Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Mgduska 10:54, 05 paź 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gardenarium napisał(a)





Biała boltoniowa chmurka tworzy śliczne tło dla dalii, bardzo mi się to zestawienie podoba
____________________
Sałatka pokrzywowa
Dorii 11:38, 05 paź 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gardenarium napisał(a)
Szersza perspektywa, od drzwi gotyckich. Sunken Garden nabrał właściwego wymiaru.



To jest od tyłu, czyli idziesz w stronę bramy do wyjścia. Stąd widać drzewa (brzozy) na Olszowej.

Natomiast tu gdzie stoję robiąc zdjęcie, będzie wprawiona rama a w nią stare drzwi, prawdopodobnie z kościoła. Mam do wyboru dwie opcje, drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Musimy je przymierzyć i zobaczyć, które będą bardziej właściwe.


Pięknie
To ujęcie wygląda tak jakby za plecami fotografa było wejście do domu a właściwie rezydencji albo zamku
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
basia3012 13:07, 05 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Gardenarium napisał(a)
Szersza perspektywa, od drzwi gotyckich. Sunken Garden nabrał właściwego wymiaru.



To jest od tyłu, czyli idziesz w stronę bramy do wyjścia. Stąd widać drzewa (brzozy) na Olszowej.

Natomiast tu gdzie stoję robiąc zdjęcie, będzie wprawiona rama a w nią stare drzwi, prawdopodobnie z kościoła. Mam do wyboru dwie opcje, drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Musimy je przymierzyć i zobaczyć, które będą bardziej właściwe.



Przepięknie. Elegancko, jak przy rezydencjach.
Bardzo dziękuję za radę w sprawie tego mojego żywopłociku z cisa Hicksii. Będę miała znowu zajęcie. A już miałam zakończyć sezon.
Serdeczne dzięki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
antracyt 14:45, 05 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Nie będę po raz kolejny cytować zdjęcia powyżej, ale piękne robi wrażenie i pomysł z drzwiami super to miejsce przymknie. Wymyśliłaś dla nich jakiś kolor czy będą drewniane?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 15:51, 05 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Gardenarium napisał(a)
Szersza perspektywa, od drzwi gotyckich. Sunken Garden nabrał właściwego wymiaru.



To jest od tyłu, czyli idziesz w stronę bramy do wyjścia. Stąd widać drzewa (brzozy) na Olszowej.

Natomiast tu gdzie stoję robiąc zdjęcie, będzie wprawiona rama a w nią stare drzwi, prawdopodobnie z kościoła. Mam do wyboru dwie opcje, drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Musimy je przymierzyć i zobaczyć, które będą bardziej właściwe.



Danusiu, przepraszam, ale musiałam zacytować to zdjęcie. Przepiękny widok, nie znam się, ale wyobrażam sobie tu drzwi dwuskrzydłowe.
Jesień w Twoim ogrodzie zachwyca.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gardenarium 17:46, 05 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
antracyt napisał(a)
Nie będę po raz kolejny cytować zdjęcia powyżej, ale piękne robi wrażenie i pomysł z drzwiami super to miejsce przymknie. Wymyśliłaś dla nich jakiś kolor czy będą drewniane?


Pomarańczowy, ciemny. Albo czerwony. Z prawej jest PIEKŁO a z lewej NIEBO.
Taki na razie plan, ale może mnie to zaskoczyć i będą np. fioletowe? Czerwień + Niebieski = Fiolet (równowaga) między piekłem i niebem. O, to jest pomysł na pogodzenie tych dwóch przeciwstawnych rabat.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:49, 05 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mgduska napisał(a)


Biała boltoniowa chmurka tworzy śliczne tło dla dalii, bardzo mi się to zestawienie podoba


Cały ogród wypełniony jest boltoniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
antracyt 18:59, 05 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Gardenarium napisał(a)


Pomarańczowy, ciemny. Albo czerwony. Z prawej jest PIEKŁO a z lewej NIEBO.
Taki na razie plan, ale może mnie to zaskoczyć i będą np. fioletowe? Czerwień + Niebieski = Fiolet (równowaga) między piekłem i niebem. O, to jest pomysł na pogodzenie tych dwóch przeciwstawnych rabat.

Fiolet to dobry pomysł
Teraz powinnaś z próbnikiem pośrodku obu rabat stanąć i wybierać odcień który połączy feerię barw po dwóch stronach A jak się nie uda, to zawsze można postawić na zieleń.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
pawel2806 19:20, 05 paź 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Nie lubię symetrii w ogrodzie, ale w twoim wykonaniu to mistrzostwo, widok jest niesamowity
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
basia3012 20:02, 05 paź 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Danusiu, a ten cis Repandens to na niski żywopłot w jakich odległościach powinnam posadzić?
I chyba jeszcze cis Farmen jest niski. Czy też może być? Będę szukała, nie wiem jaki będzie dostępny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies