Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Anda 19:49, 15 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Nowa12 napisał(a)


Ten rok był całkiem dobry dla trawnika mimo, że deszczu było mało. Nie podlewamy go bo jest go po prostu za dużo. Na dole daje radę. Tam jest więcej wilgoci. Jeszcze nam się cały basen wylał w tym roku .
Na górze dwa razy była sahara a tak to był całkiem znośny.
Natomiast jest to wielkie chwastowisko ale jak ma nie być jak my ani razu przez 5 lat go nie odchwaszczaliśmy. Kupiłam wreszcie Starane i będziemy pryskać.
Myślę, że trawy niewiele zostanie .


Wiesz co, te „moje” ogrodniczki z kółka ogrodnika mające duże ogrody nie tępią chwastów w trawniku (oprócz ostów), bo dają ładną zieleń nawet w największe upały. One ładnie koszą te chwasty i w sumie to ładnie nawet wygląda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:50, 15 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
U Ciebie również bujne rośliny Bardzo ładne widoki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 19:53, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Wiesz co, te „moje” ogrodniczki z kółka ogrodnika mające duże ogrody nie tępią chwastów w trawniku (oprócz ostów), bo dają ładną zieleń nawet w największe upały. One ładnie koszą te chwasty i w sumie to ładnie nawet wygląda


To tak jak my . Jak się kosi (a to akurat robimy regularnie) to trawnik jak ta lala .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:54, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)


Wszystko co dzikie i jednoroczne O drobnych kwiatkach, np. Knautia macedonica, Scabiosa, firletki Cebulowe to np. Scilla siborica, Anemone blanda, niskie narcyzy lub tulipany botaniczne.


Ewuś a nie pasowałoby coś wielorocznego ?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Anda 20:46, 15 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Knautia i Scabiosa to byliny. Zle napisałam, sorry Poza tym to jeszcze Achillea, Leucanthemum. Chabry i maki jak wysiejesz to się będą same wysiewać. U mnie się wysiał skądś pomarańczowy Hieracium. Fajne ma kwiatki


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zszywka 21:27, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Nowa12 napisał(a)


No to niezłe plany jeszcze masz . Baba z powerem .
500 cebulek to dla mnie ilość nie do ogarnięcia rozumem i ręcami .
Ja się wypisałam z tulipanków z czystego lenistwa. Nawet czosnki w tym roku wykopałam. Do mnie idzie jeszcze kilkanaście roślinek i muszę je zakopać także też jeszcze nie poleżę .


Haha Fajnie napisałaś, dzięki
Jeszcze jakieś 3 lata temu też jak pomyślałam 500 cebul? Komuś fajnie klepka klepła, ale teraz sama jestem w tej sytuacji Co począć~krokusy i szafirki na nowej rabacie muszą być, lilie tez koniecznie chciałam „przytulić” czosnki i trochę tulipanów i tak się nazbierało... a że łapki lepkie to zaszalało się troszeczkę


Weekend zdecydowanie za krótki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 22:05, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Anda napisał(a)
Knautia i Scabiosa to byliny. Zle napisałam, sorry Poza tym to jeszcze Achillea, Leucanthemum. Chabry i maki jak wysiejesz to się będą same wysiewać. U mnie się wysiał skądś pomarańczowy Hieracium. Fajne ma kwiatki




To będę zaraz googlować bo nic mi te nazwy nie mówią . Dzięki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:20, 15 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
zszywka napisał(a)


Haha Fajnie napisałaś, dzięki
Jeszcze jakieś 3 lata temu też jak pomyślałam 500 cebul? Komuś fajnie klepka klepła, ale teraz sama jestem w tej sytuacji Co począć~krokusy i szafirki na nowej rabacie muszą być, lilie tez koniecznie chciałam „przytulić” czosnki i trochę tulipanów i tak się nazbierało... a że łapki lepkie to zaszalało się troszeczkę


Weekend zdecydowanie za krótki


Szaleństwa ogrodowe są zawsze usprawiedliwione .
Tylko że u mnie szaleństwo to kilkanaście sztuk, nie kilkaset .
Za to z wrzucaniem do koszyka mam tak samo. Zawsze mi coś przypadkowego i niespodziewanego wpadnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zszywka 23:04, 15 wrz 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Właśnie, to nasze hobby. Trzeba je rozwijać a i tak jak się posadzi to gdzieś się rozejdzie i wcale nie widać że ich aż tyle jest. Tak teraz myśle że mam za mało szafirków i chyba coś jeszcze wpadnie w me łapki Kwiatków nigdy dość
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
aga_podlasie 10:56, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Bardzo przyjemnie ogląda się Twój wątek
Rośliny masz bardzo w moim guście i robisz piękne zdjęcia. Uwielbiam jezowki i też w tym roku dokupilam nowe. A cześć niestety mi zniknela po kilku latach.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies