Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gruszka_na_w... 20:49, 16 wrz 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Mordorowi trzeba zmienić nazwę. Bardzo wyszlachetniał na tle murku. Warzywnik zapowiada się tak uroczo, że trudno będzie tam uzyskać odpowiednią motywację do robót w ziemi. Człowiek gotów się zapomnieć, po co tam przyszedł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 20:52, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wiosna u schyłku lata też się pojawiła, szczerze mówiąc fajnie byłoby, gdyby irysy chciały tak kwitnąć co roku:



Lilak węgierski też wypuścił pachnące kwiatuszki:



I kalina Mariesii, Kilimandżaro też wypuściła kwiatostany.



Kandelabrowe pierwiosnki:





A ten tojad zakwitł normalnie, czyli późno.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 20:57, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mordorowi trzeba zmienić nazwę. Bardzo wyszlachetniał na tle murku. Warzywnik zapowiada się tak uroczo, że trudno będzie tam uzyskać odpowiednią motywację do robót w ziemi. Człowiek gotów się zapomnieć, po co tam przyszedł.


Cześć Haniu, będę miała ogromną motywację do pracy w warzywniku, wreszcie będę pracować tylko w skrzyniach, a nie tak jak do tej pory - najwięcej dookoła nich i ze słabym skutkiem, bo chwasty chciały zjeść wszystko.

Dla Ciebie jabłka - to późna odmiana Topaz - czeska, dlatego jeszcze wiszą na drzewie.



A może wolisz hortensje?





____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 21:03, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pięknie już warzywnik wygląda, nie do poznaniaNie wiem czemu wydawało mi się, że skrzynie też będą z cegłyTak sobie wyobrażałam chyba
u ciebie wiosna, u mnie tez mak wschodni nad oczkiem mi dzisiaj zakwitł i pierwiosnkiale by fajnie było przechodzić tak wprost z jesieni w wiosnę....żeby tylko w lecie było więcej wody z nieba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 21:03, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Po raz pierwszy mam świecznice - trzy sztuki o czarnych liściach, w dwóch odmianach, ale nie widzę dużej różnicy, kwiaty pachną przepięknie.





Widok na okrągłą rabatę



I na ostatnie róże



I znowu Mordor - nazwa się przyjęła, trudno, u nas ta bajka skończyła się dobrze, a właściwie tak samo, bo przecież Mordor z Władcy Pierścieni został zniszczony.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:09, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pięknie już warzywnik wygląda, nie do poznaniaNie wiem czemu wydawało mi się, że skrzynie też będą z cegłyTak sobie wyobrażałam chyba
u ciebie wiosna, u mnie tez mak wschodni nad oczkiem mi dzisiaj zakwitł i pierwiosnkiale by fajnie było przechodzić tak wprost z jesieni w wiosnę....żeby tylko w lecie było więcej wody z nieba


Och, Sylwio - jaki to dobry pomysł żeby po lecie była już wiosna Może mogłabyś coś wyczarować? .

Myślałam o ceglanych grządkach, ale byłoby zbyt monolitycznie, więc krótko myślałam, no i inspirowałam się ogródkiem królowej Bony przecież, a ona miała skrzynie drewniane.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
sierika 21:11, 16 wrz 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
To się nazywa dobre wykorzystanie przestrzeni ogrodowej, nabrała szlachetności, kiedy zyska całą resztę będziesz napawać oczy i serce nowym zakątkiem.
Moja kalina też kwitnie, przypomniałaś mi, że muszę kolejny raz znaleźć miejsce na świecznicę bez nadziei na dogodzenie jej.
____________________
EwaSierika
Gabriela 21:12, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
vita napisał(a)


Czekam i ja ciekawa jak prace postepuja. Interesujacy kranik nabylam, niedrogo.


To mam nadzieję że pokażesz niedrogi kranik.
Słyszałam że pozbywasz się eonium, a ja usadzonkowałam wiosną cztery sztuki, tych czarnych. Czy żeby się rozgałęziły, to trzeba je okrutnie przyciąć, jak już będą na słusznej wysokości?

Bez eonium, ale za to też sukulenty z mojego donicowiska:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 21:15, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gabriela napisał(a)


Och, Sylwio - jaki to dobry pomysł żeby po lecie była już wiosna Może mogłabyś coś wyczarować? .

Myślałam o ceglanych grządkach, ale byłoby zbyt monolitycznie, więc krótko myślałam, no i inspirowałam się ogródkiem królowej Bony przecież, a ona miała skrzynie drewniane.


Gaabrysiu chyba nie mam takich mocy, ale marzenia można mieć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 21:17, 16 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anabell napisał(a)


Gabrysiu!
oczywiście podzielę się, dobrze że przewidywałam pomyłki i kupiłam 3 szt.
ku zadowoleniu okazało się wszystkie autentyczne, jest czym dzielić gdyby karpa nie rozrosłą się.
i tą wysoką pomarańczowo ognistą też przygotuję.




Haniu, to bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję na wymianę.

O daliach to nie jest, ale wreszcie doczekałam się ładnych całkiem szałwii, bo u mnie jakoś rosnąć nie chciały i ginęły.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies