Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Judith 15:51, 19 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Ty masz deszczu nadmiar, a ja niedosyt... Sucho dramatycznie, dzisiaj padało chwilę, ale zmoczyło tylko po wierzchu - dosłownie kilka milimetrów. Liście hortek i rodków smutne, berberysom liście opadły częściowo, trawa to step...
Ale dość narzekań - piękne zakupy poczyniłaś . Zostawiam tez nieustające zachwyty nad bujnością, kolorami i organizacją ogrodu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Helen 18:42, 19 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Też nie pamiętam takiego paskudnego września, najbardziej lubię jak się jesień wita w sandałkach
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:10, 19 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Nowa12 napisał(a)


Po ostatnich deszczach a leje codziennie i bokiem mi już ten deszcz wychodzi to ogród w szybkim tempie wkracza w jesień. Dawno takiego paskudnego września nie było. Praktycznie nie wychodzę do ogrodu wcale ba nawet na taras .


U mnie też drzwi tarasowe szczelnie zamknięte. Kot musiał sobie zmienić przyzwyczajenia wejściowe. Nie tracę nadziei, że złota jesień jednak do nas zawita.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 20:14, 19 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Zakupy bardzo ładne, jeżówka śliczna a tą drugą roślinę próbuję rozszyfrować, floksy? tylko ja w takim kolorze jeszcze nie spotkałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Helen 20:23, 19 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie tracę nadziei, że złota jesień jednak do nas zawita.


Ja też jeszcze na to liczę. Może październik nam wynagrodzi ten okropny ziąb.
____________________
Helen - Hortensjowo
Nowa12 21:27, 19 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Ty masz deszczu nadmiar, a ja niedosyt... Sucho dramatycznie, dzisiaj padało chwilę, ale zmoczyło tylko po wierzchu - dosłownie kilka milimetrów. Liście hortek i rodków smutne, berberysom liście opadły częściowo, trawa to step...
Ale dość narzekań - piękne zakupy poczyniłaś . Zostawiam tez nieustające zachwyty nad bujnością, kolorami i organizacją ogrodu .


Szkoda takiej ładnej jesieni. A w zasadzie końcówki lata . Ja to za bardzo nie wiem co tam u mnie w ogrodzie bo nie bywam w nim ostatnio .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:28, 19 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)
Też nie pamiętam takiego paskudnego września, najbardziej lubię jak się jesień wita w sandałkach


Ja to na bosaka lub w sandałach mogłabym chodzić cały rok.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:29, 19 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie też drzwi tarasowe szczelnie zamknięte. Kot musiał sobie zmienić przyzwyczajenia wejściowe. Nie tracę nadziei, że złota jesień jednak do nas zawita.


Pozostaje nam liczyć na październik .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:35, 19 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Zakupy bardzo ładne, jeżówka śliczna a tą drugą roślinę próbuję rozszyfrować, floksy? tylko ja w takim kolorze jeszcze nie spotkałam


To drugie cudo to ołownik.
Raczej nie kupuję roślin które są problematyczne i trzeba przechowywać zimą w pomieszczeniu ale były po 5 złotych to wzięłam . Padną to nie będzie szkoda kasy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:35, 19 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)


Ja też jeszcze na to liczę. Może październik nam wynagrodzi ten okropny ziąb.


U mnie w październiku to zazwyczaj przymrozki są .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies