Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonie

Gardenarium 14:13, 22 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonav23 napisał(a)
Nie mam również sukcesów z ukorzenianiem sadzonek pędowych
wiosną. Zawsze jakaś zgorzel się wdaje.


Może za młode pędy i miękkie pobierałaś, a nawet starsze można podsuszyć nawet dwa dni, żeby kalus się utworzył, jak u kaktusów tylko u nich znacznie dłużej suszy się ranę.

http://ebiolog.pl/a-88.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grupa_trzyma... 15:57, 22 sty 2014

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Piękne masz pelargonie Agato. Jaki mix kolorów! Ja też lubię do pelargonii dosadzać bakopę.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
iwonav23 12:36, 23 sty 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Gardenarium napisał(a)


Może za młode pędy i miękkie pobierałaś, a nawet starsze można podsuszyć nawet dwa dni, żeby kalus się utworzył, jak u kaktusów tylko u nich znacznie dłużej suszy się ranę.

http://ebiolog.pl/a-88.html

Kalus, znajome mi słowo
Możliwe, Danusiu, że to było przyczyną. Także to, że u mnie za ciepło przy oknie, za wilgotno pod folią. Mateczne są bezpieczne
____________________
Pozdrawiam. Iwona
kendzioor 14:30, 16 mar 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Witam,

proszę Was o pomoc, zastanawiam się czy to efekt wysuszenia czy może coś moim pelargoniom dolega? Czy może po postu są nieżywione?

____________________
Marta
Sebek 23:28, 16 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że niektóre starsze liście usychają - jednak musisz pilnować, by nie miały za mokro, bo tego nie lubią. Oberwij te liście i obserwuj co dalej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kendzioor 09:00, 17 mar 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Dziękuję Sebek.
Obserwuję cały czas, podlewam około raz w tygodniu. Zastanawiam się czym im ziemi nie dosypać do doniczek. Albo może je przesadzić do nowych.
____________________
Marta
iwonav23 10:21, 17 mar 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
kendzioor napisał(a)
Witam,

proszę Was o pomoc, zastanawiam się czy to efekt wysuszenia czy może coś moim pelargoniom dolega? Czy może po postu są nieżywione?

[img


Zaczerwienienie liści występowało u moich zawsze wtedy gdy wystawiałam na zewnatrz, a w krótkim czasie temperatura gwałtownie się obniżyła. Potem liście żółkły i ostatecznie je usuwałam. Czasem sporo.
Marto, nie martw się, usuń brzydkie liście, dosyp świeżej ziemi i nie zalewaj. Nawet można im jeszcze przyciąć wierzchołki to się ładnie rozkrzewią. No i dużo swiatła. Pelargonie sobie poradzą.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
Gardenarium 10:41, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cieniuj je, jak ostre słoneczko operuje. Przyzwyczajaj do słońca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kendzioor 10:49, 17 mar 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Dziękuję bardzo za rady

Zastanawiam się czy nie przesadzić ich do nowych doniczek.

Usunę wszystkie brzydkie liście, po co ma roślinka tracić czas na nie.

Danusiu one są od wschodu postawione, więc słoneczko raczej mocno na nie operuje, ale może nawet to takie krótkotrwałe może być szkodliwe teraz?
____________________
Marta
Gardenarium 10:53, 17 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Listki po zimie i po ciemnościach zimowych są bardzo wydelikacone. ale to wszystko minie gdy będzie maj. Przytniesz i się rozgałezią i zapomnisz o przypaleniach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies