Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Basieksp 20:39, 26 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Judith napisał(a)
Powiem Wam, ze ja nie mam wogóle tego problemu . Moje thuje brabanty mają 10 lat, a suchelcow nie ma w nich wogóle... Od czego to zależy?


Zdradź nam tą tajemnicę ja nawet jednej piątej nie zrobiłam i każdej wiosny je czyszczę, z tym, że ja mam szmaragdy, na dole pod nimi gruba warstwa i pomiędzy gałazkami też, moje mają 11 -12 lat
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:42, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ładnie przycięłaś hortki
Też nie lubię czyścić iglaków.Ja w tym roku tuji nie czyszczę ,bo wiatry mi je przetrzepały dokładanie...susz się wala wszędzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 20:47, 26 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Basia, no właśnie pojęcia nie mam od czego to zależy, nawet sie zdziwiłam, ze ten problem występuje. Thuje rosną na różnych stanowiskach - jedne mają większość dnia słońce, inne tylko chwilę rano. Ziemia piaszczysta, nawóz 2 razy w roku. Co co chodzi...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 20:56, 26 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7028
Judith napisał(a)
Basia, no właśnie pojęcia nie mam od czego to zależy, nawet sie zdziwiłam, ze ten problem występuje. Thuje rosną na różnych stanowiskach - jedne mają większość dnia słońce, inne tylko chwilę rano. Ziemia piaszczysta, nawóz 2 razy w roku. Co co chodzi...?


Może to cecha gatunku.
Brabanty z natury są bardziej rzadkie od szmaragdów to moze slonko dociera dobrze do gąłązek i suchelców brak.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Nowa12 20:59, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Judith napisał(a)
Aga, jak wysokie rosną Twoje derenie po ścięciu nisko? Ja mam duże krzewy, zawsze przycinalam oszczędnie, teraz chce przyciac mocniej, ale obawiam sie, ze w efekcie będę miała dużo mniejszy krzew... A zależy mi na tym, by były duże - są wyższym piętrem dla vanillek.


Ja chcę gęste i czerwone gałązki to tnę nisko. Na wysokości mi nie zależy. Do metra może trochę więcej spokojnie dorastają po takim cięciu i potem je koryguję jeszcze raz bo dla mnie za wielkie się robią .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:02, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
LIDKA napisał(a)


Może to cecha gatunku.
Brabanty z natury są bardziej rzadkie od szmaragdów to moze slonko dociera dobrze do gąłązek i suchelców brak.


To może być to bo szmaragdy są jednak bardziej zbite albo u Judith mają dużo wilgoci. U mnie nie za bardzo i nie podlewam ich.
Moje co roku wymagają czyszczenia ale nie zawsze to robię. W tym roku już muszę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:03, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładnie przycięłaś hortki
Też nie lubię czyścić iglaków.Ja w tym roku tuji nie czyszczę ,bo wiatry mi je przetrzepały dokładanie...susz się wala wszędzie


U mnie wiało konkretnie ale jednak nie wystarczająco .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 21:04, 26 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Nowa12 napisał(a)


Ja chcę gęste i czerwone gałązki to tnę nisko. Na wysokości mi nie zależy. Do metra może trochę więcej spokojnie dorastają po takim cięciu i potem je koryguję jeszcze raz bo dla mnie za wielkie się robią .

Dziękuję . W tej sytuacji powstrzymam sie przed radykalnym cięciem.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Nowa12 21:04, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)


Zdradź nam tą tajemnicę ja nawet jednej piątej nie zrobiłam i każdej wiosny je czyszczę, z tym, że ja mam szmaragdy, na dole pod nimi gruba warstwa i pomiędzy gałazkami też, moje mają 11 -12 lat


A masz jakiś sprawdzony sposób na czyszczenie ich? Nie wymyśliłam jeszcze metody żeby to usprawnić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:07, 26 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Nowa12 napisał(a)


A masz jakiś sprawdzony sposób na czyszczenie ich? Nie wymyśliłam jeszcze metody żeby to usprawnić.


Polinka używała odkurzacza ogrodowego
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies