Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Pokaż wątki Pokaż posty

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress

Poppy 12:06, 27 wrz 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Dziewczyny, potrzebuje pomocy, czy zimorodek (eisvogel) to on ci, czy jakas inna pokojowka (shone maid,np ale niekoniecznie)
Latem zupelnie nie wygladal, nie mial morelowego koloru, i w ogole nie pasowal. Ale jesienia zakwitl inaczej, i juz nie wiem, morela jest, ale czy to eis, czy nie eis nie wiem. Bede reklamowac niepashminowa pashmine, wiec przy okazji moge zareklamowac i inna roze.
jesienna odslona


letnia
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Zana 12:31, 27 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak dla mnie wygląda, że może być.
Na Schoene Maid to mi nie wygląda, ale Iwonka zna się lepiej.
Eisvogel ma jeszcze Jolanka z Ogród z uśmiechem (razem kupowałyśmy), też różomaniaczka. Zawołaj jeszcze ją.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
inka74 12:56, 27 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
hmm... mam wątpliwości... U mnie ona nawet w takim pełnym rozkwicie nie miała płaskiej główki i płatki mam bardziej pofalowane ale u dziewczyn już były inne. Kolor może wynikać z aparatu, oświetlenia. Ona przy rozkwicie pokazuje morelowy środek z takim jakby lekkim muśnięciem kremowego.
tu link do porównania w różnych stadiach rozwinięcia jednego pąka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=229#post_6

a tu z tego roku i porównanie do ubiegłego - usunę później


u dziewczyn była odrobinę inna niż moja - ma ją jeszcze Kasya i Jolanka. Jola, ja i Anula miałyśmy z jednej dostawy bezpośrednio z Niemiec. To jest nowa odmiana. Trudno o dobre zdjęcia. Moja na razie w 2 roku jest dosyć wysoka - tak 100-120 cm i szczupła, puszcza pojedyncze baty. Intensywnie zielone listki, taka ciemna lekko szarawa zieleń z mocnym ząbkowaniem.
Schone Maid to raczej nie jest - bardziej mi Chippendale przypomina lub jedną z angielek ze względu na układ płatków w środku na pierwszych zdjęciach, może sobie później przypomnę jaką.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:01, 27 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
wpisz Eisvogel w wyszukiwarkę forum i wybierz pokaż posty - z dziewczynami przy zdjęciach wpisujemy nazwy róż aby łatwiej było innym wyszukać. Popatrz na zdjęcia Jolanki i Kasyi - tam ta róża inaczej wygląda.To tak na przyszłość aby łatwiej było znaleźć kto co ma i kogo się podpytać )))

https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=eisvogel&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 13:04, 27 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tak Iwonka, masz rację, to jednak nie jest Eisvogel. Zwiódł mnie ten pomarańczowy rumieniec, ale układ płatków ma jednak zupełnie inny. Eisvogel jest taka bardziej "roztrzepana".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 13:49, 27 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Dziewczyny, ale porownajcie tez listki, nie rozwiniete paki i galazki z kolcami, nie tylko kwiaty. Same wiecie przeciez, ze kwiaty w roznych ogrodach moga inaczej wygladac.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 14:17, 27 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Ewcia - dlatego dodatkowo opisałam listki i pokrój krzaczka i wrzuciłam zdjęcia z listkami i pąkami dosyć charakterystycznymi na zdjęciach u Poppy tego nie widać do końca. Musi sama ocenić. Kolczastość jest standardowa tej róży. Nie jest jak u MW kolec na kolcu więc tu trudno ocenić. Patrząc na zdjęcia u producenta można mieć wątpliwość co do tej róży https://www.rosen-tantau.com/en/eisvogel/
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 15:50, 27 wrz 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zana napisał(a)
Jak dla mnie wygląda, że może być.
Na Schoene Maid to mi nie wygląda, ale Iwonka zna się lepiej.
Eisvogel ma jeszcze Jolanka z Ogród z uśmiechem (razem kupowałyśmy), też różomaniaczka. Zawołaj jeszcze ją.

Dziekuje bardzo, zapytam
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 16:03, 27 wrz 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
hmm... mam wątpliwości... U mnie ona nawet w takim pełnym rozkwicie nie miała płaskiej główki i płatki mam bardziej pofalowane ale u dziewczyn już były inne. Kolor może wynikać z aparatu, oświetlenia. Ona przy rozkwicie pokazuje morelowy środek z takim jakby lekkim muśnięciem kremowego.
tu link do porównania w różnych stadiach rozwinięcia jednego pąka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=229#post_6

Schone Maid to raczej nie jest - bardziej mi Chippendale przypomina lub jedną z angielek ze względu na układ płatków w środku na pierwszych zdjęciach, może sobie później przypomnę jaką.


Iwonko, nie kasuj, prosze, niech bedzie wszystko w jednym miejscu, cale dochodzenie Moze sie komus kiedys przyda. Tak jak pisalas, to nowa roza, zdjec nie ma za wiele, i dlatego nic mi nie pasuje i stad watpliwosci.

Faktycznie, ona jest taka b roztrzepana, a moja jakby plaska w totalnym rozkwicie. Pachnie dosc mocno. Sprawdzilam pozostale dwa paki, ale na razie ani mysla sie rozwinac.
Co do Chippendale'a to kolezanka nieforumowa, ktora go ma, stwierdzila, ze bardzo go jej przypomina, wiec moze dobry trop. Tez mialam,kolege z tego samego zamowienia, ale moj nie przezyl, wiec nie ma co porownywac. Z takich 'podobnych mam Mary Anne, ale ona jeszcze w paku, i z tego co moge powiedziec, to pak jest inny, b intensywny w cieplych barwach,mniej rozowy, ale takie paki widzialam tez w necie u Chippka. Ta moja ma paki tez takie bardziej rozowe,ale chippek takie by tez mogl miec, hmm.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 16:12, 27 wrz 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Dziekuje Wam wszystkim za dyskusje, napisze tez jeszcze dzis do Jolanki i Kasyi, niech rzuca okiem, i postaram sie zrobic dodatkowe zdjecia.
Co do pokroju to nic powiedziec nie moge, to wiosenna z golym korzeniem, wiec wiadomo.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies