Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Dragonka 17:24, 09 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190

a i ja, choć mi za reklamę nie płacą, polecam je Kupiłam w O..i , akurat mieli promocję- zapłaciłam za nie 70+ zł a najtańsze innej firmy z takim metalowym trzonkiem kosztowały 64, ale wykonanie było o wiele gorsze, więc się nawet nie zastanawiałam.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Ma_ciejka 17:25, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Bardzo dziękuję za namiary Ha! Nawet znam firmę, bo mamy takie grabie i szpadel. Ze szpadlem się nie lubimy, ale z grabkami tworzymy zgrane duet
A takie też by mogły być klik ? Bo mam po sąsiedzku z francuska brzmiący market i tam akurat takie w ofercie, ale jak będzie trzeba to pognam na drugi koniec królestwa po model polecany przez Ciebie
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 17:36, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Lodziu, Basiu takoż i ja nie będę się wygłupiała z nadmiernym rozmyślaniem i kupię te które polecacie Gdybyście miały wypróbowane również inne narzędzia, to piszcie śmiało. Wiosną muszę zaopatrzyć się w jakiś zestaw startowy małego ogrodnika
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Toszka 00:17, 10 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ma_ciejka napisał(a)
Bardzo dziękuję za namiary Ha! Nawet znam firmę, bo mamy takie grabie i szpadel. Ze szpadlem się nie lubimy, ale z grabkami tworzymy zgrane duet
A takie też by mogły być klik ? Bo mam po sąsiedzku z francuska brzmiący market i tam akurat takie w ofercie, ale jak będzie trzeba to pognam na drugi koniec królestwa po model polecany przez Ciebie


Ten model który ci pokazałam ma lekko wygiętą rękojeść nad zębami, dzięki czemu są poręczne do kopania. Natomiast te które ty zalinkowałaś chyba są zupełnie pionowe i przez to mniej poręczne do grzebania w ziemi.

polecam tę łopatke i ten wąski wycinak do chwastów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lodzia 07:17, 10 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Tym wycinakiem do chwastów super sadzi się też małe cebulowe np. szafirki
Ma_ciejka 17:12, 10 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Toszka napisał(a)


Ten model który ci pokazałam ma lekko wygiętą rękojeść nad zębami, dzięki czemu są poręczne do kopania. Natomiast te które ty zalinkowałaś chyba są zupełnie pionowe i przez to mniej poręczne do grzebania w ziemi.

polecam tę łopatke i ten wąski wycinak do chwastów
W kwestii wideł sprawa jasna, łopatkę podobną nawet mam, a to długie, chude wpisuję na listę zakupów, choć pojęcia nie mam jak tego używać
Pozwolę sobie jeszcze, w ramach głupoty nowicjusza, zapytać - na wiosenny start potrzebuję: wideł, taczki, grabi i przyczepy Kamaza na chwasty, czy czegoś jeszcze?
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 17:17, 10 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Lodzia napisał(a)
Tym wycinakiem do chwastów super sadzi się też małe cebulowe np. szafirki
Sadzenie czegokolwiek, to na razie wyższy level, ale zanotowałam sobie w kajeciku z notkami, że małe, chude jest do wycinania chwastów i sadzenia szafirków
Wstyd się przyznać, ale jak oglądam narzędzia w necie, to połowy nie wiem, jak użyć i do czego
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Mariposa 17:58, 10 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Jaki wstyd! Ja w ubiegłą zimę też się zastanawiałam, jak można kopać widłami Wszyscy początkujący tak mają
____________________
Ela Motylogród
Ma_ciejka 19:01, 10 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Mariposa napisał(a)
Jaki wstyd! Ja w ubiegłą zimę też się zastanawiałam, jak można kopać widłami Wszyscy początkujący tak mają

Elu, nie wiem, czy wiesz, ale jesteś moją "widłową" idolką, więc jeśli mnie obsługa wideł przerośnie, to pakuję plecak, namiot i jadę koczować pod Twoimi drzwiami, dopóki się nie zlitujesz i mnie nie przeszkolisz
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Mariposa 22:22, 10 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Oj tam, oj tam, fajna zabawa była! I choć pot po.... wszystkim leciał, już mi tego brakuje Jak chwycisz widły w dłoń, same będę wiedziały, co robić, zobaczysz
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies