Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Kasiolaaa 13:53, 19 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
jakie zamowilas odmiany rozchodnikow ?
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Madia 14:46, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Nowa12 napisał(a)


Ten rok był całkiem dobry dla trawnika mimo, że deszczu było mało. Nie podlewamy go bo jest go po prostu za dużo. Na dole daje radę. Tam jest więcej wilgoci. Jeszcze nam się cały basen wylał w tym roku .
Na górze dwa razy była sahara a tak to był całkiem znośny.
Natomiast jest to wielkie chwastowisko ale jak ma nie być jak my ani razu przez 5 lat go nie odchwaszczaliśmy. Kupiłam wreszcie Starane i będziemy pryskać.
Myślę, że trawy niewiele zostanie .


Pryskaliśmy jakieś 3 tygodnie temu właśnie Starane. Też miałam obawy, że nic nie zostanie, ale okazuje się, że nie jest źle a nawet całkiem dobrze. Wybiło koniczynę, stokrotki(dzieci jeszcze nie wiedzą) i jakieś inne chwasty praktycznie do 0. Natomiast mlecze, których najbardziej chciałam się pozbyć wybiło ok 70%, wiosną będziemy poprawiać. Tylko dobrze wymieszajcie, bo sam początek trawnika (jakieś 2m) gdzie mąż zaczął pryskać, wypaliło nam całkiem (już się odradza). Oczywiście twierdzi, że dobrze wymieszał, ale fakty temu przeczą
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 14:55, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Madia napisał(a)


Pryskaliśmy jakieś 3 tygodnie temu właśnie Starane. Też miałam obawy, że nic nie zostanie, ale okazuje się, że nie jest źle a nawet całkiem dobrze. Wybiło koniczynę, stokrotki(dzieci jeszcze nie wiedzą) i jakieś inne chwasty praktycznie do 0. Natomiast mlecze, których najbardziej chciałam się pozbyć wybiło ok 70%, wiosną będziemy poprawiać. Tylko dobrze wymieszajcie, bo sam początek trawnika (jakieś 2m) gdzie mąż zaczął pryskać, wypaliło nam całkiem (już się odradza). Oczywiście twierdzi, że dobrze wymieszał, ale fakty temu przeczą


Dzięki Madzia za wskazówki bo planujemy pryskać w sobotę. Ja to się zastanawiam czy nie zrobić tego samemu bo chłop jak to chłop poleci równo z opryskiem a ja się boję że będzie lał po rabatach.
Z chwastów to ja mam chyba wszystkie gatunki łącznie z grzybami więc zobaczymy co padnie . Najwięcej to na pewno koniczyny więc aż się boję jak to będzie wyglądało po oprysku.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:59, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiolaaa napisał(a)
jakie zamowilas odmiany rozchodnikow ?


Nie umiałam się zdecydowac jak to ja więc są 3 odmiany: Birthday Party, Dazzleberry i Lidakense. Niskie kupowałam skoro mają być na skarpę. Sadzonki mikroskopijne za 5-6 złotych ale już się wkurzyłam bo nigdzie u mnie nie ma rozchodników stacjonarnie i kupiłam przez neta.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasiolaaa 15:26, 19 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
powiem ci ze te kolorki rozchodnikow bardzo mi sie podobają ja zamowilam jak narazie 2 sadzonki matrony tez male przyszly ale jak sie porozrastaja to bedzie git
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 20:25, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
powiem ci ze te kolorki rozchodnikow bardzo mi sie podobają ja zamowilam jak narazie 2 sadzonki matrony tez male przyszly ale jak sie porozrastaja to bedzie git

Rozrosną Ci się tak, że za dwa lata będziesz je dzielić
____________________
eVka 20:26, 19 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Nie umiałam się zdecydowac jak to ja więc są 3 odmiany: Birthday Party, Dazzleberry i Lidakense. Niskie kupowałam skoro mają być na skarpę. Sadzonki mikroskopijne za 5-6 złotych ale już się wkurzyłam bo nigdzie u mnie nie ma rozchodników stacjonarnie i kupiłam przez neta.

Nie mam tych rozchodnikow, jakie wysokie one rosną? Fajne zakupy
____________________
Nowa12 22:10, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiolaaa napisał(a)
powiem ci ze te kolorki rozchodnikow bardzo mi sie podobają ja zamowilam jak narazie 2 sadzonki matrony tez male przyszly ale jak sie porozrastaja to bedzie git


Niech szybko rosną i zdrowo .
Matrona śliczna ale dla mnie za wysoka. A w ogóle to podoba mi się za dużo odmian.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:12, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Rozrosną Ci się tak, że za dwa lata będziesz je dzielić


A to fajnie, że tak szybko rosną. Miejsca będą mieć sporo więc mogą szaleć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:14, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Nie mam tych rozchodnikow, jakie wysokie one rosną? Fajne zakupy


One są niskie - do 20-30 cm wysokości.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies