Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 11:09, 10 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gardenarium napisał(a)
Warzywnik z piecem chlebowym albo grillem, ale o grilla to nie podejrzewam jednak, bardziej jedzenie i gotowanie.


mira napisał(a)


To Danusia ma nosa i mnie naprowadziła - wiem! wędzarnia przecież a i inne funkcje pewnie też



Niestety, kulą w płot drogie koleżanki.

Chyba teraz już będzie bez wątpliwości co do celu tego muru, przy czym kran jest przyczepiony ot tak, żeby właśnie wątpliwości rozwiewać.

Będzie woda, a na murze róże od strony rabaty, a od drugiej strony symetrycznie rozpięte jabłonki, a przed nimi symetrycznie ustawione teakowe ławki.

No i to jest właściwie początek.










____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:15, 10 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anda napisał(a)
Dzieje się u Ciebie Warzywnik to będzie, ale co jeszcze?



Dzieje się, będę miała jak na Wawelu.
Właśnie przeczytałam, co Ewa napisała - że rewolucje w ogrodzie są najlepsze, ale u kogoś. Faktycznie.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 15:42, 10 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fajnie, fajnie i już widać postępy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:23, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
O, trafiłam z tą wodą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:36, 10 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Coraz lepiej Ale będzie super miejsce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierika 21:20, 10 sie 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Zapowiedzi potwierdzają, że coraz bliżej angielskiego klimatu w ogrodzie, dzieje się, chociaż nie tylko angielski skoro Bona się kłania...
____________________
EwaSierika
Agania 11:23, 11 sie 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Realizacja marzeń z rozmachem u Ciebie, widać efekty....cały rok pracowity....trzymam kciuki za udane zakończenie, które będzie Cię cieszyło latami

Wspominałaś o chorym kloniku, może to być Weriticilioza, w przekroju gałązki widać w środku pierścienia drewna ciemną plamkę, wtedy drzewko raczej nie rokuje, ale jak drzewko jest tylko częściowo suche, to ciachnij do zdrowej tkanki i zaobserwuj, pokaż też fotki klona?
Ostatnie liche zimy i susze wiosną nie są najłatwiejsze dla naszych ogrodów

Pozdrawiam Gabrysiu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gabriela 11:53, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O, trafiłam z tą wodą.


We wczorajszym programie Gardeners' World (odc. 19), starszy pan opowiadając o swoim ogrodzie powiedział, że duszą ogrodu jest woda. Miał piękny staw z białą łódką.
Do tej pory mój ogród był więc bez duszy, dlatego pojawi się zbiornik z ciurkadłem. Do stawu jeszcze nie dorosłam, zwłaszcza z łódką.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:57, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sierika napisał(a)
Zapowiedzi potwierdzają, że coraz bliżej angielskiego klimatu w ogrodzie, dzieje się, chociaż nie tylko angielski skoro Bona się kłania...


Tak właśnie, inspiracje angielskie (cegła) i włoskie, renesansowe (symetria, woda). O Bona Regina. Do obejrzenia na Wawelu, gdzie odtworzono jagiellońskie ogrody.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:57, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Garść inspiracji:

1. ogród kuchenny Monty Dona - odsyłam do filmów,

2. angielski mur z rozpiętymi drzewami owocowymi i ceglane nawierzchnie





3. włoska symetria i woda - mój kran jest taki sam.









____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies