Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 11:57, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Skoro znowu powtórka posta, to muszę edytować i wstawić zdjęcia inspirujące

Zawsze mi się podobały ceglane ścieżki:



i żwirowe też:


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:59, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Agania napisał(a)
Realizacja marzeń z rozmachem u Ciebie, widać efekty....cały rok pracowity....trzymam kciuki za udane zakończenie, które będzie Cię cieszyło latami

Wspominałaś o chorym kloniku, może to być Weriticilioza, w przekroju gałązki widać w środku pierścienia drewna ciemną plamkę, wtedy drzewko raczej nie rokuje, ale jak drzewko jest tylko częściowo suche, to ciachnij do zdrowej tkanki i zaobserwuj, pokaż też fotki klona?
Ostatnie liche zimy i susze wiosną nie są najłatwiejsze dla naszych ogrodów

Pozdrawiam Gabrysiu


Właśnie staram się robić tak, żeby cieszyło latami i było wygodnie na starość.

O klonie napiszę u Ciebie, bo on nie jest chory.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
paniprzyroda 12:37, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Z radością oglądam u Ciebie wpisy o realizacji marzeń ogrodowych. Czy to duże. czy małe, cieszą jednakowo Czekam na finał, może to właśnie u Ciebie znajdę inspirację aby dać duszę i mojemu ogródkowi
Planujemy i my wodę, chociaż mamy różne zdania co do jej formy, trzeba będzie znaleźć złoty środek.
Wymiar praktyczny założenia.. a tym samym i wody, o tym nie myślałam wcześniej, hmm
____________________
Dwa ogrody
Gabriela 13:24, 11 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mariola, mistrzami od wody w ogrodzie byli Włosi, tam nie ma ogrodu bez wody, więc każdy ogród ma duszę. Reszta świata na tym skorzystała.

Kwestia skali:










____________________
Ogród w budowie nieustającej
Urszulla 15:39, 11 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21810
Projekt rozumiem jest efektem długoterminowych przemyśleń cierpliwie poczekam na koniec realizacji. Z roślinkami zejdzie dłuższy czas, wiadomo
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 16:24, 11 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Gabriela napisał(a)


We wczorajszym programie Gardeners' World (odc. 19), starszy pan opowiadając o swoim ogrodzie powiedział, że duszą ogrodu jest woda. Miał piękny staw z białą łódką.
Do tej pory mój ogród był więc bez duszy, dlatego pojawi się zbiornik z ciurkadłem. Do stawu jeszcze nie dorosłam, zwłaszcza z łódką.


Przy moim wrodzonym pragmatyzmie mój ogród zostawię bezdusznym. Może następcy się postarają.
Stawik z łódką chętnie bym przygarnęła, ale gabaryty ogrodu nie te. Naście lat temu uwielbiałam wiosłowanie (łódka i kajak) połączone z łowieniem ryb.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 18:16, 11 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
I mnie pewnie bezduszny pozostanie, choć kombinuję jak mogę...

Zapowiada się piękne miejsce...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mala_Mi 18:54, 11 sie 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wczoraj mamie mówiłam, że jakbym musiała na nowo zaczynać, to choćby najmniejszy ogród ale będzie miał wodę.. woda to życie..
Cofnęłam do fotek Sylwii (dobrze że była to chociaż kilka zdjęć było).. i zawsze się dziwuję, że mamy takie same domy Ale z domami jak z ogrodem..nigdy nie ma tak samo
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 19:39, 11 sie 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kranik masz boski i już niedługo go wykorzystasz, a wiesz że to ciurkadełko z korytem i głazami to do mnie bym przeniosła...i chyba to zdjęcie sobie skopiuję do siebie jako inspirację
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sierika 21:12, 11 sie 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ja od dawna waham się, z duszą czy bez, mam ewentualne formy w głowie nawet
a przoduje nie ta, której spodziewałabym sie po sobie ale jak dotąd brak środków...
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies