Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

jotka 00:00, 23 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
U mnie stłuczone doniczki służą jako zadaszenie jadalni dla ślimaków
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gabriela 00:04, 23 cze 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
akanta napisał(a)


Ach u ciebie to jest ogrom kwiecia Gabrysiu ! Wszystko takie wielkie ,rozrosnięte i hortki już bieleją ?Cudnie sielsko-anielsko ! Nie ma to jak pełne słońce dla takiej grzędy,niestety już mogę tylko podsadać bylinkami bo na większą rabatę się nie porwę.



Hortensje krzewiaste Anabelle już kwitną, White Dome zaczyna, a ogrodowe już zaczynają mieć niebieską obwódkę. Różowa pod altaną zakwitła i wybarwiła się prawie całkiem. Wreszcie mam różową, ciekawe jak długo tak będzie, bo te niebieskie też były różowe, dopóki nie zapuściły głębiej korzeni.
Co do większej rabaty, to zwariowałam i skarpa też będzie krzewiasto - bylinowa, niech tam !
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 00:06, 23 cze 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
jotka napisał(a)
U mnie stłuczone doniczki służą jako zadaszenie jadalni dla ślimaków


Rozumiem że z jadalni nie wychodzą już żywe?
U mnie stłuczone doniczki tłukę na drobniejsze części i stają się drenażem dla doniczkowych, stary sprawdzony sposób. No i nic się nie marnuje.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
jotka 00:09, 23 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gabriela napisał(a)


Rozumiem że z jadalni nie wychodzą już żywe?
U mnie stłuczone doniczki tłukę na drobniejsze części i stają się drenażem dla doniczkowych, stary sprawdzony sposób. No i nic się nie marnuje.


Nie liczę wchodzących i wychodzących Dosypuję im tylko granulki, bo przecież nie mogą się żywic tylko moimi hostami, aksamitkami i o zgrozo hortensjami !

a drenaż też robię doniczkowym w ten sposób
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
renatamama3 09:16, 24 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Gabriela napisał(a)


Już tu pisałam o tych kulkach, że wygrzebałam je brudne po zimie w takim ogródku przy kwiaciarni w Niepołomicach, a właściciel nie znał producenta.
Skoro udało ci się je kupić, widać zdarzają się i trzeba szukać w sklepach.
Mam 4 duże a reszta mniejsze, tyle że otwory i tak mają taką samą wielkość.
Masz już z nimi zdjęcia u siebie na wątku?


Gabrysiu ,dzięki do Niepołomic mam kawałek ,ale jakbym była pewna,że są to pewnie bym pojechała.
Mi na otworach nie zależy ,bo ja kładę na ziemi.
Moje są takie,koło żurawek.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
jotka 09:19, 24 cze 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gabrysiu, znalazłam etykietkę od mojego czosnka nn - to Elite
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
eliza3 17:24, 24 cze 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Oglądałam Twoje angielskie zdjęcia i od razu przybiegłam do Ciebie przypomnieć sobie Twoje cudowne, angielskie rabaty.
Ja też kombinuję z rabatami, bo lubię byliny, ale muszę częściej do Ciebie zaglądać... podglądać?, aby szukać inspiracji
Pozdrawiam.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
barbara_kraj... 17:28, 24 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Gabriela napisał(a)
I tak w ogóle ten mój mix w załącznikach.


Gabrysiu, nie znam tej rosliny, co to? Urokliwa bardzo
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Poziomka 22:26, 26 cze 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gabriela napisał(a)
Wiecie co zrobił mój książę małżonek po powrocie z Anglii?
To zrobił, w upale. Nareszcie.
Co to ta Anglia wyprawia z człowiekiem.
Mam mieć też kółka wokół drzew i krzewów - soliterów.





Podziwiam księcia małżonka , w te upały nie wychodziłam z domu, a teraz narzekam na zimno .
Marudna się zrobiłam ostatnio (jak powróciłam z wymarzonych ogrodów do rzeczywistości to tak mi się zrobiło).

Dokładnie obejrzałam zdjęcia, zawsze z przyjemnością patrzę na kwitnące przywrotniki, małe zielonkawe kwiatki a jakie piękne , dodają lekkości rabacie.
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
barbara_kraj... 16:46, 30 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
A kancik, jakby nożem odciął
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies