Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

monteverde 20:45, 07 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu świetne bylinówki, oglądałam wszystko od czerwca napisz czy przesadzanie kwitnącego przywrotnika ostroklapowego może mu zaszkodzić? muszę też kichawca poszukać pozdrawiam
Old Port

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Bogdzia 21:34, 07 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gabriela napisał(a)


Zaglądam po dłuższej przerwie ogrodowiskowej, do Ciebie w poszukiwaniu kolorów i się nie zawiodłam - cudowny Ferdinand Pichard, fajnie zobaczyć większy okaz jak samemu ma się maleństwo. Wspaniałe lilie i świetna sesja kawczej rodziny.
Wyobraź sobie, że już nie mam powojnika górskiego, zgnił z nadmiaru wody i wielkich potem upałów, jak wróciłam z Anglii, już było po nim, a urósł od maja ponad metr, świetnie się wspinał po altanie, tak się cieszyłam. Te długie deszcze i upały na zmianę narobiły mi dużo szkód w tym roku. Strasznie mi żal tego powojnika, bo niełatwo go kupić i myślę że już za późno na sadzenie, będę szukać wiosną, coby do zimy się rozrósł i zaaklimatyzował.


Gabrysiu ja w tamtym roku w listopadzie namyśliłam sie ze posadze powojniki. zadzwoniłam czy wogóle cos jeszcze maja , chodziło mi o Arabellę. I dobrze zrobiłam że posadziłam bo jesienie u nas ostatnio bardzo długie więc zdązyły się ukorzenic i teraz ładnie kwitną więc ja bym Cię namawiała na kupno nowego . Ja posadziłam go u siebie tydzień temu a kupiłam pod adresem www.clematisy.pl 15zł kosztuje no i przesyłka. Jest jeszcze drugi bardzo podobny choc o mniejszym wzroście o nazwie Freda. Zobacz je są w grupie powojników botanicznych.Do zimy jeszcze daleko zdązą się ukorzenic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:47, 07 lip 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sporo zdjęc wstawiłas , dzięki bo z wielka przyjemnościa sie oglada Twój ogród. Pięknie masz.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 21:52, 07 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabrysiu cały ogród piekny, ale ławeczka z poduszką i laptopem zwaliła mnie na kolana w ramach chylenia czoła
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gabriela 21:54, 07 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Aniu i Karolino - kopiujcie sobie doniczki i kulki ceramiczne do woli, montujcie we własnych ogrodach, ja nie zastrzegłam praw autorskich, a poza tym i tak nie będziemy miały tak samo, bo to po prostu niemożliwe. Układam te doniczki w stożki, ale i mam w nich małe sadzonki, nasadzam je i kulki na patyki różnej wysokości, ale w każdym miejscu inaczej to wygląda i o to chodzi żebyśmy się inspirowali nawzajem i ściągali to co nam się podoba do siebie. Zdecydowanie pasują takie dekoracje do wsiowych ogrodów.
Renata na przykład położyła takie same kulki na ziemi, w równych odstępach na rabacie, pokazała u mnie dwie strony wyżej - też super, na to nie wpadłam.
Tak że Anka - leć jutro do sklepu. Ja moje dostałam od kogoś bardzo przeze mnie lubianego, są ze starego gospodarstwa szkółkarskiego.

Pomponelki dla Was:

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:06, 07 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
ależ teraz piękny czas - napawajmy się do woli
angielskie zagadki rozwiązane - sama byłam ciekawa - takie małe a cieszy


a Twoje liliowce mam już od dawna na oku - ta liliowcowa rabatka jest świetnym pomysłem na zgromadzenie dużej ilości i nie zachodzenie w głowę gdzie co z czym - czy chodzisz i obrywasz codziennie przekwitłe czy też nie ?



Jedno cieszy, a co innego martwi, mnie martwi że jest za mokro a potem te upały - trawa wygląda tak jakby była susza - żółknie od nadmiaru wilgoci, za to chwasty w niej bujają aż miło. Żywopłot grabowy - nie rośnie z nadmiaru wilgoci, zginął powojnik Rubens i piękna kępa tawuły o mocno różowych kwiatach. Jekylowa do niczego, bukszpany chorują i bodziszki z nadmiaru wody częściowo wygniły, angielskim bodziszkom jakoś jednak nie zaszkodziło. Boję się o lipy, padły dwa cisy w żywopłociku koło ławki nawet.

No to się wypłakałam.

Liliowce czasami obrywam, ale przeważnie spadają same. Myślę że takie wydzielenie dobrze im zrobiło, zyskałam miejsce na okrągłej rabacie na nowe róże.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:14, 07 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)
Gabrysiu świetne bylinówki, oglądałam wszystko od czerwca napisz czy przesadzanie kwitnącego przywrotnika ostroklapowego może mu zaszkodzić? muszę też kichawca poszukać pozdrawiam



Pikna róża, ja mam fazę ostatnio na stare róże i robię sobie kolekcję, pięć kolejnych sztuk czeka w donicach na wsadzenie, będzie druga aleja różana ze starych róż.

Przywrotnik ostroklapowy jak nieduży to można w każdym czasie przesadzać, nic mu nie będzie, byle miał wilgoć. Takich wielkich egzemplarzy jak moje, w ogóle nie ma sensu przesadzać, lepiej odkopać mniejszy kawałek, albo podzielić na mniejsze, ale lepiej na wiosnę, jak zaczyna odbijać.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 22:17, 07 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu mój jest 2 razy mniejszy i na wiosnę nie mogę muszę teraz będę czekała na rabatę różaną
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 22:19, 07 lip 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
bardzo miły wieczorny spacerek odbyłam po Twoim ogrodzie, pozdrawiam
ja też lubię liliowce ( ale nie lilie...)
____________________
marzena O....!
Gabriela 22:19, 07 lip 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bogdzia napisał(a)


Gabrysiu ja w tamtym roku w listopadzie namyśliłam sie ze posadze powojniki. zadzwoniłam czy wogóle cos jeszcze maja , chodziło mi o Arabellę. I dobrze zrobiłam że posadziłam bo jesienie u nas ostatnio bardzo długie więc zdązyły się ukorzenic i teraz ładnie kwitną więc ja bym Cię namawiała na kupno nowego . Ja posadziłam go u siebie tydzień temu a kupiłam pod adresem www.clematisy.pl 15zł kosztuje no i przesyłka. Jest jeszcze drugi bardzo podobny choc o mniejszym wzroście o nazwie Freda. Zobacz je są w grupie powojników botanicznych.Do zimy jeszcze daleko zdązą się ukorzenic.


Przeczytałam już u Ciebie na wątku o powojniku - Arabella jest śliczna i bardzo długo cieszy kwiatami, mam ją przed domem. Ale wydaje mi się że lepiej wygląda z podpórką, niż jak płoży się po ziemi.
Zachęciłaś mnie do walki o Rubensa, zaraz zobaczę czy mają. Pozdrawiam i dziękuję za komplementy.
Zostawiam Ci Chopina z kolekcji:

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies