szkopuł.

Rozchodniki, jeżówki, Carex oshimensis 'Variegata', Hakonechloa macra zwykła zielona, Pennisetum alopecuroides 'Moudry' Cotoneaster Major albo nieco wyższa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malinia 16:24, 23 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Wiem że może są jamnikowate i wąskie ale mam 2 dzieci nie chciałabym pozbawiać się przestrzeni w ogrodzie ze względu na to że latem dochodzi basen itd. często gramy też w piłkę czy dzieci biegają. Może jak dzieci podrosną to zdecyduję się na poszerzenie rabat przy tarasie ale póki co chyba niech zostanie jak jest .Będę musiała sobie jakoś poradzić póki co na tym co zostało wyznaczone.
Dziękuję Danusiu że zaglądnęłaś do mnie .
Pozdrawiam
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
AnnaCh 21:05, 23 lut 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kurcze już takie wysiewy, a u mnie nic Muszę dziś choć pomidorki posiać, bo M i synek zawsze się nimi zajadają latem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magleska 21:12, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Pięknie Cię te wysiewy rosną ......
Póki masz małe dzieciaczki ,to faktycznie szkoda im zabierać miejsce do zabawy .....moje dzieci już duże ,to mogę poszerzać ile mi się zamani hihi

Życzę mocno pomysłu na skarpę
Miłego wieczorku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 21:24, 23 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Magleska napisał(a)
Pięknie Cię te wysiewy rosną ......
Póki masz małe dzieciaczki ,to faktycznie szkoda im zabierać miejsce do zabawy .....moje dzieci już duże ,to mogę poszerzać ile mi się zamani hihi

Życzę mocno pomysłu na skarpę
Miłego wieczorku

Myślę że z czasem ogród będzie ewoluowal im starsze będą dzieci im większa nuda będzie dla nich ta przestrzeń tym większa przestrzeń będzie zagospodarowana, do tego czasu pewnie i ja nauczę się go bardziej nie chce na siłę nic ale chciałabym aby to wyglądało schludnie i elegancko
Nie mam ciśnienia na ogród pokazowy bo wiem że taki nie będzie chce się w nim dobrze czuć ja i moja rodzina
Wiem że są tu osoby które dążą do ideału ogrodów pokazowych, ale coraz bardziej widzę że to nie ja...
Mi do szczęścia wystarczy krzaczek malin i borówki plus ulubione kwiaty
Chyba odpuszczę sobie śpinę tarasu...
Posadzę co lubię przyjmie się to się przyjmie.
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Magleska 21:32, 23 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
I to jest dobre podejście ....
A ja jeszcze nic nie wysiałam ,ale nasiona już mam .....mocy urzędowej nabierają
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
malinia 21:34, 23 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Magleska napisał(a)
I to jest dobre podejście ....
A ja jeszcze nic nie wysiałam ,ale nasiona już mam .....mocy urzędowej nabierają

Moje jeszcze trochę i wyjdą z tych skrzyneczek ;D chyba im u mnie zbyt dobrze
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Nowa12 22:05, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Masz naprawdę świetne podejście do tematu ogrodu. Bo przecież on jest dla Ciebie i Twojej rodziny. Ja też mam sporo trawnika własnie dlatego, że moje dzieci grają w piłkę czy badmingtona, musi być miejsce na basen i nawet piaskownicę jeszcze mam bo czasem im się zachce pogrzebać w piasku .
Ja sadzę co mi się podoba, co lubię. Nijak się to ma do wielu ogrodowych zasad, sadzenia grupami, powtarzalności roślin. A podobają mi się i te nowoczesne ogrody i te tzw. babcine. Mój ogród jest pomieszaniem z pąplątaniem ale i tak go bardzo lubię .
Na skarpę też nie wiem co posadzić ale coś posadzę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
malinia 22:22, 23 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Nowa12 napisał(a)
Masz naprawdę świetne podejście do tematu ogrodu. Bo przecież on jest dla Ciebie i Twojej rodziny. Ja też mam sporo trawnika własnie dlatego, że moje dzieci grają w piłkę czy badmingtona, musi być miejsce na basen i nawet piaskownicę jeszcze mam bo czasem im się zachce pogrzebać w piasku .
Ja sadzę co mi się podoba, co lubię. Nijak się to ma do wielu ogrodowych zasad, sadzenia grupami, powtarzalności roślin. A podobają mi się i te nowoczesne ogrody i te tzw. babcine. Mój ogród jest pomieszaniem z pąplątaniem ale i tak go bardzo lubię .
Na skarpę też nie wiem co posadzić ale coś posadzę .

I tym akcentem skończę swoje gornolotne plany o tarasie z katalogu ;D posadzę co mi w duszy gra bo prawda jest taka że nikt nigdy nikomu nie dogodzil a jal dogadzac to dlaczego nie sobie i rodzinie ;D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
malinia 14:12, 25 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943

Pierwsze kwiaty tej wiosny
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies