Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonie

Anabell 13:40, 28 kwi 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Nie ma zasady kiedy, liczy się by było ciepło, i po przymrozkach. Bywało, że na 1-go maja już miałam posadzone i wystawione. Jeśli będzie zimno to pelargonie zahamują wzrost. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie cieplej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anita1978 14:23, 28 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Ja przez kilka dni hartowałam a teraz już nocują na dworze
Śledzę pogodę i w razie przymrozków wstawię do garażu
____________________
ogródek Anity
Basiaw 19:50, 28 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Część pelargonii będę miała w koszach na płocie, nie do zdjęcia i schowania Czyli zdrowy rozsądek mówi, żeby poczekać do 15 maja...
____________________
Nasz mały, zielony świat
sylllwia 21:09, 03 maj 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Basiu jeśli nie będzie możliwości zdjęcia koszy to poczekaj lepiej z obsadzaniem do 15 maja.
Ja w ubiegłym roku miałam dużo posadzonych w gruncie przed słynnym przymrozkiem w nocy z 17 na 18 maja i wszystkie pelargonie które były już w gruncie były do wyrzucenia.
W skrzynkach mam już posadzone, ale jak będą zapowiadać przymrozki to zawsze można je schować.
Te do sadzenia w gruncie czekają jeszcze na oknach i częściowo hartują się na balkonie.
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
renata_z 11:56, 07 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 70
Witam fanki pelargonii.
Ja w tym roku sie nie popisałam- zasuszyłam wszystkie pobrane sadzonki.
Ale juz kupiłam nowe- jak zwykle czerwone kaskadowe i mam nadzieję na burze kwiatów.
A korci mnie bardzo by kupic angielską do donic na schodach . Podobno jest bardziej wymagająca. Da radę? Na schodach raczej cień .
____________________
złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
katarzyna_ma... 15:32, 08 maj 2013

Dołączył: 01 maj 2013
Posty: 1
witam jestem nowiusieńka na forum, mam nadzieje że będę tu często ...
a to moje zasiane w grudniu pelargonie wyrosły wszystkie, niektóre już po przesadzałam. te czekają na swoja kolej pozdrawiam
ps. piękne macie kwiaty

aaa i jedna lobella się tam zagubiła też mojej hodowli
boguslawa_ma... 18:35, 11 maj 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Tdzień temu wsadziłam pelargonie bluszczowe do skrzynek ,kupiłam zdrowe i ładne sadzonki
gotowe podłoże ,a dziś wyglądają tak
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Sebek 17:48, 21 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może doznały szoku termicznego lub źle zniosły nowe warunki. Oberwij te listki i jakby znów pojawiały się te plamy to spryskaj środkiem grzybobójczym
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Anabell 22:42, 21 maj 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To jest fizjologiczna choroba, Mogły być w transporcie zduszone liście, słaby dostęp powietrza,
bardzo mocno podlane po sadzeniu i wystawione na słońce, lub nagrzane słońcem polane wodą po wierzchu. To nie są objawy grzybowe.
Może zaatakować je chor. grzybowa jak dalej będą tak traktowane.
Pelargonia nie lubi ciągle mokro. Jest to roślina słonecznego dnia. a podlewać do doniczek, nie na roślinę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Borbetka 20:43, 28 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kupiłam taką pelargonię. Nie wiem, co to za odmiana jest:



Będzie kwitła na czerwono, widzę dwa kwiatki i trzeci "w drodze"

____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies