Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

gogo 18:40, 06 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja już kocham werbenę, ale ma jedną "wadę" - późno zakwita
A chciałabym, żeby to było już i trwaaaaaało do zimy.

Cudny ten kwiat powojnika i rzeczywiście wielki

Dobry pomysł z wysiewaniem bylin i sadzeniem ich na tym pasie.
Masz do wysiewów dar, a metodą - będą rosły lub nie - zrobi Ci się tam pięknie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 15:40, 07 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Fakt, zakwita dopiero około lipca, ale za to kwitnie jak nic innego aż do zimy właściwie a nawet zimą wygląda ślicznie.

Posadziłam na tym pasku eksperymentalnie sieweczki jeżówki zwykłej, purpurowej, bo wysiała mi się na potęgę. Nie spodziewałam się ,że przetrwają, ale dziś sprawdziłam i mają się całkiem dobrze, więc nie wiem czy jednak nie przekopię i nie oczyszczę jednak kilku metrów i nie powsadzam ich na razie? A niech sobie rosną.

U Ciebie pokazałam zdjęcie Cherry Brandy co to okazała się na razie nią nie być..ehh


Dziś dotarł mebel na taras- zrobiłam sobie długo oczekiwany prezent, i zakupiłam technorattanowy narożnik- lubię czytać jednak na leżąco, należy się i mnie odrobina luksusu, prawda? Co prawda nie wiem, czy faktycznie jest taki jak na zdjęciach..bo paleta mocno zafoliowana i trzeba go będzie złożyć.Trzymajcie kciuki, żeby zakup był udany
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Gosialuk 22:07, 07 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
O ja też lubię czytać na leżąco. Wtedy wypoczywam. Mam nadzieję, że zakup spełni Twoje oczekiwania. Trzymam kciuki za udany debiut.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Rojodziejowa 22:33, 07 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Dragonka napisał(a)


Patrzę wczoraj a tam na płocie coś wielkiego- z bliska dopiero się 'jarnęłam', że to kwiat..większy od mojej dłoni jest, a w zeszłym jak je kupowałam, nie były takie wielkie.. ale śliczne są, jeszcze się z nimi nie zapoznałam dobrze, ale już mi się podobają..







Masz nazwę odmiany?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
gogo 00:14, 08 cze 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dragonka napisał(a)
Fakt, zakwita dopiero około lipca, ale za to kwitnie jak nic innego aż do zimy właściwie a nawet zimą wygląda ślicznie.

Posadziłam na tym pasku eksperymentalnie sieweczki jeżówki zwykłej, purpurowej, bo wysiała mi się na potęgę. Nie spodziewałam się ,że przetrwają, ale dziś sprawdziłam i mają się całkiem dobrze, więc nie wiem czy jednak nie przekopię i nie oczyszczę jednak kilku metrów i nie powsadzam ich na razie? A niech sobie rosną.

U Ciebie pokazałam zdjęcie Cherry Brandy co to okazała się na razie nią nie być..ehh


Dziś dotarł mebel na taras- zrobiłam sobie długo oczekiwany prezent, i zakupiłam technorattanowy narożnik- lubię czytać jednak na leżąco, należy się i mnie odrobina luksusu, prawda? Co prawda nie wiem, czy faktycznie jest taki jak na zdjęciach..bo paleta mocno zafoliowana i trzeba go będzie złożyć.Trzymajcie kciuki, żeby zakup był udany


Prezent - dobra rzecz, nie zapomnij się nim pochwalić

Chciałam sobie kupić huśtawkę z daszkiem do kącika, ale stwierdziłam, że i tak na niej nie poleżę, bo to byłby zmarnowany czas
Ja nawet długo nie siedzę, czyba że padnę

Posadź jeżówki, jeśli nie będą Ci tam pasować, to przesadzisz
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Roocika 08:45, 08 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, a może zrób tam łączkę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dragonka 09:45, 08 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Gosialuk napisał(a)
O ja też lubię czytać na leżąco. Wtedy wypoczywam. Mam nadzieję, że zakup spełni Twoje oczekiwania. Trzymam kciuki za udany debiut.


Nie wiem czy prędko się o tym przekonam, bo małżonek późno wraca i zmęczony więc nie ma kto mi tego pomóc złożyć Miejmy nadzieję, że jednak się zbierze niedługo...
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:46, 08 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Rojodziejowa napisał(a)


Masz nazwę odmiany?
Mam, nie zdjęłam 'metek' z nich jeszcze żeby wiedzieć który jest który Ten to Viola. Ciemny bardzo a kwiaty olbrzymie w tym roku, w doniczce miał zdecydowanie mniejsze.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:48, 08 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)


Prezent - dobra rzecz, nie zapomnij się nim pochwalić

Chciałam sobie kupić huśtawkę z daszkiem do kącika, ale stwierdziłam, że i tak na niej nie poleżę, bo to byłby zmarnowany czas
Ja nawet długo nie siedzę, czyba że padnę

Posadź jeżówki, jeśli nie będą Ci tam pasować, to przesadzisz


Ja też nie umiem odpoczywać niestety ale liczę, że jak już będę mieć miejsce do poleżenia- to poleżę w końcu No jeżówki to chyba dobry wybór będzie, wysieją się znowu pewnie w razie czego tam.. a ja je lubię bardzo i z tego co obserwuję, one lubią też mnie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:49, 08 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Roocika napisał(a)
Basiu, a może zrób tam łączkę


No tak właśnie się skłaniam ku temu, żeby to jakaś bylinowa powstała, bo chyba najmniejsze zło to będzie w razie czego. A i mogłabym eksperymenty swoje siewkowe tam umieszczać
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies