Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Pszczelarnia 10:06, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mordorowi trzeba zmienić nazwę. Bardzo wyszlachetniał na tle murku. Warzywnik zapowiada się tak uroczo, że trudno będzie tam uzyskać odpowiednią motywację do robót w ziemi. Człowiek gotów się zapomnieć, po co tam przyszedł.


Też mi się wydaje. I ma dalie, więc i róże mu pasują. To już nie leśny zakątek ale rabata wczesnej i późnej jesieni.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:10, 17 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Po raz pierwszy mam świecznice - trzy sztuki o czarnych liściach, w dwóch odmianach, ale nie widzę dużej różnicy, kwiaty pachną przepięknie.







Jak się nazywają te białe kwiatki po lewej stronie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 11:16, 17 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Też mi się wydaje. I ma dalie, więc i róże mu pasują. To już nie leśny zakątek ale rabata wczesnej i późnej jesieni.



Róże są od początku. Teraz to rabata późnego lata, ale i wiosną z masą pierwiosnków i niezapominajek jest ładnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:18, 17 wrz 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Jak się nazywają te białe kwiatki po lewej stronie?


Ślaz piżmowy, biały. To jest jego drugie kwitnienie po letnim wycięciu Dostałaś sadzonkę i nasiona. Rozumiem że nic nie wyrosło.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
vita 21:38, 17 wrz 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gabriela napisał(a)


Eonium miałam kiedyś zielone, też się nie rozgałęziło, w trzecim roku wydało wielki kwiatostan i zdechło, niewypuściwszy ani jednego odrostu.
Sadzonki z czerwonego uszczknęłam w maju z rozgałęzionych egzemparzy, zimować mam gdzie, zobaczymy. Najwyżej sama im zrobię gradobicie, jak podrosną.

Napisz przynajmniej czy ten kranik to żaba, kaczka, ślimak, ważka, czy jaki inny stwór?


Zielone same sie u mnie rozgaleziaja. Trzymam za efekty, moze sie udac.
Kranik z dragone romano.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mira 09:59, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


Fajnie, że obejrzałaś. Tak szczerze, to nie wiem czy chciałabym mieć takie dalie jak ten Pan - moim zdaniem były za duże. No i grubość tych łodyg!

Obrazki dzisiejsze mi się kończą...


A ja myślałam że to inny facet co ma taki mały ogródek z daliami też go pokazywali i też takiej mnogości dalii bym nie chciała. A ten to już całkiem całkiem inna uprawa - to tylko pod wystawę - takie w rabacie kilka mogłabym chcieć i jedną taką nawet mam Ha!

Jak obrazki się kończą to produkuj nowe a jak nie masz co to pokaż nowe banieczki

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Agania 12:37, 18 wrz 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Świecznice i tojad bardzo ładnie pozują...fotogeniczne są bardzo...u mnie tojady już się nawet wysiewają

Jabłonka ma piękne jabłuszka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wendy79 23:33, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Wciąż zbieram szczękę z podłogi, po obejrzeniu realizacji warzywnego, a tu o Mordorze, który wszak nim nie jest. Świecznicom u mnie susza nie posłużyła i mam tylko nadzieję, że odbiją na wiosnę...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
MartaKozak 14:41, 19 wrz 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gabriela napisał(a)
Ciąg dalszy budowy, stan z poranka, więc chyba łatwiej się już domyślić, co to będzie.







Baaaardzo mi sie podoba ten bruk ceglany, moge prosic na priv wiecej szczegolow? Jaka nazwa i od kogo brane?
Pozdrawiam serdecznie
Bede czesciej zagladac
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Anda 14:53, 19 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Jestem pod wrażeniem nowego warzywnika Ta cegła... mniód
Widoki ogrodowe piekne jak zawsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies