Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku emerytki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku emerytki

gogo 21:54, 14 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Następne porównanie: tak było

tak jest
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 23:00, 14 lip 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
gogo napisał(a)





A co to za palemki na tych nóżkach?,b.fajne
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 00:59, 15 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, te palemki to wielokrotnie przycinane zwykłe modrzewie. Chciałam mieć szczepione, ale były drogie. Wymyśliłam, że będę ciąć zwykłe i takie mi wyszły
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 17:15, 15 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Grażynko, piękne te rabatki po zmianach. Fajnie tak zestawiać przed i po zmianie. A karagana piękna, jak dama.
Faktycznie dobry pomysł zacząć cokolwiek robić to od strony świerków. Tak zrobię, w przyszłym tygodniu.
Ze mną to jest tak, że wyjdę do ogrodu coś zrobić to potem robię najpierw inne rzeczy i czasem ta zaplanowana praca jest niestety nawet nie zaczęta. Gdy były upały to wiadomo podlewanie. Wczoraj nawożenie. A dzisiaj dzieci na obiedzie. Podobno wtorek będę miała wolny. To może wtedy odważę się.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 20:26, 15 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Basiu, u mnie jest tak samo. Wczoraj miałam plewić, a przerabiałam grządkę, przecież chwasty nie uciekną Dzisiaj za dużo wolnego, wytyczyłam tylko wstępnie, ile trawnika odzyskam dla roślin. A w czasie spacerku po podwórku stwierdziłam, że mam tam za zielono - iglaki - trzeba mi tam wejść z kolorami.
Tu

i tu

i tu
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 21:44, 15 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Grażynko, przepiękne lilie.Ja mam do nich słabość
Zmiany fajne.Ja sporo zmieniłam .I jeszcze mam trochę w głowie pomysłów i mus zmienić pewne rabatki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Adela 22:07, 15 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anabuko1 napisał(a)
Grażynko, przepiękne lilie.Ja mam do nich słabość
Zmiany fajne.Ja sporo zmieniłam .I jeszcze mam trochę w głowie pomysłów i mus zmienić pewne rabatki

Wystarczy zrobić jeden, nie do końca przemyślany zakup i pomysły na zmianę stanowisk inych roślin w głowie zaczynają się. kotłować
Jak zaczęłam sadzić powojniki, to już trzy krzewinki czekają na zmianę stanowiska
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 22:12, 15 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Wiesz Grażynko, chyba wiem o co chodzi z tym cięciem. Tak właśnie chciałabym zrobić, środek jałowca będzie najwyższy ( ale pierwsze piętro górne obcięte, może powstrzyma to rośnięcie krzewu w górę) a od strony chodnika i świerków opadające nisko. Taki wał powstanie. Zobaczymy jak to w trakcie pracy będzie wyglądało. Bardzo dziękuję Ci za radę i zastanowienie się nad moim małym ogrodowym problemem. Oby tylko takie były. Prawda?
Cieszę się, że nie tylko ja tak mam z tym pracami ogrodowymi. Dzisiaj, jakoś dziwnie bo tylko obeszłam ogródek i zobaczyłam jak rosną hortensje. Jutro rano przed odbiorem Jasia z przedszkola może nawiozę Pinivitem tuje Smaragdy. To byłoby drugie i chyba ostatnie nawożenie tuj w tym roku. Pozdrawiam serdecznie. Do jutra..
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:16, 15 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Elu, ja też tak mam. Ruszę jedno a kilka roślin trzeba w inne miejsce przenieść. Jeszcze dobrze jak efekt końcowy jest zadowalający. Bo czasem jeszcze trzeba w inne miejsce przenieść a czasem oddać komuś. Tak to bywa. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 23:38, 15 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dla powojników na szczęście mam miejsce, nie muszę nic przesadzać, ale jak zmniejszę trawnik, to będę przesadzać niskie do przodu. Zrobią mi się puste miejsca. Lista chciejst ciągle rośnie, chyba będzie potrzebny zeszyt, a nie kartka i trzeba będzie wrócić do pracy zarobkowej. Dobrej Nocy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies