Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Ma_ciejka 14:56, 13 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Toszka napisał(a)
Oficjalnie protestuję przeciwko rabacie 50cm!!!
Nawet metr to mało na sensowne obsadzenie....
No, to byłam ja, Toszka

Pani Kochana, śmiałości nie mam, ale pertraktować chciałam Tam od razu rabata.. rabatunia taka malusia mi się marzy, na kilka roślinek raptem. Przecież będzie im tam jak w niebie. O takie cosie bym chciała klik Naprawdę nie da rady? (Wzrok pełen nadziei)
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Gardenarium 20:58, 13 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Da radę jak musi. Jeden gatunek owszem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 08:09, 14 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ma_ciejka napisał(a)

Pani Kochana, śmiałości nie mam, ale pertraktować chciałam Tam od razu rabata.. rabatunia taka malusia mi się marzy, na kilka roślinek raptem. Przecież będzie im tam jak w niebie. O takie cosie bym chciała klik Naprawdę nie da rady? (Wzrok pełen nadziei)


o jakie ładne to to
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasiab 11:29, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Trzymam kciuki za ulepszanie gleby w sezonie! Inspiracja bardzo ładna na domek narzędziowy! Będę podglądać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ma_ciejka 13:34, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)
Da radę jak musi. Jeden gatunek owszem.

Bardzo się cieszę I obiecuję że będzie tylko jeden gatunek i nie będę uprawiała żadnych sadystycznych praktyk
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 13:44, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
DorKa napisał(a)


o jakie ładne to to

Z tymi inspiracjami to przechlapane, wszystko jak leci chciałabym mieć
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 13:47, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
kasiab napisał(a)
Trzymam kciuki za ulepszanie gleby w sezonie! Inspiracja bardzo ładna na domek narzędziowy! Będę podglądać

Witaj serdecznie Kasiu zaglądaj jeśli tylko będziesz miała ochotę, kciuki przydadzą się w każdej ilości. A czasem pewnie i jakąś wierzbową gałązką trzeba będzie smagnąć dla większej efektywności
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Toszka 13:49, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zapisuj na tablicach wszystko co ci się podoba. Po jakimś czasie kolekcjonowane zdjęcia ujawnią co najbardziej ci w duszy gra.

I najwyraźniej jeszcze nie dojrzałaś do rozdzielenia "podoba mi się", a "to koniecznie chcę mieć".

Mnie np. podobają się geometryczne ogrody, ale niestety nie grają mi w duszy, bo z takim ogrodem poukładanych ja bym najnormalniej w świecie zanudziła się. Ale popatrzeć bardzo lubię
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ma_ciejka 17:00, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Toszka napisał(a)
Zapisuj na tablicach wszystko co ci się podoba.
Moja ogrodowa tablica już pęka w szwach, ale jak słusznie zauważyłaś daleko mi jeszcze do podjęcia jakichkolwiek męskich decyzji. Na razie jestem na etapie dziecka w sklepie z zabawkami ale jest szansa, że zanim uda mi się przekopać ten ugór, to trochę zmadrzeję
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 19:15, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Przedogródek podejście pierwsze (i na pewno nie ostatnie)

Dla przypomnienia - teren biegnie ze spadkiem od wjazdu do przeciwległego narożnika. Różnice poziomów zaznaczyłam na tym rysunku:


Na podstawie powyższych wytycznych, w wielkich bólach powstała mglista koncepcja.



Miało nie być trawnika, ale rabata wielkości 8x13m trochę mnie przeraża, więc z trawniczkiem jednak się przeprosiłam (bosz zapomniałam nanieść wymiarów)

Bezpośrednio przy domu biegnie chodnik. Ponieważ miejsce to jest bardzo zacienione i chodnik z kostki jawi mi się jako wymarzone siedlisko dla mchów i paproci skłaniam się ku opcji żwirowej. Jestem do tego pomysłu mocno przywiązana, więc proszę nie sprowadzać mnie na ziemię, że na żwirze też będzie rósł mech Nie będzie, prawda?

Ponieważ latem przedogródek to jedyny fragment ogrodu, gdzie jest cień koniecznie potrzebuję tutaj jakieś miejsce siedzące (Minister zdrowia ostrzega: przesiadywanie podczas upału w jakimkolwiek innym miejscu ogrodu grozi udarem i śmiercią) Raczej nie chcę robić kolejnego placu, wiec pomyślałam o ławeczce. Niestety widok z niej będzie na wszystkich okolicznych sąsiadów, co determinuje potrzebę posadzenia dorodnego (cisowego?)żywopłotu. I od razu rodzi się pierwsze pytanie - ile miejsca powinnam na niego przeznaczyć żeby spokojnie biegać wokół niego z sekatorem? 1,5m wystarczy?
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies