Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

anabuko1 22:06, 11 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
O matko!Jkie ty mmasz zjawiskowe fuksje!!
Cudnie wygladaja, Grażyko
Ja parę razy kupowałam i zawsze mi padały.I dałam sobie spokój z nimi.Terz mam jedną.Jeszcze nikła.I ponoć ma zimować w gruncie.
Ciekawe czy to prawda z tym zimowaniem.I czy u mnie da radę .
No i begonie cudne.Czym ty je karmisz ??
Gucio fantastyczny.to nasza Fiona tak nie sida na ludziach.Na kolanach to owszem .I tez taka nasza pieszczocha.Ale tylko dla domowników.Bo do obcych to już się stroszy.Taka to dama
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gogo 23:08, 11 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, z fuksjami u mnie bywało różnie. Te zwisające są kapryśne, mam je trzeci rok i dopiero w tym ładnie kwitną. Lepsze są te niskie stojące, kupiłam w ubiegłym roku jeden krzaczek, jesienią zrobiłam szczepki i mam 7 sztuk. Miałam fuksję zimującą, a jednak zmarzła. Begonie podlałam tylko dwa razy nawozem do kwitnących w odstępie dwutygodniowym i nic więcej nie dostaną i będą kwitnąć.
Gucio też nie lubi obcych, chowa się.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 00:46, 12 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Wiesz Grażynko, jakbyś czytała w moich myślach, boję się ruszać tych jałowców. Ale wiem, że one mogą się " wypiętrzać" i wtedy świerki serbskie kompletnie nie będą fajnie miały ani też wyglądały. Zabieram się więc do tych jałowców jak przysłowiowy pies do jeża i czekam. Nie wiem na co, może ktoś podeśle mi zdjęcie takich przyciętych nisko jałowców. Ja sobie wyobrażam taki ok 40 cm wysokości dywan jałowcowy. Przycięty równo przy krawężniku i przy ogrodzeniu i w poziomie na wys około 40 cm.
Może ktoś coś takiego gdzieś widział i podeśle mi jakiś namiar ?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 08:21, 12 lip 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Skalniaki w ogródku a kaktusy na parapetach pięknie wyglądają.Masz ich dużo i ciekawe odmiany.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gogo 20:17, 12 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mam takie zdjęcie, tych kół bukszpanowych była cała górka
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 20:43, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Cześć Grażynko
Powtórzę i ja...fuksje piękne potwory
A te bukszpanowe koła to gdzie? Ładnie się one prezentują...I zadają klasy...Ja trochę o nich dlatego też myślałem...Bo lubię wiejski styl...Ale coś takiego też by się przydało...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gogo 21:37, 12 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Radziu, koła w Anglii, strasznie mi się spodobały, myślałam zrobić u siebie, ale miejsca niet. Podwórko niby mam duże, ale to tak naprawdę plac manewrowy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gogo 23:19, 12 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
To moja trzmielina


____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 23:23, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
No takiej jeszcze nigdzie nie widziałem...świetny egzemlarz


Edit:
Hahaha ty mówiłaś o tej pod drzewkiem...a ja patrzę na drzewko i myślę sobie..."Ooo jaka fajna płacząca trzmielina" hahaah
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
basia3012 23:48, 12 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Grażynko, one w zupełnym środku są raczej suche ale bliżej wierzchu to takie bardziej zielone. Więc bym musiała tylko trochę przyciąć, do jeszcze zielonego, nie dalej. W przyszłym tygodniu będę miała dzień wolnego od wnusia to może przyjrzę się bardziej tym jałowcom. Jakąś próbę chciałabym zrobić.
Dziękuję Grażynko za radę. Pozdrawiam serdecznie. Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies