Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Nowa12 12:21, 03 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Danusiu pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Twojego męża. Czyli zdrowia i radości z tworzenia piękna na Ziemi

Bardzo mi smutno z powodu poniesionych strat, wichury są u nas coraz silniejsze. Mnie kiedyś stół wywiało do sąsiada dobrze ze nie uszkodził samochodu sąsiada (ale stół był nie do użytku)


To prawda. U nas to 2 lata temu trąba powietrzna u sąsiadów porwała blaszany garaż, który wylądował na domu obok, ogrodzenia poprzewracało, tuje, drzewa, fruwały trampoliny, domki dla dzieci, dachówki. Koszmar. Przeszło niedaleko nas więc u nas tylko krzesła z tarasu porwało i gałęzie połamało.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 17:53, 03 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku już mieliśmy jedną nawałnicę, co staw nam rozwaliła, no i zbudowaliśmy drugi. A teraz, po pozbieraniu tego, co z altany zostało. Witek stwierdził - odbuduje się
Tylko kto nam uszyje porwany dach? Znacie kto szyje z nieprzemakalnego płótna takie dachy ze wzoru? (stary trzeba dać na wzór). Na priv poproszę jeśli macie kogoś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 18:18, 03 sty 2019


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Danusiu witam w Nowym Roku, życzę jak najmniej takich przykrych zdarzeń. Miłość do ogrodu łagodzi niepowodzenia
Pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Sebek 23:59, 03 sty 2019


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nadrobiłem zaległości - zaledwie 150 postów
Podziwiam ciagle historie powstawania, zazdraszczam zielonych zapasów jak i na końcu wspolczuje zniszczeń... Ciekawe czy kiedyś ten wiatr się u Was uspokoi? Oby.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
sylwia_slomc... 00:04, 04 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
To niestety uroki posiadania ogrodu w szczerych polach, nic wiatru nie zatrzymuje, u nas jeszcze podobnie choć już czuć zmianę na plus Na samym dole ogrodu jest zaciszniej, drzewa jednak robią robotę i żywopłoty, ale akurat Tobie Danuś nie muszę tego mówić, bo Ty to wiesz
Sadzisz już po obwodzie parawany?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 06:37, 04 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Czytam o stratach - i biadole - o stawie ze zdumieniem szok
I to jest to pieprzone stwierdzenie że ogród uczy pokory eh
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 08:14, 04 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co się człowiek cieszy - to w łeb dostaje i po cieszeniu.

Ale optymistyczne jest to, że Witek rusza z ogrodem wodnym. Może zrobię go wiosną?
Relacja będzie z sadzenia. Jeśli oczywiście ulewy nie rozwalą.

Sebku, ten wiatr i jego skutki to moja głupota, bo kto zostawia biały dach na altanie na zimę ? No jakoś mi umknęło. Ale w tym roku to nawet nie wiało jakoś strasznie, lato było spokojne, tylko wiosną trochę powiało.

Od strony wiatru nie mam jeszcze żywopłotów poza tym cisem na początku. W innych kawałkach są posadzone, ale są jeszcze małe.

Zamierzam drzewa rozplanować jak będę miała zatwierdzone rozmieszczenie budynków - bo sadzić drzewa na ślepo, to byłaby głupota.

Mam plantację świerków - te mogę posadzić pod płotem tam dalej.
W okolicy kompostownika posadzę spore graby, bo mam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:45, 04 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Najważniejsze masz plan i wiesz jak ma być, drzewa liściaste dość szybko rosną, iglaste wolniej, ale przecież nie będziesz sadziła takich maluchów jak ja, plantacja jest i już rośnie więc większe rośliny poprzenosisz jak będziesz mogła. Liściaste mimo, że na zimę liście gubią to jednak wiatr też wyhamowują, z roku na rok będzie coraz lepiejGłowa do góry. Trochę jest też tak, że właśnie teraz widzicie gdzie są przeciągi i najgorsze wygwizdowisko i gdzie trzeba będzie zasłony sadzić. Czyli dostrzegamy plusy w minusach, choć to trudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:15, 04 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
Moja działka też na wydmuchowisku. Pierwsze nasadzenia to były tuje brabanty ok 200 szt, aby chociaż trochę osłonić działkę od wiatrów.

Działka w polu to plusy i minusy trzeba się liczyć że wszystkim. Też miałam blaszak przeniesiony na środek działki a zawartość blaszaka rozrzucona po całej działce. Wydawałoby się, że to ciężki przedmiot, ale dla wiatru to nie problem. Dlatego wszystkie trawy wiąże.
Architekt mi powiedział, aby się dobrze odizolować od wiatru to trzeba trzy rzędy posadzić na przemian iglastych liściastych buki, graby i znowu iglastych.
Każdy błędy popelnia, nie raz człowiek jest uśpiony dobra pogoda a to się mści. Najważniejsze jest, aby nie powtarzać błędów.

Dasz radę Danusiu przecież nie zostawisz, ale znowu tyle zachodu i zmartwień.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alicja169 22:27, 04 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wizytówka obejrzana wspaniały wybór pokazałaś Danusiu, ale to żadna nowośćzawsze pięknie pokazujesz swoje dzieła ogrodowe
Jak tylko wiosna się rozkręci przybędę oglądać te cuda w naturze
A tymczasem życzenia realizacji wszystkich planów i marzeń w nowym roku 2019 życzę i serdecznie pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies