Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

Pokaż wątki Pokaż posty

Z zielonym nam do twarzy - czyli zaczynamy ogrodową przygodę

anna_t 19:45, 14 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Cześć Beata
W dobrym momencie trafiłaś na forum.
Na froncie nie lepiej zamienić miejscami rabate z trawnikiem?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Ma_ciejka 20:21, 14 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Witaj serdecznie Aniu
Nieustannie mnie cieszy, że tu trafiłam. Wprawdzie czekający mnie ogrom prac powoduje, że lekko drga mi powieka, ale za to jak już będę miała ten piękny, wymarzony ogród, to postawię Wam w nim ołtarzyk dziękczynny

Rabatę oczywiście można zamienić miejscem z trawnikiem. Myślałam że po prostu wygodniej będzie pielęgnować żywopłot mając tam trawnik, niż wyginać się między roślinami na rabacie
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
kasiab 20:29, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Beato jak zobaczysz efekty pracy to nie będziesz się mogła doczekać kiedy złapiesz za widły wiem co mówię Ela (motylogród) też Ci potwierdzi że to uzależnia! A jak przyjedzie pierwsza przyczepka qpy... Oszalejesz
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anna_t 20:32, 14 sty 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Nie mam zywoplotu z cisa więc może rzeczywiście gimnastyki jest tyle że dobrze to wymyśliłaś
Po prostu widok z okna byłby super
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 22:20, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Szerikość żywopłotu cisowego zależy od gatunku. Ja proponuję baccata i ten na max.90cm szerokości będzie wypasionym, gęstym, szerokim żywopłotem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ma_ciejka 11:08, 15 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
kasiab napisał(a)
Beato jak zobaczysz efekty pracy to nie będziesz się mogła doczekać kiedy złapiesz za widły wiem co mówię Ela (motylogród) też Ci potwierdzi że to uzależnia! A jak przyjedzie pierwsza przyczepka qpy... Oszalejesz

Hihi, Dziewczyny ja Was z otwartymi ramionami zapraszam i udostępniam teren do oddawania się nałogowi Za obornik, to mnie sąsiedzi na stosie spalą, jak nic

anna_t napisał(a)
Nie mam zywoplotu z cisa więc może rzeczywiście gimnastyki jest tyle że dobrze to wymyśliłaś
Po prostu widok z okna byłby super

Ja też nie mam, więc tak sobie gdybam Rodzice mają żywopłot z ligustru i cięcie go to wyższa szkoła baletu, ale może cis rośnie bardziej kulturalnie i nie trzeba się tak gimnastykować?

Toszka napisał(a)
Szerikość żywopłotu cisowego zależy od gatunku. Ja proponuję baccata i ten na max.90cm szerokości będzie wypasionym, gęstym, szerokim żywopłotem.

Toszko, a mogłabyś tak łopatologicznie?w jakiej odległości od płotu powinnam go posadzić?
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
kasiab 11:19, 15 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Jak będziesz u mnie sadziła to mogę przyjść kopać a obornik nie jest taki zły zobaczysz
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Lodzia 11:29, 15 sty 2019


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Ma_ciejka napisał(a)

... Za obornik, to mnie sąsiedzi na stosie spalą, jak nic

He he... cuchnący obornik to na szczęście tylko stereotyp.
Jak gnojówki zaczniesz robić i po nocach będziesz się skradać po ogrodzie z konewką, to dopiero będzie „ubaw” z delikatnymi sąsiadami
Ma_ciejka 18:39, 15 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
kasiab napisał(a)
Jak będziesz u mnie sadziła to mogę przyjść kopać a obornik nie jest taki zły zobaczysz

Z moją (nie)wiedzą ogrodniczą, to ja się nadaję co najwyżej do zamiatania ganku absolutnie nie mam nic do obornika... muszę tylko wmówić sąsiadom, że oni również
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Ma_ciejka 18:46, 15 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 113
Lodzia napisał(a)
cuchnący obornik to na szczęście tylko stereotyp.
I tej wersji będę się trzymała
Łodzią napisał(a)
Jak gnojówki zaczniesz robić (...)
O boziu, oplułam sobie ekran w nocy będę przeprowadzała sabotaż, a rano dla niepoznaki będę biegała i udawała najbardziej oburzoną, co tak cuchnie
____________________
Maciejka Z zielonym nam do twarzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies