Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gardenarium 00:19, 07 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkoda że do mnie nie przyjechałaś, choć zaprosiłam na czerwca Po lilakach, nie zauważyłaś wiadomości
Dostałabyś pomidory z mojej uprawy, miałam w nadmiarze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 00:20, 07 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anabell napisał(a)
Gabrysiu! czekam na niewiadomą ja nie zgadnę co za budowla się szykuje
może typ oranżerii? w kwadracie.

Znasz nazwy dalii z pierwszego i ostatniego zdjęcia.

Jak zakwitła u Ciebie dalia 'Bantling'?

u mnie czekałam z niecierpliwością na pierwszy kwiat, kupiłam 3 szt z myślą o pomyłce i pomyłki nie było.


Nie przyznam się tak od razu.
Wydaje mi się że Bantling jeszcze nie zakwitła, te bladopomarańczowe pompony z pierwszego zdjęcia są dość wysokie, ale to chyba nie ona, bo nie ma ciemnych łodyg. Pokażesz zdjecia swoich?

O które dalie Ci chodzi?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 00:25, 07 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Szkoda że do mnie nie przyjechałaś, choć zaprosiłam na czerwca Po lilakach, nie zauważyłaś wiadomości
Dostałabyś pomidory z mojej uprawy, miałam w nadmiarze


Chyba nie zauważyłam, rzeczywiście. Ale akurat po lilakach byłam na hiszpańskich wakacjach, więc nic by z tego nie wyszło.
Co się odwlecze, to nie uciecze. Ogród bardziej dorośnie.

Danusia, ty planujesz tam u siebie sad, mam nadzieję?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 00:26, 07 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gabrysiu doczekałaś się ekipy wreszcie Ależ się dzieje, a jak rabaty teraz kolorami kipią cudnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 00:29, 07 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A mnie się wydaje, że za mało jest tych kolorów teraz, bo tak dużo bylin - liliowce, floksy, krwawnice w jaskrawych barwach już przekwitło.
Najdłużej kwitną rudbekie - u mnie od końca maja bez przerwy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 00:44, 07 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Się dzieje Cegła/bruk świetna, doskonała cokolwiek z niej powstanie. Kwitnąco jest i owocowo, ziołowo również, jeden sezon warzywa można przeboleć W tym roku nie robię zapraw, bo dużo zostało z ubiegłego sezonu. Nastawiam się jednak na pyszne powidła śliwkowe z węgierek
____________________
Dwa ogrody
sylwia_slomc... 00:46, 07 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gabriela napisał(a)
A mnie się wydaje, że za mało jest tych kolorów teraz, bo tak dużo bylin - liliowce, floksy, krwawnice w jaskrawych barwach już przekwitło.
Najdłużej kwitną rudbekie - u mnie od końca maja bez przerwy.
Gabrysiu ja porównuję do swojego ogrodu, a u mnie teraz tylko dalie, floksy i budleje z hortensjami. Rudbeki i dzielżanów nie mam jeszcze w dużej ilości więc u mnie nie robią takiego efektu jak u Ciebie, ślicznie kolorowo masz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wendy79 23:35, 07 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
No i czekam, zaintrygowana
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gabriela 11:55, 09 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ciąg dalszy budowy, stan z poranka, więc chyba łatwiej się już domyślić, co to będzie.













____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 12:03, 09 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jeszcze wieści kwiaciarskie:

Biedne Małe Białe Zwierzątko w tym roku, ale było trzy razy przesadzane, za każdym razem wiosną, czyli w kwietniu, a nie ma głupszego terminu na przesadzanie róży,więc ciągle nie dostało szansy, więc jest nadal małe, ale myślę że ma już docelową miejscówkę na skarpie, gdzie przynajmniej zostanie zauważone.



Za to Eden Rose w tym roku jest i zdrowa i ma mnóstwo kwiatów i właśnie zaczęła kolejne kwitnienie.



Rozleziony bodziszek Rozanne ciągle kwitnie, ale trzeba go sadzić blisko innych roślin, żeby miał się po czym rozłazić, bo inaczej widać gołą ziemię pod nim, co wygląda średnio.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies