Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 18:22, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziewczyny, wątek już jest na forum w części Literatura, są już trzy wpisy, zapodawajcie swoje.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 19:31, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ponieważ dzisiaj straszny upał, prawie cały czas jestem w domu i opanowała mnie mania komputerowa. Wkleiłam dzisiaj mnóstwo zdjęć w wątkach o ogrodach Normandii, oglądałam i moje zdjęcia z tego roku.
Tak było na początku czerwca, raczej zielono, tylko oleandry kwitły.

A tak jest teraz - w stylu "na bogato", bardzo kolorowo, chyba pierwszy raz aż tak kolorowo, żółto, czerwono i niebiesko



Graham Thomas oczywiście dostał czarnej plamistości i marny jest, niestety, wyłysiał od dołu:


Aż trudno uwierzyć, że to ta sama róża, prawda?


Jak tak porównuję, to sporo roślin jest już tylko prehistorią, niestety.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 19:45, 27 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dlatego dobrze,że mamy zachowane pamiątki z czasów kiedy byliśmy odrobinę młodsi ,i nasze ogrody też.Jest co wspominać......
A Twoje wątki z ogrodowych podróży,dla mnie jak encyklopedia...... zapewne już tam nie zdążę dojechać,ale pomarzyć,dobra rzecz!
Dzięki!Serdeczne ,jak najbardziej!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 20:03, 27 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale te kompozycje się wylewają

A róża czemu tak zmalała - zmarzła?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
an_tre 20:07, 27 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Piękne i zachęcające wejście do domu zapomniałam dodać, że i pachnące
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gabriela 20:47, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Hania, cieszę się że lubisz moje wątki.
Sebek, róza była taka jeszcze w 2009, zimą z 2009 na 2010 wymarzła do samej ziemi, myślałam że już po niej, bo bardzo długo nie odbijała. W zeszłym roku była o połowę mniejsza, ale zachorowala na czarną plamistość, w tym roku też, te zdjęcia są sprzed paru dni, więc widać wyraźnie, że nie bardzo się ma ten mój Graham.
Aniu, to jest taras od strony ogrodu, wejście do domu jest tutaj:

A tutaj do drugiego domu:

A że pachnący ten taras, to prawda, bo jest na nim wspaniałe pachnące wiciokrzewy, tyle że na wiosnę dość mocno przycięte, bo się bardzo rozpanoszyły, oczywiście świetnie odrastają.
Wrzucam jeszcze fotki z lipca:


A tu jest jeden z koszyków wiszących przy wejściu do domu moich rodziców, teraz jest chyba jeszcze ładniejszy i bardziej zarośnięty, ale nie mam jeszcze zdjęć:
____________________
Ogród w budowie nieustającej
an_tre 21:01, 27 sie 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Piękne kompozycje, takie radosne
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 21:08, 27 sie 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
Bardzo podoba mi się twój taras. Moje marzenie, też bym chciała mieć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 21:26, 27 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jola, marzenia są przecież po to żeby je spełniać. Gdybym tak nie myślała, nie wiem gdzie byłabym dzisiaj.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Niage 10:36, 28 sie 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Nie mogę stąd wyjść, tak bardzo mi przypadł do gustu ten taras. Wracam i wracam Ciekawa konstrukcja drewniana. Szukałam inspiracji i to jest to, co mi się podoba Rośliny się zmieniają, ale zawsze jest pięknie. W ogóle ogród bardzo fajny
Mam pytanie, czy na daszku jest jakaś płyta typu pleksi ? Nie bardzo widzę Już dojrzałam, jest coś przeźroczystego.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies