Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 18:43, 21 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mirkaka napisał(a)
Nie wiadomo teraz w co ręce włożyć, u mnie pogoda różna, nie zawsze pozwala na wyjście.
Ja trawy tnę nożycami ręcznymi do żywopłotu, dla mnie są najlepsze, i miskanty i rozplenice też nimi tnę, a hakonki to w ogóle nie ma problemu, są delikatne więc łatwo się tnie.
Widzę, że masz już sporo posprzątane, u mnie jeszcze wszystkie byliny na rabatach, zaczęłam dopiero trawy i bukietówki, i powojniki też tnę bo już wypuszczają zielone


To i tak jesteś do przodu przynajmniej z cięciem. Ja tylko 1 anabelkę obcięłam a całą resztę jeszcze nie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 20:58, 21 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Nowa12 napisał(a)


Piłka rzeczywiście też by się nadała ale nie wiem czy umiałabym ją obsłużyć bez uszczerbku na zdrowiu .


Ja też się nie tykam takich sprzętów. EM się zgłosił na ochotnika, że będzie mi ciął, kiedy już trawy podrosną .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewa777 17:31, 22 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Aga, ale ruszyłaś z pracami wiosennymi U mnie za zimno i za mokro. Nic jeszcze nie zaczęłam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 17:45, 24 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Po obcięciu trawy ruszyły.


Liliowce zawsze najszybsze.

A z turzycami mam odwieczny dylemat ściąć czy wyczesać?
W zeszłym roku nie ścięłam i żałowałam bo były brzydkie.
Więc w tym sezonie idą pod sekator . Ale jeszcze nie teraz. Na razie walczę z hortkami. Potem chyba powojniki, miskanty i reszta rozplenic. Stipy chyba na końcu. No i wiadomo potem cała reszta.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:29, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zimno ale poszłam dzisiaj do ogrodu żebym zająć głowę. Chociaż i tak nic to nie dało bo za dużo myśli i niepokoju kotłuje się w głowie.
Hortki pocięłam wcześniej ale nie wszystkie bo nie zdążyłam. Z tym że trochę bardziej się przyłożyłam niż zwykle. Jedne wyżej inne niżej.




Ma być mróz w nocy to dzisiaj tylko przycięłam berberysy bo te wszystko zniosą i skróciłam pędy cyprysików.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:41, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Bardzo lubię moje sosenki Wiethorst i te ich pomponiki ale czyszczenie igieł to już inna bajka.
Z jednej zgarnęłam 4 wiadra igieł. Do drugiej już nie doszłam.
Oczyściłam część cyprysików z suchego. Masakra. Zimozielone są może i fajne ale to czyszczenie ich już nie. Ze nie wspomnę ile tuj mnie jeszcze czeka bo mocno brązowe są w środku.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:44, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dereń jeszcze czeka w kolejce na cięcie bo jak co roku będę go nisko cięła.



Świdośliwa ma grube pąki jakby już chciała kwitnąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 19:47, 26 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Aga, jak wysokie rosną Twoje derenie po ścięciu nisko? Ja mam duże krzewy, zawsze przycinalam oszczędnie, teraz chce przyciac mocniej, ale obawiam sie, ze w efekcie będę miała dużo mniejszy krzew... A zależy mi na tym, by były duże - są wyższym piętrem dla vanillek.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 20:14, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Nowa12 napisał(a)
Bardzo lubię moje sosenki Wiethorst i te ich pomponiki ale czyszczenie igieł to już inna bajka.
Z jednej zgarnęłam 4 wiadra igieł. Do drugiej już nie doszłam.
Oczyściłam część cyprysików z suchego. Masakra. Zimozielone są może i fajne ale to czyszczenie ich już nie. Ze nie wspomnę ile tuj mnie jeszcze czeka bo mocno brązowe są w środku.




Ja dziś wyczyściłam trochę tui, trzy wielkie wory i pełen pojemnik na śmieci, myślałam, że ostatnie wichury wytrzepały je, ale dużo tego jeszcze jest. Myślę , że czym starsze tuje tym więcej sucholców jest
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 20:17, 26 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Powiem Wam, ze ja nie mam wogóle tego problemu . Moje thuje brabanty mają 10 lat, a suchelcow nie ma w nich wogóle... Od czego to zależy?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies