Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

hania 23:23, 29 sie 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Piękny masz ogród,gratuluję!
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Gardenarium 23:25, 29 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gratuluję pięknego ogrodu i zdjęć, bukiecik słodki

Taras dopieszczony więc zapraszam do wklejania coraz większej ilości zdjęć. Kwiaty cudne na fotkach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 23:32, 29 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wielką radość mi sprawiacie pochwałami. Może pokażę następnym razem co mi nie wyszło, tak dla równowagi.

Joanka napisał(a)
A jak smakują te kumkwaty?


Kumkwaty są drobne, wielkości mirabelki, tyle że wydłużone, są pomarańczowe jak pomarańcza, mają cieniutką skórkę, w środku kwaskowe, soczyste, ale skórka bardzo słodka i aromatyczna, zjada się je w całości. Są pyszne. Bywają w supermarketach, ale mała garstka kosztuje prawie dychę. Nie ma to jak własne drzewko. Owocują regularnie i obficie, są bardzo popularne wśród odwiedzających nas gości, zwłaszcza dzieci zachwycone, że je się całe.
Mam jeszcze małą kalamondynkę, pyszna do herbaty, zamiast cytryny, bo zjeść się nie bardzo da, okropnie kwaśne.
Jak dojrzeją, wkleję zdjęcia, ale to z miesiąc jeszcze potrwa.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joanka 00:29, 30 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Dziękuję
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
monteverde 01:04, 30 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
też ją widzę od początku, ale nie chciałam się wtrącać, tylko wiem,że nikt nie ma z nią dobrych doświadczeń dom jest za to super, na jednym poziomie tak lubię też mam taras lubię spać na bujawce, ale w tym roku nawet jej nie wyniosłam,za dużo leje ogród bardzo mi się podoba i wszystkie nasadzenia, widać, że przemyślane idę teraz do Twojego sadu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 01:11, 30 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
o myślałam,że zobaczę sad, a tu tylko kumkwaty, też dobrze, nie masz Gabrysiu z nimi kłopotów zimą?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 12:16, 30 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Drzewko kumkwatowe mam w donicy i cały rok stoi w ogrodzie zimowym, temperatura zimą w tym miejscu wynosi ok. 15 stopni, chyba że przygrzeje słońce, wtedy więcej. A latem wiadomo - jest gorąco. Rośnie dobrze, raz miałam na nim przędziorki, ale udało się ich pozbyć.
Monteverde, powiedzmy że ten kumkwat to część mojego sadu.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
GabiK 12:44, 30 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Gabrielo, pęcherznica ma piękne owocostany. Ale dlaczego jest taka zielona? Myślałam, że Diabolo trzyma czerwień cały sezon. Kiedy pęcherznice puszczają liście? Szybciej niż perukowce?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gabriela 13:11, 30 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wyszła taka na tym zdjęciu, w rzeczywistości jest ciemnopurpurowa, widać to dobrze na fotografiach na 13-tej stronie. Mam dwie na froncie ogrodu i jedną w żywopłocie z krzewów liściastych. Nie mam perukowca, więc nie wiem jak to jest z porównaniem czasu puszczania liści, wydaje mi się że puszczają liście w kwietniu, jak większość krzewów.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bogumila 13:43, 30 sie 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Przyjemny spacer po ogrodzie.Pokazałaś nam swój piękny i duży ogród -a w nim dużo smacznych owoców.Będę zaglądać częściej...pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies