Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:43, 22 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anuska2507 napisał(a)
A czym potraktowalibyście szpinak i buraki liściowe oblepione od spodu czarną mszycą?


Podobno można też gnojówką z pokrzyw.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:46, 22 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kordina napisał(a)
Co do kocimiętki proponuję kup sobie 1 krzaczek i zobacz jak okoliczne koty będą reagować, ja musiałam zrezygnować, bo koty tarzały mi się w doniczkach z kocimiętką i połamały je doszczętnie i rośliny obok, ja się juz nie skuszę


No to ładnie ci narobiły. U mnie 1 kotek na razie grzeczny .
Więc kocimiętka już sobie kwitnie.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:48, 22 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)
Co Ty dajesz jeść azalią że tak pięknie kwitną


W sumie niewiele. Jakiś tam nawóz do kwaśnolubów. Ale w zeszłym roku jedna mi nie kwitła. No i złapały tarczniki. I prawie co roku mają mączniaka więc wielkokwiatowe są problematyczne.
Japońskie za to nie sprawiają kłopotów.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:22, 22 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Myślicie że to może być fioletowy czosnek?

No i właśnie to mnie zraża w kupowaniu cebul, że za każdym razem dostaję co innego. Zamawiałam 8 szt. Gladiatora a dostałam chyba każdy z innej odmiany.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mrokasia 22:55, 22 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Nooo, derenie po konkretnym cięciu długo się zbierają. Kiedyś opitoliłam na krótko i potem miałam takiego wypierdka. Ale o ile dobrze pamiętam to nadrobił w sezonie .
Skracanie świeczek na kosodrzewinie i mnie czeka. Po co ja głupia tyle ich sobie na frontowej nasadziłam?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kordina 23:51, 22 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Nowa12 napisał(a)
Myślicie że to może być fioletowy czosnek?

No i właśnie to mnie zraża w kupowaniu cebul, że za każdym razem dostaję co innego. Zamawiałam 8 szt. Gladiatora a dostałam chyba każdy z innej odmiany.

No właśnie, ja w zeszłym roku zamawiałam fioletowe a przyszły zielone, jak Twoje, ale równie ładnie wyglądają u Asi wśród fioletowych, więc trudno!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Nowa12 08:03, 23 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mrokasia napisał(a)
Nooo, derenie po konkretnym cięciu długo się zbierają. Kiedyś opitoliłam na krótko i potem miałam takiego wypierdka. Ale o ile dobrze pamiętam to nadrobił w sezonie .
Skracanie świeczek na kosodrzewinie i mnie czeka. Po co ja głupia tyle ich sobie na frontowej nasadziłam?


Tym razem i tak go tak mocno nie ścięłam jak zwykle to robię więc myślałam że się szybciej ogarnie . Fakt że potem mi i tak dorasta do 1,5 m . Jak masz dużo kosodrzewin to jest co robić.
Ja mam dwie małe sosenki to szybko idzie. Ale są małe bo skracam świeczki co roku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 08:05, 23 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kordina napisał(a)

No właśnie, ja w zeszłym roku zamawiałam fioletowe a przyszły zielone, jak Twoje, ale równie ładnie wyglądają u Asi wśród fioletowych, więc trudno!


Mnie jakoś się nie widzą fioletowe z białymi . Chciałam jednolicie. Spróbuję zareklamować. Ciekawe czy przyjmą reklamację?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Roocika 08:49, 23 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nowa12 napisał(a)
Maj całkiem fajny jest .



Kolorowo u Ciebie A skarpa super w tej odsłonie wygląda
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 10:15, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jestem fanką twojej skarpy . Betonowe schodki - genialne. Podobnie porastająca ją trawa. Najczęściej spotykam się z obsadzaniem skarpy innymi roślinami, a u Ciebie z trawą wygląda tak bezpretensjonalnie, tak naturalnie, nic nie odciąga wzroku od kolorów na rabatach. Ekstra jest!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies