Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 10:08, 30 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190

Basiu, Zano (miło Cię widzieć!), Marto, Asiu


Dzięki wielkie za pochwały, urosłam trochę od nich Przyda się dobre słowo, bo mam doła..znowu

Pogoda jakoś skutecznie ostatnio wstrzymuje moje prace ogrodowe, jak nie pi..dzi jak na dworcu w Kielcach, to leje..Wyglądam kwitnienia pysznogłówek, bardzo mnie ciekawią też, czy je polubię jak np. werbenę patagońską, czy to tylko będzie jednorazowy wysiew? Są już spore, sadziłam na jesieni, więc chyba w tym roku powinny zakwitnąć już.


Myślę nad zagospodarowaniem pasa biegnącego wzdłuż mojej drogi dojazdowej- bo u mnie tak odwrotnie jest, że do przodu domu trzeba dostać się ok 40 m drogą, mam żwirową. I ten pasek od drogi do płotu ma ok. 1 m.. Mąż myśli o jakieś płachcie i wysypaniu żwirem, ale ja wiem, że to bezsens, bo chwasty przerastają.

Odpadają drzewa- bo tam biegną rury wodne i prąd, więc nie będę sadzić nic, co mogłoby kolidować z nimi. Myślałam o jakichś trawach, bo zimę całą mogłyby być a na wiosnę do ścięcia..I jakieś kwity, byliny, coś co by ładnie wyglądało. Co byście radziły?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MartaCho 10:54, 30 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
W ogrodzie, który jest niedaleko mnie, a który podglądam raz po raz, bo jest piękny- czytaj: zaprojektowany przez Danusię- mają dom ustawiony jakby bokiem do wejścia i wzdłuż chodnika prowadzącego do domu jest też wąski pasek. Mają tam posadzone hortensje (o ile dobrze pamiętam to Limelight, albo Vanilla Fraise) z czosnkami główkowatymi. Jak będę tamtędy przechodzić następnym razem to zerknę, czy coś w nogach jeszcze mają, bo nie pamiętam teraz. Ale ładnie bardzo to wygląda. Wiosną wiadomo- jakieś cebulowe można tam dać. Można z werbeną połączyć
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sylwia_slomc... 11:45, 30 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ładne kolory i kształty orlików Brawo za wysiewy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 18:27, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dragonka napisał(a)



Myślę nad zagospodarowaniem pasa biegnącego wzdłuż mojej drogi dojazdowej- bo u mnie tak odwrotnie jest, że do przodu domu trzeba dostać się ok 40 m drogą, mam żwirową. I ten pasek od drogi do płotu ma ok. 1 m.. Mąż myśli o jakieś płachcie i wysypaniu żwirem, ale ja wiem, że to bezsens, bo chwasty przerastają.

Odpadają drzewa- bo tam biegną rury wodne i prąd, więc nie będę sadzić nic, co mogłoby kolidować z nimi. Myślałam o jakichś trawach, bo zimę całą mogłyby być a na wiosnę do ścięcia..I jakieś kwity, byliny, coś co by ładnie wyglądało. Co byście radziły?


Mam takie miejsce u siebie, które jest wybetonowane, a na tym betonie leżą kamienie. I chwasty sobie rosną w tych kamieniach .
Także nawet jakby u Ciebie chwasty nie przerosły tej płachty, to by sobie dobrze poradziły na żwirku .

Posadziłabym tam coś, co szybko rusza, może trzcinniki krótkowłose? Fiołki (białe) dość szybko ruszają, później zdobią liśćmi.

Chcesz coś wysokiego, czy niskiego?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dragonka 18:30, 30 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
MartaCho napisał(a)
W ogrodzie, który jest niedaleko mnie, a który podglądam raz po raz, bo jest piękny- czytaj: zaprojektowany przez Danusię- mają dom ustawiony jakby bokiem do wejścia i wzdłuż chodnika prowadzącego do domu jest też wąski pasek. Mają tam posadzone hortensje (o ile dobrze pamiętam to Limelight, albo Vanilla Fraise) z czosnkami główkowatymi. Jak będę tamtędy przechodzić następnym razem to zerknę, czy coś w nogach jeszcze mają, bo nie pamiętam teraz. Ale ładnie bardzo to wygląda. Wiosną wiadomo- jakieś cebulowe można tam dać. Można z werbeną połączyć


jeju, czemu ja na to nie wpadłam?! Mam hortensje przed wejściem, Limelight przeplatane z Vanillkami ..i lubię je bardzo. No faktycznie i zestaw zimą niekłopotliwy dla mnie, bo tam odrzucamy śnieg, a że je i tak zetnę na wiosnę..

Jak to dobrze Martuś, że to piszesz! No czemu ja taką pomroczność miałam? Wymyślam jakieś byliny, a w sumie faktycznie mogłabym hortki z trawami..z przodu nawet stipy dać, mam ich ponad 40 szt, jeszcze czekają na wysadzenie, bo już nie mam gdzie- zeszłoroczne wszystkie odbiły, i nic nie wymieniałam.

Jak to dobrze zapytać ostatnio mam straszne zjazdy umysłowe, to tylko tłumaczy moje zamroczenie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 18:33, 30 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładne kolory i kształty orlików Brawo za wysiewy


Twoje przegorzany nadal czekają Ale to partia próbna była, nie wszystkie wysiałam wtedy, bo nie wiedziałam, czy się uda. Napiszę do Ciebie po adresik

Właśnie widziałam Twoje orliki- i się uśmiałam z siebie samej, bo ja się podniecam swoimi pięcioma a Ty ich masz ..całe łany! Przepiękne są, masz rękę do nich.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 18:38, 30 maj 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Agatorek napisał(a)


Mam takie miejsce u siebie, które jest wybetonowane, a na tym betonie leżą kamienie. I chwasty sobie rosną w tych kamieniach .
Także nawet jakby u Ciebie chwasty nie przerosły tej płachty, to by sobie dobrze poradziły na żwirku .

Posadziłabym tam coś, co szybko rusza, może trzcinniki krótkowłose? Fiołki (białe) dość szybko ruszają, później zdobią liśćmi.

Chcesz coś wysokiego, czy niskiego?


hej Aguś no ja też wiem,że w żwirze wiatr nawieje nawet i one sobie świetnie poradzą- jak na kawałku z przodu, gdzie małżon postanowił taki pasek wyłożyć szmatą, a na to dał żwir, grubo- i takich chwaściorów jak tam, to nigdzie nie ma a on nadal nie rozumie jak to się dzieje..hehe.

Dzięki za pomysł- nie znam trzcinników, ja dopiero raczkuję w trawach- mam kilka miskantów ML i jakąś graziellę zdaje się, rozplenice siane z nasion no i stipy.. Co do wysokości to chyba nie mam żadnych preferencji, chciałabym ten pas jakoś w miarę bezproblemowo zagospodarować, bo zimą lekko tam nie będą miały..ląduje tam śnieg cały, i w tym roku mieliśmy śnieg praktycznie non stop. Te fiołki lubią zarastać? dobrze by było gdyby zadarniło coś szybko.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agatorek 19:07, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Fiołki lubią się wysiewać. W zeszłym roku posadziłam kilka kępek, a w tym zauważyłam już nowe maluszki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:01, 01 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam

(Zeszłoroczna )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dragonka 09:09, 01 cze 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
o masz, a skąd wiesz, że mam urodziny? ( Mam jutro , czarownica jesteś chyba skoro wiesz..) Czy to na dzień dziecka? takiego starszego, ale jednak dziękuję Aga, róża prześliczna, niech mam choć na zdjęciu, nie mam niestety, a lubię. Muchas gracias!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies