Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Joanka 20:32, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Gabrysiu śliczny taras!
Czy drzwi są przesuwane? Myślimy o takich u siebie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Basiaw 20:35, 29 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Kolejne piękne zdjęcia i jeszcze apetyczne

Gabrysiu, ta winorośl rosnąca przy tarasie ma jakieś swoje osobiste podpory, czy idzie sobie po tarasowej konstrukcji?
____________________
Nasz mały, zielony świat
hanka_andrus 20:48, 29 sie 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ciągle mnie kusisz swoja rabatką!Jak tu napchać u siebie tak ładnie,chociaż w mini skali......?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Sebek 21:20, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale pięknie masz na tarasie - i w ogrodzie
Mój zimowit w ogóle nic nie chce puścić......
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabriela 21:59, 29 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Joanka, drzwi tarasowe są przesuwane, tzn. składają się z trzech części, a środkowa nasuwa się na tę po prawej stronie. Na lato zakładamy jeszcze takie ramy z siatkami na komary i te otwierają się jak dwuskrzydłowe drzwi, na zewnątrz.
Basiu, winorośl pnie się po tarasowej konstrukcji, nie ma osobnych podpór, jak zresztą żadne inne pnącza na moim tarasie.
Hania, napchaj ile wlezie, byleby w rytmie, rozumiesz, np. duże przetaczniki co dwa metry, krzaki róż co trzy metry itd, a w puste miejsca wypełniacze typu bodziszki i zioła.Albo kępami, po kilka sztuk.No i wyższe z tyłu, niższe z przodu, chociaż jak widać u mnie to różnie wypadło, myślałam że dziurawiec będzie niższy.
Sebek, Twój zimowit możę ma za małą cebulkę żeby zakwitnąć, ja też mam takie, wypuszczają liście na wiosnę, a potem ich nie ma, daj im czas. A w ogóle czy to nie dziwne? Liście wielkie a takie małe kwiatki. Pierwszy raz posadziłam krokusy jesienne, takie lila i niebieskie, czekam niecierpliwie jakie będą.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 22:08, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
On mi już kwitnął w zeszłym roku, a krokusy jesienne nawet nie wiem gdzie są te zeszłoroczne, bo te co sadziłem jeszcze nie wyszły...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Niage 22:11, 29 sie 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Cudownie masz na tym tarasie, po prostu bajecznie i widok pozwalający na pełny relaks Jestem zauroczona tym miejscem
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Gabriela 22:31, 29 sie 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A to jeszcze trochę różnych różności do pooglądania:
Kto wie co to jest?

Owocostany pęcherznicy Diabolo, bardzo ozdobne.

Kumkwaty mi znowu obrodziły, czekam aż będą ślicznie pomarańczowe, owocowanie nie przekszkadza im oczywiście w dalszym kwitnieniu

Hortensje już straciły kolory, tzn. zmieniły właściwie, ale po deszczach mają sporo brązowych kwiatków.

Ostatni liliowiec, chciałabym więcej takich późnych odmian.

Psianka jaśminowa, w koszyku wiszącym.

Duże róże:

Do jedzenia - szczypiorek czosnkowy jest pyszny, delikatny w smaku i ma ładne kwiatki, można je jeść.

Poziomki słodkie i wygrzane po tych upałach





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joanka 23:12, 29 sie 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
A jak smakują te kumkwaty?
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sebek 23:16, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Guanabana, kumkwat, persimona, salak - były takie soki
A ja zapamiętałem piosenkę, firmy nie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies